Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak sygnalu na kilku kanalach

08 Lip 2008 18:13 1752 10
  • Poziom 13  
    Witam, mam antenę famaval 90 cm, konwerter Quad SAT Qu-2007 Gold Edition oraz odbiorniki: ferguson 8018, 6600 FX i Strong. Na żadnych z odbiorników nie mam kilku programów, np. Discovery czy Extreme Sports.
    Nie mam= siła sygnału 30 oraz jakoś 0. Na pozostałych kanałach dwa powyższe parametry w okolicach 90.
    Pomyślałem, ze to wina źle ustawionego konwertera, ale dzisiaj kręciłem w nim w lewo i w prawo i bez zmian. Jaka może być przyczyna tej sytuacji? Konwerter jest nowy.
  • Poziom 27  
    Sprawdź czy antena nie jest przysłaniana przez jakiś budynek, drzewa discavery i extreme spoprts nadają z tej samej częstotliwości czyli 12188 27500 3/4
  • Poziom 13  
    niestety wkoło budynku są drzewa. Dlatego też antenę umocowałem na 1,5 m maszcie. Myślałem, że jak drzewa przysłaniają antenę to wcale nie będzie sygnału i wydawało mi się, że jest ok.
  • Poziom 27  
    no i przez te drzewa tylko ten jeden transpodenter niema sygnału proponuje przenieść antenę w inne miejsce i po kłopocie
  • Poziom 35  
    Zamień jeszcze konwerter ,może być nawet singiel żeby wykluczyć winę konwertera.
  • Poziom 13  
    Podmieniłem konwerter i efekt ten sam.
    Kiedyś Discovery mi działało, ale przy mniejszej antenie, która była na tym samym maszcie, lecz pół metra wyżej, wiec zapewne darek23422 masz rację, że jest to wina drzew.

Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    jak opadna liście to znajdzie sie zagubiony transponder
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    Ale przecież wyraznie pisze że nie odbiera mu discawery i extreme sport a jak wiadomo nadają z tego samego transpodentera na przeszkodzie stoją drzewa i one są tego przyczyną przyjdzie zima opadną liscie sygnał będzie.
  • Poziom 43  
    darek23422 napisał:
    Ale przecież wyraznie pisze że nie odbiera mu discawery i extreme sport a jak wiadomo nadają z tego samego transpodentera na przeszkodzie stoją drzewa i one są tego przyczyną przyjdzie zima opadną liscie sygnał będzie.

Tylko te dwa? Resztę ma bo by napisał , że nie ma . Na 12188 sporo tych programów jeszcze jest- Kino Polska, Fox, Animal , AXN itd. I tu mają być winne drzewa? Liść musi stać pionowo -V bo zasłania tą polaryzację.
  • Poziom 19  
    drzewa? brak tylko dwoch kanalow? cos nie tak z ustawieniem konwentera