Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[c++] zapis tekstu do pliku doc

08 Jul 2008 19:52 3917 13
  • Level 11  
    witam.
    mam problem,otoz chcialbym eksportowac tekst z np. elementu "Edit" do pliku doc,ktory zapisal by sie w dajmy na to "moich dokumentach". przy programowaniu aplikacji konsolowych wiem jak robic zapis tekstu do pliku txt,ale takie aplikacje pisalem w devie a teraz chce to napisac w borlandzie.i w takim razie tez mam pytanie czy do tego zapisu do *.doc bede potrzebowal biblioteki fstream?
    pozdrawiam
  • Helpful post
    Level 17  
    chodzi ci o zapis do pliku tekstowego, czy do pliku MS Worda?
  • Level 17  
    tak, ale gorzej bedzie jak kolega bedzie chcial utorzyc plik Worda ;)

do zwyklego pliku mozna np. tak (z pamieci, moze byc jakas literowka :P)

Code:
    TStringList *sl = new TStringList();

sl->Text = Edit->Text;
    sl->SaveToFile("plik.txt");
    delete sl;
  • Level 42  
    Lepiej TStringStream ;) Czy tam TFileStream (lub jakoś tak) - nie ma potrzeby stringlisty wykorzystywać, sczególnie jeśli nie składa się z linijek wyniku. Ponadto - czy stringlist ma pole Text? Może co najwyżej DelimitedText chyba?
  • Level 17  
    no ja wlasnie czesto skladam z linijek dlatego podalem przyklad z TStringList, prosty i szybki do napisania ;) a TStringList ma pole Text, tak samo TMemo, TRichEdit, itd. :)
  • Level 11  
    JIIIS wrote:
    chodzi ci o zapis do pliku tekstowego, czy do pliku MS Worda?

do pliku Worda.zaraz pozbieram mysli i sprobuje skorzystac z Waszych porad.dzieki:)
  • Helpful post
    Level 29  
    Do pliku worda to nie taka prosta sprawa... Biorąc pod uwagę to, że ostatnio udostępniona przez MS specyfikacja formatu doc ma ponad 700 stron to nie będzie łatwe... Chyba że wykorzystasz jakieś zewnętrzne biblioteki do tego celu.
  • Level 17  
    za to do RTF'a mozna latwo -> TRichEdit
  • Level 11  
    a to moze do *.pdf a byloby latwiej niz do *.doc a?
  • Level 11  
    JIIIS wrote:
    tak, ale gorzej bedzie jak kolega bedzie chcial utorzyc plik Worda ;)

do zwyklego pliku mozna np. tak (z pamieci, moze byc jakas literowka :P)

Code:
    TStringList *sl = new TStringList();

sl->Text = Edit->Text;
    sl->SaveToFile("plik.txt");
    delete sl;

dobra,ten sposob dziala z zapisywaniem do pliku *.txt jak i *.doc .w zwiazku z tym dziekuje za pomoc i pozrawiam.
  • Level 37  
    JIIIS wrote:
    za to do RTF'a mozna latwo -> TRichEdit

I to jest najlepsze rozwiązanie bo technicznie to jest namiastka worda (formatowany tekst). Co do rozszerzeń, to autor chyba nie rozumie podstawowej rzeczy. Owszem plik będzie otwierany (próbowany) przez worda ale czy word go poprawnie wyświetli to inna sprawa. Użycie pliku *.rtf pozwala na swobodny zapis tekstu formatowanego i dodatkowo word nie ma problemów z jego otworzeniem. Często nawet rozszerzenie to jest przypisane wordowi także niektórzy się nie zorientują, że to nie doc (ikona worda).