Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki Technics RP-F290 - naprawa kabla

08 Lip 2008 20:57 3243 6
  • Poziom 19  
    Chciałbym sie dowiedziec jak dolutować wtyczkę minijack do kabla w tych słuchawkach. Nie znam sie zabardzo ale wydaje mi się, że wnętrze tego kabla jest troche nietypowe. Po ściągnięciu izolacji są dwa zwinięte i oddzielone od siebie rodzaje drucików (nie są one odizolowane od siebie). Jeden ma kolor niebieski (na drugim kanale czerwony) a drugi to raczej zwykły miedziany drucik.Dodatkowo wplecione jest w nie jakieś białe włosie. Podejrzewam, że to kolorowe pokrycie drucikow to jakis rodzaj izolatora wiec nie bedą one przewodzic po przylutowaniu. Udało mi się troche tego zeskrobać, następnie wziąłem "gołego" minijacka, podłączyłem do amplitunera i na żywca próbowałem łączyć w różny sposób te druciki z jackiem ale niestety w słuchawkach nawet przez moment nic nie zatrzeszczało.

Druga sprawa jest taka że tych drutow wogole sie cyna nie trzyma i nie wiem jak je przylutować.

Na koniec chcialbym sie zapytać jak połączyć tego rodzaju kabel z jackiem. Z tego co widać na jacku są dwa luty pewnie na lewy i prawy kanał + trzeci do masy.

Sprawa wydaje sie prosta i nie chcialbym wyrzucac tych sluchawek bez sensu wiec jesli da sie cos z tym zrobic to byłbym bardzo wdzieczny za pomoc

Z góry dzięki za odpowiedzi!
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 15  
    Sprawa wygląda tak te krótkie końce we wtyku to kanały lewy, prawy a (ten pod nimi) ten długi to masa czyli inaczej ekran. To białe włosie jest po to że zwiększa wytrzymałość kabla?
    Jak przylutować bierzesz jeden przewód i najpierw trochę kalafoni potem cyna i tak samo z wtykiem.
    Pamiętaj te w izolacji to sygnał a trzeci to masa
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 19  
    chudy788 napisał:
    Pamiętaj te w izolacji to sygnał a trzeci to masa

Czyli rozumiem że te kolorowe druciki (niebieski i czerwony) o których pisałem to odpowiednio sygnał lewy i prawy, a te drugie miedziane mam ze sobą połączyć i przylutować do masy?

I jeszcze jedno: czy musze sie pozbywać tego koloru ktorym są pokryte sygnałowe przewody czy może będą przewodzic normalnie?
  • Poziom 15  
    Słuchawki Technics RP-F290 - naprawa kabla

2 no tylko trochę trzeba odizolować i wtedy tak jak pisałem
  • Poziom 19  
    Ok, chciałem sie jeszcze upewnić czy te miedziane druciki bez koloru mam złączyć w jeden i przylutować do masy?
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Tak
  • Poziom 19  
    Problem rozwiązany!
    Polutowałem tak jak mówiłeś, nawet mi sie udało dobrze trafić z lewym i prawym kanałem.
    W każdym razie wszystko działa i zaoszczedzilem sobie troche kasy.

Wielkie dzieki za pomoc i pozdrawiam!