Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Magneti Marelli w aucie Lancia Phedra - pikanie

zrezygnowana 08 Jul 2008 22:20 3621 4
    zrezygnowana
    Level 2  
    Bardzo proszę o pomoc, gdyż już ręce mi opadają. Problem dotyczy radyjka Magneti Marelli. Radio ma wbudowaną nawigację, telefon i ogólnie powinno współgrać z autem. Radio działa ale cały czas "pika", co jest strasznie irytujące. Na wyświetlaczy pojawia się logo Lancii i nic więcej, tylko na dole komunikaty "ready"itp. Radio z tego co wywnioskowałam po nalepce, jest młodsze od samochodu, czyli niefabrycznie oryginalne. Pytałam już wszędzie ale żaden serwis w mojej okolicy nie ma pojęcia o co chodzi. Serwisy fiata także. W serwisie Lancia w Poznaniu stwierdzili że wszystko trzeba wymienić (wcale nawet nie podpięli pod komputer) - koszt orientacyjny 14 tys. zł !!! Cena powalająca. Może ktoś ma namiary na jakiegoś dobrego speca, bo dla mnie to czarna magia.
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    Jedź do serwisu Peugeot (lub ewentualnie Citroen) . To jest RT3 - muszą dopisać vin do radia (mają sprzęt i serwisy Peugeota powinny być przeszkolone).
    zrezygnowana
    Level 2  
    Od lipca niestety niewiele się zmieniło. Radio co prawda juz nie pika, ale na wyświetlaczy żadnych zmian. W serwisie Peugeota stwierdzili, że radio jest za "młode" do auta i nie posiada wejścia na światłowody. Poszukiwania odpowiedniego radia nie przyniosło rezultatów, a płacić na allegro ok. 500 zł. za radio które nie wiadomo czy bedzie działać jest bezsensowne. Ponownie proszę o radę co z tym fantem zrobić lub namiary na speca który poradzi sobie z tym problemem (wielkopolska, ale jeśli ktoś sobie na 100% z tym poradzi mogę dojechać w każde miejsce Polski :)
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    Jeżeli symbol na radionawigacji (jest przyklejona karteczka) zawiera N1 to nie posiada światłowodu (to prawda) jeśli N3 to posiada.
    Nawigacja w tej Lancii raczej cały czas była oparta na magistrali Van a nie Can (poprawić jeśli się mylę - tylko podać od którego roku !!! abym to mógł jeszcze zweryfikować).
    Światłowodem prowadzony jest WYŁĄCZNIE sygnał pomiędzy radionawigacją a monitorem i nigdzie indziej.
    A pikanie zlikwidowali w serwisie wpisując VIN ?
    karp23
    Level 14  
    807 z 2007 r posiada światłowód radio rt 3
    a w mojej phedrze z 2009 światłowodów nie ma radio rt5

Moderated By damiancz:

3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.