Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

czujka ruchu i czujnik stłuczeniowy w jednej linii

09 Jul 2008 00:13 3952 11
Optex
    User removed account
    User removed account  
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Optex
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
  • Optex
    User removed account
    User removed account  
    BENO99
    Level 26  
    Mieczysław82 wrote:

Wszystkie w NC więc szeregowo też TAMPER-y, na Z1 - 2 ruchowe, na Z2 - 2 ruchowe, na Z3 - 2 stłuczeniowe i na Z4 - 2 wstrząsowe. Na Z5 sterownik radiowy.

Witam.
    To naprawdę ręce opadają.
    Pewnie jakby produkowali centrale 1 wejściowe to też podłączaliby do niej kilka lub kilkanaście czujek.

Pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    81575
    Level 13  
    Mieczysław można dać też czujki jak podaje kolega sharp jako 2EOL do jednej linii a centrala będzie je widzieć jako jedną czujkę tak jest lepiej niż jako samo NC
    Natomiast co do testowania czujek zbiciowych kiedyś można było kupić w sklepie z zabawkami taki gadżet który imitował zbicie szyby ale jest to dobre to prostych czujek bo są różnego producenta np. Satel ,DSC i obie mają inne testery bo mają inną budowę
    User removed account
    User removed account  
    BENO99
    Level 26  
    Witam.
    Może nie wniosę nic do tematu ale moja św.pamięci Babcia miała jedno fajne powiedzenie:
    "Boże widzisz a nie grzmisz" jak słyszała coś podobnego.

Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać.

Pozdrawiam
    81575
    Level 13  
    Dla tego jak już wcześniej pisałem i przytaczałem sharpa najlepiej jest dawać czujki w układ 2EOL a nie EOL to jest parametryzowanie w dwóch kierunkach zapobiegamy w ten sposób przed niepowołanym grzebaniem osób do których mamy niby tak wielkie zaufanie.
    System w układzie NC jest bardzo podatny na fałszywe alarmy i jest bardzo łatwy do obejścia wystarczy tylko odpowiednio zewrzeć układ a czujki mimo iż będą pracować nie dostaniesz żadnej informacji o naruszeniu a układ działa tępo przy parametryzowaniu efekt jest taki iż centrala cały czas monitoruje linię i jakakolwiek ingerencja w układ powoduje jej zakłócenie a tym samym wywołanie alarmu.
    Ja już niejednokrotnie spotkałem się z układami bez parametryzowania i zawsze były z nim problemy a alarm zakładamy dlatego by być chociaż troszkę spokojniejszym o swoje dobro.
    Ale najwięcej zabawy będą mieć złodzieje gdy wyczają iż masz w systemie czujki wstrząsowe to co chwila będzie z nich alarm.
    Byłbym zapomniał a te czujki to mają funkcję antymaskingu czy jakieś proste np.LC100 firmy DSC lub AQUA SATELA
    User removed account
    Level 1