Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przenieś historię odwiedzanych stron

krzyś11 09 Lip 2008 09:15 5851 8
  • #1 09 Lip 2008 09:15
    krzyś11
    Poziom 12  

Jak w temacie chciałem przenieś historię odwiedzanych stron na inny komputer gdzie nie ma internetu i przeglądać je w trybie offline próbowałem podmienić plik historii ale nie mogę , w firefoksie3 niby jest opcja import i eksport ale nie działa , a zapisywanie każdej strony oddzielnie w jakimś pliku jest czasochłonne i bardzo nie wygodne w przeglądaniu.

0 8
  • #2 09 Lip 2008 09:35
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 09 Lip 2008 10:45
    krzyś11
    Poziom 12  

MozBackup nie działa w trybie offline przed chwilą sprawdziłem , zapisałem profil z historią , wyczyściłem historię , następnie przywróciłem , ale nie mogę przeglądać offline tak jakby zapisały się same adresy a nie strony. Próbowałem jak piszesz zapisać je na dysk w Firefoxie czyli:Historia/Wyświetl kompletną historię/Importowanie i kopie zapasowe/Utwórz kopię zapasową. Ale po przywróceniu brak historii przywracają się same zakładki.

0
  • #4 09 Lip 2008 10:51
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kolega nie czyta tego, co mu napisano:

Roch Brada napisał:
    Co to znaczy przeglądać offline? Sama historia nie umożliwi Ci przeglądania stron offline - najpierw trzeba je zapisać na dysk.

Historia przeglądanych stron jest tylko historią odwiedzanych adresów, a nie magazynem kompletnych stron. Strony do przeglądania offline trzeba ŚCIĄGNĄĆ na dysk.

0
  • #5 09 Lip 2008 11:58
    krzyś11
    Poziom 12  

Ok to znaczy opcja -zapisz stronę jako- i zapisać na dysk to chyba rozumie . Ale proszę wytłumacz mi dlaczego po odłączeniu dostępu do internetu [odłączam przewód od karty sieciowej] podczas przeglądania historii w trybie offline wszystkie strony mogę normalnie przeglądać bez wcześniejszego ich zapisywania ?

0
  • #6 09 Lip 2008 12:16
    Rpa
    Poziom 10  

a może poprostu niektóre strony zapisały sie w pamięci tymczasowej przeglądarki , czyli sie zapisały ale po wyłączeniu przegladarki i właczeniu ich już nie będzie

0
  • #7 09 Lip 2008 12:27
    krzyś11
    Poziom 12  

Sprawdziłem nawet po wyłączeniu komputera wszystko działa

0
  • #8 09 Lip 2008 12:36
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 13 Lip 2008 10:09
    krzyś11
    Poziom 12  

Dzięki za pomoc , najlepszym rozwiązaniem choć nie do końca okazała się przeglądarka Mozilla Firefox 2 z zainstalowanym dodatkiem ScrapBook.

0