Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mazda 626 1999r. włączony antynapad

Jang1 09 Jul 2008 10:28 1740 2
    Jang1
    Level 10  
    Witam i zwracam się z prośbą o pomoc

Siedząc w aucie z ciekawości zacząłem grzebać w pilocie i włączyłem chyba jakiś antynapad... auto wyje i nie reaguje na piloty – można odpalić ale dalej wyje. Znalazłem mechanizm alarmu i wyjąłem bezpiecznik jednak po włożeniu alarm pamięta jakąś sekwencje i znów się uruchamia. Proszę o radę bo nie mam bladego pojęcia jak powrócić do stanu normalności..
    Nie znam rodzaju alarmu spisałem tylko z obudowy nr 070726578 obok tego jest jeszcze inne pudełko ale to chyba od centralnego zamka z oznaczeniem QS PASS, INSPECTOR 6, 2005.
    Załączam zdjęcia i proszę o pomoc. Co do pilota to patrząc od największego przycisku są oznaczenia:
    1. kłódka zamknięta
    2. kłódka otwarta
    3. przekreślony znaczek syreny
    4. dzwoneczek

Dzięki za pomoc.

Jang1
    Level 10  
    Proszę dajcie jakiekolwiek wskazówki bądź pomysły bo nie wiem co z tym począć a sam nie rozgrzebie tematu bo jestem laikiem w tej kwestii. Poczytałem trochę na forum w archiwum lecz wszędzie piszą o tajnym przycisku którego nie mogę zlokalizować więc jakie następne kroki?
    Jang1
    Level 10  
    Rozwiązane! Dla wszystkich posiadających taki alarm w „spadku” po poprzednim właścicielu – wystarczy zewrzeć w pustej wtyczce (druga patrząc od dołu) jeden kanał (również drugi patrząc od dołu) z masą i alarm wraca do stanu rozbrojenia, a piloty znów reagują na działania właściciela – wszystko w normie. Pamiętajcie tylko, żeby operacje tą wykonywać za pomocą próbnika, by uniknąć ewentualnego zwarcia.
    Mam tylko pytanie jeśli ktokolwiek posiada instrukcje do tego ustrojstwa, byłbym wdzięczny za możliwość udostępnienia. Pozdrawiam.