Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sanyo CEP2876 Kłopoty ze startem.

08 Paź 2002 00:15 1817 9
  • Poziom 28  
    Przetwornica oparta jest na TDA 4605. Telewizor nie chce się włączyć. Dpiero po kilkukrotnej próbie załączenia pilotem TV startuje. Jednak praca przetwornicy jest podejrzana. Słychać jakieś świsty i szelesty. Zbliżanie palca do elementów w okolicy TDA4605 powoduje nasilenie i zmianę charakteru świstów i szelestów wydobywających się z rdzenia transformatora przetwornicy. Sprawdziłem dwa kondensatory elektrolityczne po stronie pierwotnej i podpinałem równolegle kondensatory do kondensatorów elektrolitycznych po stronie wtórnej. Wymieniłem TDA4605 i transoptor. Sprawdziłem też że w inne TV na TDA4605 nie są w ogóle wrażliwe na zbliżanie palca i przetwornice ich pracują bezszelestnie. Czy te szelesty mogą być winą ERROR-u 17 w trybie serwisowym i brakiem możliwości zapisu do pamięci. W telewizorze można zaprogramować dowolną ilość stacji TV jednak po wyłączeniu i ponownym włączniu następuje utrata wszystkich zaprogramowanych uprzednio programów.
  • Poziom 28  
    Nie wiem dlaczego są dwa posty skoro wysłałem tylko jeden, któregoś razu wyszły mi 3 po wysłaniu jednego. Czy mogę usunąć wysłany post. Jeśli tak to w jaki sposób.
  • Poziom 14  
    Jaki telewizor? Podaj model?
  • Poziom 28  
    Sanyo CEP2876D EDO
  • Poziom 27  
    Hej,

najlepiej wymien pojemnosci po stronie pierwotnej

przetwornicy , co to swistow slychac ze pracuje na inne czestotliwosci

od nakazanej , odepnij wszystko po stronie wtornej , podlacz

zarowke i miernikw galezi uz -bu
  • Poziom 39  
    Czestym problemem na TDA4605 sa rezystory na pin 2 i 3 wystarczy ze krorys z nich ma zmienna rezystancje i zaczynaja sie dziac cuda. Swisty i gwizy swiadcza jak juz tu pisano o zmiennej nieregularnej pracy przetwornicy, co moze miec zwiaze :lol: k z tymi elementami. Nie mioerz ich bo to i tak bez sensu gdyz pod obciazeniem statycznym miernika moga bez problemu pokazywac wartosc nominalna, najlepiej je wymien na nowe. Czy to moze miec zwiazek z pamiecia chyba tak jezeli dodatkowo ktores napiecie na wtornej cie jest wlasciwie eyfiltrowane i pamiec dostaje dodatkowo niewlasciew impulsy.
  • Poziom 28  
    Telewizor pamieta wszystko to co zaprogramuję do czasu gdy go nie wyłącze. Mogę zaprogramować dowlną ilośc stacji TV. Lecz gdy zgaszę TV nawet w stan czuwania to tracę moją pracę związaną z programowaniem Na programie 1 pojwia sie kiedyś dawno ustawiony kanał 24.
  • Poziom 29  
    :arrow: Waco
    Proszę uważaj jak wysyłasz posty, klikaj tylko raz i zaczekaj jak ci się pojawi:
    Cytat:
    Twoja wiadomość została zapisana

Kliknij Tutaj aby zobaczyć swoją wiadomość

Kliknij Tutaj aby powrócić na forum

po tej stronie automatycznie powróci do strony z tematem.
    Zbędne strony usunąłem i liczbę punktów, niestety osobom, które tam odpowiadały też.
  • Poziom 28  
    czy zawze trzeba wymieniać podejrzane elki na nowe mimo prawidłowej pojemności na mierniku uniwersalnym M890G
  • Poziom 29  
    koszt kondensatorów jest bardzo niski - roboczogodzina wyższa.
    miernik mierzy pojemność -niemierzy upływności która objawia się przy wyższym napięciu, i niemierzy przebić w czasie pracy impulsowej, jednym z objawów uszkodzenia to grzanie się kondensatora