Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sanyo CEP2876 Kłopoty ze startem.

08 Paź 2002 00:15 1817 9
 • Poziom 28  
  Przetwornica oparta jest na TDA 4605. Telewizor nie chce się włączyć. Dpiero po kilkukrotnej próbie załączenia pilotem TV startuje. Jednak praca przetwornicy jest podejrzana. Słychać jakieś świsty i szelesty. Zbliżanie palca do elementów w okolicy TDA4605 powoduje nasilenie i zmianę charakteru świstów i szelestów wydobywających się z rdzenia transformatora przetwornicy. Sprawdziłem dwa kondensatory elektrolityczne po stronie pierwotnej i podpinałem równolegle kondensatory do kondensatorów elektrolitycznych po stronie wtórnej. Wymieniłem TDA4605 i transoptor. Sprawdziłem też że w inne TV na TDA4605 nie są w ogóle wrażliwe na zbliżanie palca i przetwornice ich pracują bezszelestnie. Czy te szelesty mogą być winą ERROR-u 17 w trybie serwisowym i brakiem możliwości zapisu do pamięci. W telewizorze można zaprogramować dowolną ilość stacji TV jednak po wyłączeniu i ponownym włączniu następuje utrata wszystkich zaprogramowanych uprzednio programów.
 • Poziom 28  
  Nie wiem dlaczego są dwa posty skoro wysłałem tylko jeden, któregoś razu wyszły mi 3 po wysłaniu jednego. Czy mogę usunąć wysłany post. Jeśli tak to w jaki sposób.
 • Poziom 14  
  Jaki telewizor? Podaj model?
 • Poziom 28  
  Sanyo CEP2876D EDO
 • Poziom 27  
  Hej,

  najlepiej wymien pojemnosci po stronie pierwotnej

  przetwornicy , co to swistow slychac ze pracuje na inne czestotliwosci

  od nakazanej , odepnij wszystko po stronie wtornej , podlacz

  zarowke i miernikw galezi uz -bu
 • Poziom 39  
  Czestym problemem na TDA4605 sa rezystory na pin 2 i 3 wystarczy ze krorys z nich ma zmienna rezystancje i zaczynaja sie dziac cuda. Swisty i gwizy swiadcza jak juz tu pisano o zmiennej nieregularnej pracy przetwornicy, co moze miec zwiaze :lol: k z tymi elementami. Nie mioerz ich bo to i tak bez sensu gdyz pod obciazeniem statycznym miernika moga bez problemu pokazywac wartosc nominalna, najlepiej je wymien na nowe. Czy to moze miec zwiazek z pamiecia chyba tak jezeli dodatkowo ktores napiecie na wtornej cie jest wlasciwie eyfiltrowane i pamiec dostaje dodatkowo niewlasciew impulsy.
 • Poziom 28  
  Telewizor pamieta wszystko to co zaprogramuję do czasu gdy go nie wyłącze. Mogę zaprogramować dowlną ilośc stacji TV. Lecz gdy zgaszę TV nawet w stan czuwania to tracę moją pracę związaną z programowaniem Na programie 1 pojwia sie kiedyś dawno ustawiony kanał 24.
 • Poziom 29  
  :arrow: Waco
  Proszę uważaj jak wysyłasz posty, klikaj tylko raz i zaczekaj jak ci się pojawi:
  Cytat:
  Twoja wiadomość została zapisana

  Kliknij Tutaj aby zobaczyć swoją wiadomość

  Kliknij Tutaj aby powrócić na forum

  po tej stronie automatycznie powróci do strony z tematem.
  Zbędne strony usunąłem i liczbę punktów, niestety osobom, które tam odpowiadały też.
 • Poziom 28  
  czy zawze trzeba wymieniać podejrzane elki na nowe mimo prawidłowej pojemności na mierniku uniwersalnym M890G
 • Poziom 29  
  koszt kondensatorów jest bardzo niski - roboczogodzina wyższa.
  miernik mierzy pojemność -niemierzy upływności która objawia się przy wyższym napięciu, i niemierzy przebić w czasie pracy impulsowej, jednym z objawów uszkodzenia to grzanie się kondensatora