Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podsłuch na lini tel z tel bezprzewodowym

Tom123 17 Lut 2004 17:48 4468 16
  • #1 17 Lut 2004 17:48
    Tom123
    Poziom 12  

Witam

Potrzebuję zbudować podsłuch lini telefonicznej do telefonu bezprzewodowego.
    Powiem jak bym chciał, żeby działało :
    - po podniesieniu słuchawki telefon działa tak jak przedtem a na wyjściu podsłuchu słychac wszystko co leci z i do centrali
    - nagrywamy na magnetofon (wejscie AUX lub mikrofon)
    - układ podłączamy pomiędzy centrale a telefon
    - najlepiej gdyby nie wymagał dodatkowego zasilania

Znalazłem kilka schematów na portalu.....ale niestety słabo się znam na telekomunikacji więc nie mam pewności jak to wszystko tak właściwie działa.

Prosze was o pomoc - zaproponujcie mi jakies rozwiązanie .....prosze :cry:

Potrzebuje to zrobic na najbliższy poniedziałek (oczywiście jak najniższym kosztem :roll: )

HELP :!:

Pozdrawiam

0 16
  • #2 17 Lut 2004 19:10
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

Niestety jak mimo znalezienia schematow nie wiesz jak to zrobić ........
    to nie rób.
    Pozostaje podsłuch pod drzwiami.
    Identycznie się podsłuchuje każdy telefon przewodowy.
    Gdzie masz dostep do linni ?? w piwnicy??
    Jak chcesz zasilac podsłuchiwacza i nagrywarkę???
    Jak sygnał podsłuchiwany ma
    a dotrzec do nagrywarki (mognetofon szpulowy? kasetowy? cyfrowy?
    b uruchomic zapis aby nie marnowac nośnika??
    A co z zabezpieczeniem tzw. Antypirackim???

A poza tym to nieładnie podsłuchiwać!!
    Bardzo!!

0
  • #3 17 Lut 2004 22:12
    Tom123
    Poziom 12  

Jak sie nigdy czyms nie bawiło to początki są zawsze trudne :/

A przechodząc do rzeczy:
    -Telefon jest moj
    -zasilic (z lini tel) chce tylko podsluch
    - nagrywac na kasetę (może być włączane ręcznie - nie będe psul decka:)
    - zabezpieczenie.hmm ja nic nie zakładałem a na operatora bym nie liczył :)

Potrzebuję poprostu nagrac kilka rozmów ......ot co

Mogę liczyc na pomoc ???

Pozdrawiam

0
  • #4 17 Lut 2004 23:10
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

No to trzeba
    a nagrać na własną sekretarkę (gigaset 3015 lub 2015 )
    B szukać w sieci.zwłaszcza w Elektronika praktyczna.
    Mają gotowce.

0
  • #5 17 Lut 2004 23:34
    JARTECH

Specjalista od telefonów

Witam.
    Jeżeli nie jesteś wprawnym elektronikiem z praktyką w telekomunikacyjnym sprzęcie to stawiam tezę, że do najbliższego poniedziałku to napewno nie zdążysz wykonać takiego urządzenia.

Jartech

0
  • #6 17 Lut 2004 23:40
    JCK
    Poziom 25  

Witka!
    Jeśli ma to być na wczoraj to podaję najprostszy sposób z najprostszych:
    Jeśli wiesz co to transformator,to;
    -poszukaj jakiegoś miniaturowego o dwóch uzwojeniach (rezystancja jednego uzwojenia do ok.50 ohm wartości nie krytyczne)
    -połącz szeregowo po przez te uzwojenie linie tel.do aparatu
    -do drugiego uzwojenia dołącz magnetofon wejściem do nagrywania

Odłączaj magnet gdy nie używasz,ponieważ przy wywołaniu(dzwonienie)mogą indukować się wyższe nap.
    Podany sposób to taki od ręki na już i bezcenny,jeśli tylko masz jakieś tr.
    Jednak jest to materiał wyjsciowy do dopracowania,zapewnia odseparowanie od lini tel.(bardzo cenna zaleta).Dalej to tylko odpowiednia przekładnia Tr,ogranicznik amplitudy syg.
    HeJ.

0
  • #7 17 Lut 2004 23:56
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 18 Lut 2004 00:36
    JCK
    Poziom 25  

Witka!
    :arrow: PICIA
    Spokojnie!
    Kolega :arrow: Tom123 użył niefortunnego okreslenia nagrywania rozmowy telefonicznej.Dalej wyjasnia,że chodzi mu o rozmowy ze swojego aparatu.(wiele modeli "sekretarek telefonicznych"ma taka funkcje).Była też produkowana przez RWT przystawka do telefonu z wejściem do mag. celem rejestracji rozmowy.
    Z tego co wiem to prawo tego nie zabrania,nakazuje jedynie poinformowanie rozmówcy o fakcie rejestracji rozmowy.

Co do drugiej części twej interwencji,no masz racje.
    Ale!?
    Układy o których pisze Tom123,są w prasie elektronicznej nie podziemnej.
    Naturalnie jest ostrzeżenie,to już jest ryzyko abonenta ,najwyżej operator odstąpi od umowy.Jednak cała masa telefonów pracujących w sieci TPSA jest bez homologacji(kto to sprawdza).Notabene we własnych sklepach swego czasu TPSA sprzedawała aparaty bez homologacji sic!

Naturalnie twój post ma racje bytu poszerzając zagadnienie.
    Pozdrawiam JCK
    HeJ.

0
  • #9 18 Lut 2004 01:03
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 18 Lut 2004 10:15
    Tom123
    Poziom 12  

Witam

Dziękuję za tak żywiołowe odpowiedzi.

Oczywiście :arrow: PICIA ma rację - też uważam, że podsłuchiwanie cudzych rozmów jest nieetyczne (nie wspominająć już o aspektach prawnych)......rozumiem też co usiłuje powiedzieć PICIA w związku z "Umową o świadczeniu usług telekomunikacyjnych przez...itd."
    Wszystko rozumiem.........moje ryzyko

Zgodze się iż temat sformułowałem może troszkę niefortunnie używając niewłaściwych słów. Nie chciał bym aby moje intencje zostały źle zrozumiane.

Więc może raz jeszcze wyjaśnię całą sprawę : potrzebuję nagrać rozmowę telefoniczną przychodzącą do mnie (na MÓJ WŁĄSNY domowy aparat) - oczywiście zamierzam poinformować rozmówcę o tym fakcie.

...................Macie rację - poniedziałek to chyba zbyt optymistyczny wariant :?

Tak czy siak ......proszę o dyskusję ..wszelkie pomysły i uwagi mile widziane.........a w szczegulności tłumaczenia ("...jak krowie na rowie :) " ).
    Dla ułatwienia dodam, że miałem odrobinę styczności z elektroniką - troszkę praktyki i troszkę teori .....ale mineło juz trochę czasu :( więc ......mówcie jak do dziecka :)

Ok 19 postaram się zamieścić jakieś rozwiązanie (to które znalazłem w sieci ) i bardzo bym prosił o skomentowanie tego rozwiązania

Pozdrawiam

Pozdrawiam

0
  • #11 18 Lut 2004 10:53
    apstynent
    Poziom 22  

Jakiś czas temu miałem pożyczone od znajomego krótkofalówki które pracowały na częstotliwości ok 4__MHz (nie jestem pewien ale chyba okolice 47_MHz) no i na kanale 21 było słychać dokładnie co ludzie przez telefon gadają. Jeśli 21 kanał był zajęty to rozmowa szła na 16 i w ten sposób to działało.
    No i morał z tego taki że jeśli znasz kogoś (np. jakiś krótkofalowiec) kto ma odbiornik na okolice tych właśnie częstotliwości to możesz coś podziałać.

0
  • #12 18 Lut 2004 16:19
    Tom123
    Poziom 12  

Co sądzicie o tym układziku (schemacik w załączniku) - znalazłem go w ELEKTRODZIE - pochodzi z EP 8/99.

Wszystko ok ........tylko czy dobrze zrozumiałem jeśli chodzi o sposób podłączenia magnetofonu ?? :arrow: notatki na schemacie

No i pytanie - czy to zadziała :?: ......może ktoś z was już składał cos podobnego ???

Pozdrawiam

0
  • #13 18 Lut 2004 22:34
    JARTECH

Specjalista od telefonów

Witam.
    Załączenie tego układu następuje w czasie dzwonienia na numer podsłuchiwany. Z drugiej strony zastanawiam się jak będzie działał układ wejściowy mikrofonu?

Poniżej zamieszczam to co znalazłem w necie, tylko nic po polsku.

Powodzenia

0
  • #14 19 Lut 2004 01:05
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

[quote="apstynent"]Jakiś czas temu miałem pożyczone od znajomego krótkofalówki które pracowały na częstotliwości ok 4__MHz (nie jestem pewien ale chyba okolice 47_MHz) no i na kanale 21 było słychać dokładnie co ludzie przez telefon gadają. Jeśli 21 kanał był zajęty to rozmowa szła na 16 i w ten sposób to działało.
    No i morał z tego taki.....
    że był to jakiś starozytny telefon z serii Cordless z długimi antenkami prymitywnym układem i pracujący w takich pasmach. Sprzet bez homologacji i sprowadzany z Niemiec gdzie był sprzedawany "NUr fur eksport (nach Polen)" słychac bylo go równiez w Tv w oklicach pierwszych 4 kanałow i bez problemu można było wejść na konto sąsiada i weść na jego baze (i linię). Dzisiaj dostepne DECT całkowicie to umiemożliwiają.

A poza tym uważam że w opisanej sytuacji wystarczy zwykły telefon z sekretarką -bez problemów.lutowania itp. Kupić ---lub pożyczyć.

0
  • #15 19 Lut 2004 09:23
    Tom123
    Poziom 12  

Dzieki JARTECH za schemacik ciekawy schemacik :roll:

Powiedz mi tylko czy to bedzie działało ?? Może ktoś juz to próbował złożyć ??

(Ad. PhoneRec page)
    Wygląda na to, że ten obwód za transformatorem to w zasdzie obwód serce układu - wy rec , ........a reszta to głównie sterowanie :)

dobrze rozumiem ???

Widzę, że jest tu kilka projektów - zapytam więc - który na oko (albo z praktyki) powinien działać poprawnie ??? tzn. bez wywoływania zakłuceń (lub co gorsza uszkodzenia) lini tel ????

Pozdrawiam

P.S. :arrow: ASYSTENT - dziekuję za pomysł ......ale raczej nie wchodzi w grę :/ bo wszystkie te lepsze tel. bezprzewodowe kodują transmisję pomiędzy baza a słuchawką - tak przypuszczałem, a po poście W.Wojtka mam pewność. Tak czy siak dziękuję za chęci :) - raz jeszcze pozdrawiam

0
  • #16 20 Lut 2004 20:07
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #17 21 Lut 2004 22:44
    k_artur
    Poziom 11  

PICIA napisał:
    gdybykolwiek ktos czytał Regulamin Świadczenia Usług telekomunikacyjnych - dowiedziałby się co i jak,nie mozna w ten sposób tego tak komentowac!!

jednoznacznie -podłaczenie urzadzen bez homologacjii wiaze się z zerwaniem umowy i z tego tytułu Reklamacje bedą rozpatrzone negatywnie

a czy ktos to sprawdza?????

pozostanie tajemnicą -parametry lini telekomuniakcyjnej pokaża co i jak

Nie zawsze, ponadto już nie ma homologacji, są świadectwa zgodności, ale co do zasady użwania tylko sprzętu o potwierdzonych parametrach to się zgadzam całkowicie. Oczywiście takie badania kosztują i są wliczone w cenę sprzętu więc taki sprzęt jest droższy od chłamu który nie przeszedł badań (bo i tak pewnie by nie "przeszedł").

PICIA napisał:

wiec uprzedzam
    [B]
    Prawnie bez zgody rozmówcy -jest to nie dozwolone
    [/B]

Najlepszym potwierdzeniem jest nagranie dokonane przez Michnika rozmowy z Rywinem :) - bzdura prawo nie zabrania nagrywania własnych rozmów przez rozmówców, nie wymaga uprzedzania o tym fakcie (to jest po prostu zwykła grzeczność) - mogę wskazać wiele instytucji (nie tylko banki czy Niebieska Linia TP S.A.) nagrywających wszystkie rozmowy zewnętrzne. Idąc takim rozumowaniem zabronione byłoby wykonanie ksera otrzymanego listu, zapisanie kopii e-maila na dysku etc. Prawo telekomunikacyjne mówi o "tajemnicy korespondencji" czyli o podsłuchiwaniu rozmów przez osoby trzecie (w szczególności pracowników operatora), i jest dość rygorystyczne w tym przypadku. No i oczywiście określa kto i kiedy ma prawo podsłuchiwać (nagrywać) rozmowy bez wzgledu jak wysokie koszty (techniczne) poniesie operator :(

A.K.

0