Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki Creative Inspire T6100 do laptopa

Maciej16P 09 Lip 2008 16:19 6216 4
  • #1 09 Lip 2008 16:19
    Maciej16P
    Poziom 9  

Witam!
    Tak jak w temacie. chciałbym kupić sobie takie głośniki do laptopa ale nie wiem czy będą poprawnie działały gdyż mam jedno wyjście na słuchawki i jedno wejście na mikrofon a z tego co doczytałem to ten sprzęcik ma 3 chinch do podłączenia w wersji 5.1 i nie wiem czy moja karta będzie to obsługiwać. mój komputer to Compaq Presario F755US. Dodam, że w panelu sterowania> ustawienia audio mam do wyboru wersje 5.1 , 7.1 itp. ale nie wiem czy to wszystko zadziała. Bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam Maciej

0 4
  • #2 09 Lip 2008 16:41
    Szymciosek
    Poziom 19  

Jeśli masz tylko 2 jacki w karcie muzycznej to nic z tego, zadziałają jedynie 2 głośniczki

0
  • #3 09 Lip 2008 18:10
    Maciej16P
    Poziom 9  

a nie da rady przerobić (jakieś urządzenie zbudować) żeby działało to poprawnie?

0
  • #4 09 Lip 2008 22:21
    jarewa
    Poziom 31  

No ja też sie spytam coś by nowego nie zakładać.

Dlaczego producenci stosuja chwyt? skoro piszą tak (Zgodność z AC'97 2,2, wyjście SPDIF, obsługa kanałów 5,1) A sa tylko dwa wyjścia mikrofon i sluchawki. Ja wiem że 5.1 jest tylko z wyjscia SPDIF tylko gdzie te wyjście? Wiem że w sterowniku mam włączanie i wyłaczanie spdif. Ale nie ma zadnej wzmianki gdzie ono sie znajduje? (podejrzewam tylko że zamiast mikrofonu mam te cyfrowe wyjscie) Które mimo przełaczenia i tak nie działa.

To jak to z tym jest?

0
  • #5 11 Lip 2008 15:37
    gonska508
    Poziom 9  

ja mam takie glosniki i laptopa - dokladnie ten sam problem. Masz dwa rozwiazania:

* tańsze) kupic w pierwszym lepszym sklepie rozgalezniki do jackow (jeden potrojny lub dwa podwojne) ale wtedy mozesz zapomniec o jakimkolwiek efekcie surround a chyba po to kupuje sie glosniki 5 + 1

*) drozsze - zakupic karte dzwiekowa do laptopow do gniazda express badz PCMIA (sprawdz najpierw jakie masz) z trzema wyjsciami, najlepiej nawet tej samej firmy czyli soundblastera live! co niestety nawet na allegro jest wydatkiem rzedu ok 200 zl

0