Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

helix 62.1 - brak basu, mało tego charczą

allol 09 Lip 2008 16:30 7901 37
  • #1 09 Lip 2008 16:30
    allol
    Poziom 9  

Witam
    brat zakupił ww helixy
    podłączył na razie luzem zamiast tylnych 10 (BMW E36 - Compact)
    SZOK
    zero basu, przy głośniejszym pogłośnieniu harczy bas
    a na dodatek przednie 13 grają dużo głośniej i lepiej
    jakieś pomysły ?

• #2 09 Lip 2008 16:32
    djtommy
    Poziom 23  

podlaczyl luzem czyli co? nie sa przykrecone? nowe te helixy? jak nowe to musza sie wygrzac.

• #3 09 Lip 2008 16:37
    allol
    Poziom 9  

luzem czyli leżą magnesem w dół w bagażniku, lub w ręce :) - ma zamiar włożyć w półkę
    funkiel nófki

co nie zmienia faktu, że 13 z przodu grają jakieś 2 razy lepiej i głośniej

podłączone 2 kabelkami z kabli ze starych głośników - zwrotnice jak i kable jeszcze nie podłączone/wymienione
    radio jvc gd 351

• #4 09 Lip 2008 17:03
    dominfight
    Poziom 17  

ja powiem tak... mam helixy i w srodku praktycznie nie ma basu, jedynie na zewnatrz samochodu slychac i to przyzwoity bas :)
    u mnie moze powodem jest to, ze dystans mam okolo 2-3 cm od tapicerki i dzwiek moze rozchodzi sie w niej zamiast wychodzic bezposrednio do samochodu :) a drzwi sa uszczelnione przyzwoicie, jedynie mam zatrzezenia co do zatrzasku drzwi, ktorego nie wygluszylem i powietrze troche ucieka :) otwory technologiczne zakleilem... wczoraj podlaczylem re10 i kick bassu w ogole nie slychac :( jedynie ogromny bas i tweetery :)

• #5 09 Lip 2008 17:16
    trance84
    Poziom 28  

Allol poczytaj trochę neta i zastanów się czego ty wymagasz od 16.5cm głośnika przewidzianego do zamontowania w drzwi a nie 500l bagażnik.

To jest tak mniej wiecej że połóż ten głośnik na tylnej kanapie i będziesz miał ten sam efekt.

Przód gra lepiej bo głośniki są w drzwiach a nie na powietrzu.

Poczytaj trochę a potem zadawaj niezbyt mądre pytania.

A na jakim radiu grają te głośniki????

Pewnie masz powłączane wszelkie podbicia basów eq i loudy jak każdy BMW-iec :D:D:D

Wyłącz te dziadostwo i zobacz czy coś się zmieni ....

Raczej nie wiele.

A jak mi nie wierzysz to poszukaj jakiegoś pustego kartonu np wielkosći transportera po browarach posklejaj ten karton szczelnie wytnij dziurę w jednym z boków i zamontuj tam ten głośnik tylko puść go przez zwrotnice bo on jest tam niezbędna.

• #6 09 Lip 2008 17:22
    allol
    Poziom 9  

chyba mnie trance nie rozumiesz
    wiem o wszystkich tych rzeczach co napisałeś

chodzi o to, że przy volume - 35 głośniki zaczynają charczeć
    przednie 13 dopiero przy 42

a głośność jest tragiczna - na starych 10 była bardzo podobna
    możliwe że instalacja fabryczna jest sknocona ?
    bratu się nie chce wymieniać okablowania...

• #7 09 Lip 2008 17:23
    xTrEmE_baSS
    Poziom 23  

i kabelki fabryczne...

• #8 09 Lip 2008 17:38
    trance84
    Poziom 28  

Kable kablami ale nie montuje się głośników w tylną półkę bo one nie grają wogóle.

A charczą bo membrana lata jak szmata, finał będzie taki że je uszkodzisz i nici z gwarancji.

Zrób z tym głośnikiem tak jak ci radzę wsadz go w karton i sprawdź czy też tak charczy.

• #9 09 Lip 2008 17:44
    allol
    Poziom 9  

ok, brat już o tym myśli
    mam rozumieć, że to ma być szczelne
    jaki mniej więcej litraż ?
    można coś takiego gotowego kupić ?

• #10 09 Lip 2008 17:51
    trance84
    Poziom 28  

Ten eksperyment z tym kartonem to takie chwilowe aby wykluczyć uszkodzone głośniki.

Wielkość powiedziałem ci już coś około transpotera po piwie takiego plastikowego a jak trudno ci to sobie wyobraźić to ok 25-30l może być mniejsza .

Zamontuj i sprawdź czy też charczą.

Coś mnie się zdaje że gra u Ciebie Pioneer.

• #11 09 Lip 2008 17:57
    saibek
    Poziom 9  

U mnie siedzą w przednich drzwiach i to samo. Najgorsze jest to zero basu. :| I też przy 35 zaczynają dawać znać, że to już dużo, a radyjko nowiutkie - JVC KD-G632.

Głośniki mają parę tygodni.
    Jakieś pomysły?

• #12 09 Lip 2008 18:00
    trance84
    Poziom 28  

Radio ci daje znać że ma dosyć.

Ludzie kochani skoro radio ma ok 22W RMS czytaj PRAWDZIWEJ MOCY a głośniki nominalnej 50W to nigdy nie zagrają tak jak powinny bez wzmaka dla głośników.

Sprawdź polaryzację i wymień kable na min 1.5mm2 a nie te fabryczne grubości 3 włosów ludzkich.

A ty czytasz to co pisze na radiu 4x50W ???

Powodzenia.... i życzę jeszcze większej naiwości.

• #13 09 Lip 2008 20:42
    milejow
    Poziom 42  

Nie wiem,co macie z tymi helix,ami,jakas trefna partia czy co?Mam juz ok.roku 62,1 teraz pod wzmacniaczem 65rms,przez jakies 2miesiace graly pod samym radiem i bylo ok.ale dopiero po jakis 2tyg.od zakupu(musialy sie wygrzac)Podstawa,to obciac dolne pasmo,niech graja od np50hz.Jesli nie masz filtraHPF to powylaczaj bajery i zdejmij bas na radiu,to nie wofer i nie bedzie walil tylko charczal.Nawet pod samym radiem po odpowiednim ustawieniu potrafia dac dobry kickbas.No i lezac na podlodze w kufrze to nie zagraja ci nawet glosniki za tysiace zlotych.Te helixy nie zagraja rowniez w polce bo nie nadaja sie do free air

• #14 09 Lip 2008 21:14
    allol
    Poziom 9  

wkurzyłem się, podjechałem moim autem
    wzmacniacz carpower 602
    podłączyłem te helixy, i co...

shit, shit, shit

próbowałem wszystkich kombinacji i nic

pamiętam jak kupiłem jakieś no-namy 10cm do mojego uno parę lat temu - efekt był identyczny

tylko helixy kosztują 200zł a tamte do fiata uno kosztowały 30zł

panowie co jest z tymi głośnikami ? aż tak źle one nie mogą grać !! pod wzmacniaczem powinny szaleć a tu lipa !

• #15 09 Lip 2008 21:51
    trance84
    Poziom 28  

Kolega milejow ma 200% racji.

I radzę się stosować do tego co piszemy.

Czy autor wykonał próbę na "kartonie" ???

Po podłączanie wzmaków i męczenie głośników które są zamontowane w powietrzu to normalnie ehhh nie będe komentował bo zaś się ktoś obrazi.

• #16 09 Lip 2008 23:08
    saibek
    Poziom 9  

milejow napisał:
    Nie wiem,co macie z tymi helix,ami,jakas trefna partia czy co?Mam juz ok.roku 62,1 teraz pod wzmacniaczem 65rms,przez jakies 2miesiace graly pod samym radiem i bylo ok.ale dopiero po jakis 2tyg.od zakupu(musialy sie wygrzac)Podstawa,to obciac dolne pasmo,niech graja od np50hz.Jesli nie masz filtraHPF to powylaczaj bajery i zdejmij bas na radiu,to nie wofer i nie bedzie walil tylko charczal.Nawet pod samym radiem po odpowiednim ustawieniu potrafia dac dobry kickbas.No i lezac na podlodze w kufrze to nie zagraja ci nawet glosniki za tysiace zlotych.Te helixy nie zagraja rowniez w polce bo nie nadaja sie do free air
    Mam te głośniki ok. miesiąca, więc już chyba powinny się 'wygrzać'. Co do tego wygrzania, to one muszą przez jakąś określoną ilość czasu grać bez przerwy, czy jak to osiągnąć?

Mam JVC i ustawienia mniej więcej: bas 0, mid +02, tre +03, loud on.
    Coś przestawić i czekać na efekt?

Trance, co masz na myśli pisząć "sprawdź polaryzację?"

• #17 09 Lip 2008 23:13
    djtommy
    Poziom 23  

wylacz loud bo to nie potrzebne

• #18 09 Lip 2008 23:16
    trance84
    Poziom 28  

Polaryzacja to to czy plus na wyjsciu na głośniki odpowiada plusowi na głośniku tak samo z minusem.

• #19 09 Lip 2008 23:44
    lega-m
    Poziom 15  

Głośnik aby zagrał potrzebuje obudowy. Nie dziw się, że nie ma basu gdy trzymasz go w ręce. Poczytaj nieco o głośnikach i kolumnach, to zrozumiesz swój błąd.

• #20 10 Lip 2008 07:54
    Bejz
    Poziom 21  

A czego się spodziewać po głośnikach za 200 złotych? Kolejny który uwierzył sprzedawcom z all....
    Dwa lata temu najlepsze były Phonocary Jeloł lajny, rok temu Pałerbasy teraz przyszła kolej na Helixy DB 62.1
    Ludzie opamiętajcie się. Zestaw za takie pieniądze ma po prostu grać - wydawać dżwięki i dobrze się sprzedawać bo jest podparty dobrą marką. Jest dobrze zapakowany dobrze wygląda ma zajebistą opinię na forach szczególnie u ludzi którzy go wogóle nie słyszeli (ale gościu co się zna powiedział że dobre) albo odsłuchy wykonali w szafach w markecie. Oczywiście dobre osadzenie, lekkie wytłumienie drzwi coś tam poprawią ale nie wypisujcie tu o schodzącym nisko basie i wrażeniach niesamowitych bo poten właśnie wychodzi , że oryginalne papierzaki z beemki albi passata grały lepiej. Nie sugerujcie się przy zakupie ilością sprzedanych egzemplarzy przez allegrowicza lub ilością kartonów w markecie bo to oznacza że po prostu w naszym kraju sprzedają się produkty najtańsze zaś oczekiwania mamy niewiadomo jakie a jak już kupimy to głupio się przyznać że to szit. Oczywiście jest grupa ludzi którym taki dźwięk odpowiada szczególnie jak jest podparty jakimś subem ale w takim rozwiązaniu to każdy zestaw gra.

• #22 10 Lip 2008 11:30
    saibek
    Poziom 9  

Nikt nie spodziewa się nie wiadomo czego po głośnikach za 200 zł, ale skoro jedni piszą, że bas jest, a u innych nie ma w ogóle, to coś tu nie gra i to pewnie problem do rozwiązania. :)

• #23 10 Lip 2008 12:08
    slavwek.ie
    Poziom 34  

lega-m napisał:
    Głośnik aby zagrał potrzebuje obudowy.

trance84 napisał:
    Polaryzacja to to czy plus na wyjsciu na głośniki odpowiada plusowi na głośniku tak samo z minusem.

do tego stabilny montaż, głuszenie i nie ma bata - bas musi być

• #24 10 Lip 2008 12:19
    kuba007
    Poziom 18  

Bez przesadyzmu panowie... Te głośniki przy pożądnym zamontowaniu potrafią zagrać... a jak ktoś trzyma ręką głośnik w półce w bagażniku i potem tutaj pisze, że niema basu i jest cicho to niewiem po co dalej tłumaczyć takiej osobie cokolwiek...
    Jak dla mnie te głośniki są za tanie... bo trafiają do ludzi, którzy nie mają bladego pojęcia o prawidlowym zamontowaniu i podłączeniu... Gdyby kosztowały 500zł to też by je ludzie kupywali i chwalili tak samo... Tylko za taką kwote kupuję się już sprzęt po pewnych doświadczeniach i odsłuchach...

• #25 10 Lip 2008 13:16
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

kuba007 napisał:
    Bez przesadyzmu panowie... Gdyby kosztowały 500zł to też by je ludzie kupywali i chwalili tak samo...

Przy całym szacunku dla przedmówcy ale ....
    Te głośniki (HDB) to są "zapchajdziury" w cenie 200 pln i porównywanie ich do dobrych głośników za 500 zł (MB , Canton , Focal, DLS , Axton, PB czy nawet Helix HXS) jest raczej nieporozumieniem.
    Nie chcę polemizować czy w cenie DO 200 pln można kupić lepsze gdyż nie analizowałem tego przedziału cenowego gdy wybierałem głośniki dla siebie.
    Inna zupełnie sprawa to czy dają bas -> otóż przy PROFESJONALNYM nagłośnieniu przedni zestaw odseparowany ( 16-ki ) odcina się na poziomie 80 Hz czyli niższego pasma się nie daje z racji tego , że głośniki w niższym paśmie grają ZDECYDOWANIE gorzej niż Sub . Podbijanie pod radiem Basu a szczególnie Loudness ustawionego na 40-50 Hz bardzo w nich zniekształca dźwięk.

• #26 10 Lip 2008 19:00
    kuba007
    Poziom 18  

Przed Helixami miałem zestaw Ground Zero 16 Neo z serii Hydrogen, cena u przedstawiciela w Polsce to coś koło 600zł, w takich samych warunkach zasilenia przy Helixach wypadły bardzo słabo..., dopiero pod mocnym wzmacniaczem pokazały klase... ale to normalne zjawisko, lecz nienazywałbym Helixów "zapchajdziurami", bo napewno nimi nie są...

• #27 10 Lip 2008 19:28
    Ache
    Poziom 19  

Basu bez zabudowy nigdy nie bedzie! Nawet jak wezmiemy EQ DBX 15" i polozymy "na rece" to nie zagra, a mozna go popsuc!

• #28 15 Lip 2008 17:21
    Mercii
    Poziom 10  

Przepraszam za mały off topic ale przyglądam się dyskusji i nie mogę czytać tego typu komentarzy.
    A chodzi mi o głosniki w pólce. Tez doradzam ludziom aby połke sobie odpuszczali i zajmowali sie przodem ale pisanie że nie ma mozliwości aby cos tam zagrało to lekka przesada.
    Ok 16,5 to zdecydowanie za mało ale ja mam tzn mialem tydzień temu fajuny zestawik w tylnej połce w audi a4 i grało toniemilośiernie dobrze i bass był też bardzoooo dobryyy.
    A teraz powiedzcie mi dlaczego producenci samochodzodó montują głosniki w tylnich półkach. Nie chodzi mi o jakieś astry czy lanosy ale porządne samochody.
    Zestawy BOSE w audi , albo JBL w Peugeot 406 coupe. TAm zawsze są głośniki w tylnich połkach.
    Wieć pisanie w stylu " to nigdy nie zagra" jest nieprawdą!!!!

• #29 15 Lip 2008 17:46
    gaspar13
    Poziom 11  

nawet audi i peugeoty nie sa wolne od wad;] posłuchaj zestawu na 16 i suba w bagażniku i potem obojętnie jak dobrej półki i bedziesz sam miał odpowiedź co lepiej gra. A tak przy okazji to jakie głośniki były w tej półce i pod co podpięte?

• #30 15 Lip 2008 23:07
    Mercii
    Poziom 10  

No nie powiem zestaw był zacny. 2 x sub po 22 cm 2 x średnie 16 cm 2x tweeter. Napędzane 4 x wzmacniacz 50 Wat każdy RMS. Wszsytko firmy KICER - mało popularna w Polsce. Ale nie chodzi mi o to co miałem w półce tylko o sam fakt że ludzię piszą że nigdy w półce nic nie zagra, a znam osobiście z autopsi że zagra i to dobrze.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME