Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PRALKA CANDY CTA 105-Drzwiczki bębna nie w oknie otwarcia

kerad1978 09 Lip 2008 16:51 3354 7
  • #1 09 Lip 2008 16:51
    kerad1978
    Poziom 9  

Witam mam problem z pralką Candy CTA 105. problem polega na tym ze po skończeniu prania po otwarciu pokrywy muszę obracać bęben zeby wyjąć pranie drzwiczki bębna nie zawsze są w okienku.proszę o pomoc i z góry dziękuję pozdrawiam

0 7
  • #2 12 Lip 2008 21:24
    samsu100
    Poziom 22  

Model tej pralki już jest dosyć stary. Czy jest fabrycznie zamontowany tzw pozycjoner bębna który decyduje o praktycznie stałym zatrzymywaiu się bębna po wirowaniu otworem wsadowym na górze. Jeśli ten model takiego pozycjonera nie posiada to zatrzymywania będą losowe i trzeba ręką bęben obrócić.

0
  • #3 13 Lip 2008 09:49
    kerad1978
    Poziom 9  

w kole pasowym jest wycięcie i po zakończeniu prania obraca się bęben i z czarnej kostki zamieszczonej pod tym kołem wysuwa się takie coś jak zasuwka i blokuje koło pasowe czy chodzi o to? ale jak sprawdzałem po zablokowaniu koło pasowe stoi w miejscu a bębnem można obracać. Czy bęben też nie powinien być zablokowany .pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #4 13 Lip 2008 10:23
    nares
    Specjalista AGD

kerad1978 napisał:
    po zablokowaniu koło pasowe stoi w miejscu a bębnem można obracać. Czy bęben też nie powinien być zablokowany .pozdrawiam

Bęben oczywiście też powinien być zablokowany. Sprawdź mocowanie koła pasowego, czy nie obraca się na osi.

0
  • #5 07 Sie 2008 17:03
    kerad1978
    Poziom 9  

znalazłem przyczyne koło pasowe w środku jest wyjechane do czysta ząbki które są na osi bębna są nie naruszone ale wiadomo stal a koło z duralminium cos musiało sie popsuc ale mam jeszcze jeden problem podobno takie koło zeby dostać trzeba spisać jakiś kod lecz ja obszukałem całą pralkę w środku i na zewnątrz i nie widze żadnego kodu kreskowego czy bez tego kodu moge to jakoś dopasować?.i jeśli mozna to przydała by sie jakaś stronka z częściami do tych pralek.

0
  • #6 07 Sie 2008 17:17
    carma2
    Poziom 14  

Niestety, tylko serwis CANDY, też mam problem z kupnem części do tej pralki i na ewentualność zawsze zostawiam serwis.

0
  • #7 07 Sie 2008 23:40
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

www.naprawa_sprzedaz_agd.republika.pl - dostałem kiedyś ten adres od znajomego, którego znajomy znał jakiegoś starszego pana co naprawiał agd. Z racji że nie lubiał nic wyrzucać można jeszcze dostać u niego wiele rzeczy nawet z lat 60. Potrzebowałem gumową część do pralki, której nawet serwis nie miał a u niego z drugiej ręki za możliwą cenę. Nie jestem jednak pewien czy ta osoba jeszcze pracuje, bo dawno nic nie potrzebowałem, ale strona działa.

0
  • #8 10 Sie 2008 20:31
    kerad1978
    Poziom 9  

Witam juz znalazłem serwis bez problemu można dostać wszystkie części zamówiłem koło pasowe i za parę dni będzie do odebrania.Także problem mam już chyba z głowy.

0