Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

IBM Netvista płyta główna P4 i P6, Czujnik otwarcia obudowy

09 Jul 2008 17:53 3041 4
  • Level 18  
    Witam Wszystkich!
    Od kilku dni walczę z dwiema płytami IBM z oznaczeniami P4 i P6. Przeszukałem całe forum i nie znalazłem rozwiązania mojego problemu :(.
    Płyty te maja w biosie włączony czujnik otwarcia obudowy, jest to dodatkowy modulik który możemy wpiąć w odpowiednie gniazdo na plycie. Usiłuję wyłączyć obsługę tego cuda lecz jak do tej pory nie udało mi się. Aktualizacje biosu nie przyniosły rezultatu :(. Przez pomyłke wgrałem nawet bios z asusa A7V600 lecz i to nie pomogło.
    Jeśli ktoś zna rozwiązanie tego problemu to proszę o pomoc.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo

• Level 26  
    A ten czujnik to przypadkiem nie jest zwykły przełącznik o stykach Normalnie Otwartych? (sprawdzisz miernikiem, jak wciśniesz dźwigienkę to się zewrze, jak puścisz to rozewrze). Jeżeli tak, oraz czujnik jest podłączany do goldpinów jak np. przyciski od obudowy, to zakładasz zworkę na te piny i płyta będzie myślała że czujnik jest cały czas zwarty, możesz go wtedy nie montować.
  • Level 18  
    Dziekuję za zainteresowanie.
    Samych czujników niestety nie posiadam, jeden to faktycznie przełącznik montowany na obudowie natomiast drugi był zaklejony w termokurczu z taśmą na rzepa. Niezależnie czy wykasuję Cmos-a, czy zewrę wyjścia na czujniki lub też wymontuję płutke z gniazdami czujników płyta główna ciągle zgłasza się z błędem :(
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Czy kolega wypróbował metodę z podanego przeze mnie linku?