Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica 1020. Sygnalizuje zacięcie papieru.

Kostek7 09 Lip 2008 18:36 3278 15
  • #1 09 Lip 2008 18:36
    Kostek7
    Poziom 27  

Ostatni odnalazłem ksero Konica 1020. Pochodzi ono z 1992 roku. Było w czasie użytkowania regularnie serwisowane. Po oczyszczeniu z kurzu podłączyłem je do prądu i sprawdziłem napięcia na zasilaniu z tym co znalazłem na naklejce. Wszystko się zgadza. Niestety zauważyłem iż na panelu migają kontrolki a jeden z wyświetlaczy wyświetla takie coś [patrz zdjęcie]: Konica 1020. Sygnalizuje zacięcie papieru.
    Otworzyłem więc pokrywę górną i faktycznie znalazłem tam kartkę formatu A4. Nie była ona w żadnym stopniu zaklinowana o rolki więc po prostu wyjełem ją ze środka. Po ponownym uruchomieniu objawy się powtórzyły. Co robić?

PS. To mój pierwszy kontakt z takim sprzętem.

0 15
  • Pomocny post
    #2 09 Lip 2008 20:46
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Otwórz przednią pokrywę (nie pokrywę oryginału :D) , otwórz kopiarkę "do góry" zieloną dźwignią i zobacz czy w środku nie została kartka. Sprawdż w układzie grzejnym (po lewej stronie). Często harmonijki się robiły na wyjściu jak wałek olejowy był już suchy i pooklejany tonerem.

C.

0
  • #3 09 Lip 2008 21:28
    Kostek7
    Poziom 27  

Fakt piszę "górną" myślę "przednią". Mój błąd sorry. W środku nie ma już papieru. Myślę że coś zacięło się na rokach doprowadzających papier z szuflad do drukarki.
    Jak się do nich dostać ?
    Gdzie ich szukać ?
    Jak wyjąć kieszeń na papier ?

0
  • #4 10 Lip 2008 21:19
    copyman

Z boku kopiarki masz drzwiczki które otwierasz i widzisz papier wychodzący z szuflady. Co do wyjęcia szuflady, o ile mnie pamięć nie zawodzi, to wyciągasz ją do końca i unosisz front do góry i pociągasz. Powinna wyjść bez problemu.

C.

0
  • #5 10 Lip 2008 22:10
    Kostek7
    Poziom 27  

kolejny problem ksero drukuje na biało. ustawiłem maksymalne zaczernienie i nic. Nie sygnalizuje braku tonera. Czytałem że to wina elektrody dolnej.
    Jak ona wyglada?
    czy i gdzie można ją kupić ?

0
  • #6 11 Lip 2008 11:02
    copyman

Elektroda dolna jest pod bębnem. Taki długi element z plastykowym "grzebykiem". Często ucieka wysokie napięcie i wychodzą białe kartki. Wyczyść ją dobrze, tyko nie pozrywaj drutów ! (2 cienkie włoski - łatwe do zerwania). Powinno pomóc. Co do kupienia całej... cóż raczej tylko z demobilu.

C.

0
  • #7 11 Lip 2008 11:38
    Kostek7
    Poziom 27  

Tak też myślałem. Piszesz wysokie napięcie,czyli jakie (ile V) ?
    A czy można wymienić tylko te druty ponieważ w kieszeni na A3 odnalazłem pudełko z drucikami i wygląda na to że mogą one tam pasować. Jak to zrobić ?

0
  • Pomocny post
    #8 11 Lip 2008 15:34
    sebono
    Poziom 22  

są uszkodzone gąbki przed registracją ale pod czarna klapką pod podajnikiem ręcznym . trzeba je wymienić (update hardwaru :) ). jak wyjmiesz kosz to po prawej stronie na czarnym plastiku masz dźwignię która się podnosi. Bierzesz latarkę i świecisz tam w tę dziurę .Wtedy zobaczysz te wałki z gąbką . A żeby to rozmontować?? trzeba zdjąć całą optykę, mechanikę , elektronikę i dopiero będzie dostęp . Jak coś to pw . Pozdro

0
  • #9 11 Lip 2008 15:53
    Kostek7
    Poziom 27  

dziś próbowałem oczyścić ją tak ogółem. Wziełem spręzone powietrze i wydmychałem brud ze zwszystkich zakamarków. Następnie uruchomiłem ksero w trybie serwisowym i wpisałek kod 51. Po chwili dłuższego zastanowienia ksero wywaliło błąd F.26 co on oznacza ?

0
  • #10 11 Lip 2008 16:30
    sebono
    Poziom 22  

próbowałeś zaprogramować zużyty nośnik no i teraz musisz go wymienić na nowy i znów wcisnąć inicjalizacje czyli 47-51 . Pozdro

0
  • #11 11 Lip 2008 16:36
    Kostek7
    Poziom 27  

Tak to jest jak sięnie wie do końca co się robi.
    Jak on wygląda ten nośnik ?
    Czy musze wymieniać go na nowy ?
    Gdzie go dostać ?

0
  • #12 11 Lip 2008 19:09
    sebono
    Poziom 22  

nośnik masz w koszu . musisz wyjąć bęben i wtedy wysypać stary nośnik , wsypać nowy wejść w 47-51 i dopiero zaprogramować. Nośnik sprzedają w takich białych ładnych prostokątnych pudełkach z napisem developer i modelem k1020 lub ew k115. Pozdro

0
  • #13 12 Lip 2008 15:29
    Kostek7
    Poziom 27  

czyli developer 150 toner 50 i wałki i elektroda z odzysku. Mi wychodzi na to że do naprawy tej maszyny potrzebuje drugą. Ile mogę za nią dostać w serwisie z przeznaczeniem "na części" ?
    Jak byście określili opłacalność naprawy ?

0
  • #14 12 Lip 2008 15:34
    sebono
    Poziom 22  

licz jeszcze wałki w transporcie. kosz nieopłacalny nawet 50 PLN za nią nie dostaniesz, a wrażenia ........bezcenne . Pozdro :)

0
  • #15 12 Lip 2008 23:27
    copyman

sebono napisał:
    a wrażenia ........bezcenne . Pozdro :)

Tylko zapomniałeś dodać że za części zapłacisz kartą "...xxx..." :D A tak na serio to dałbym sobie luz z zakupem części do tej maszyny. Czasem koszty naprawy przewyższają wartość sprzętu. Chyba że jesteś hobbystą...

C.

0
  • #16 13 Lip 2008 18:03
    Kostek7
    Poziom 27  

Dziękuje kolegom za pomoc. Co do losów maszyny zadecyduje mój kuzyn jako jej spadkobierca :_). A ja zapewne zabawię się w jak to działa ? oraz jak oni to złożyli ? :_)

0