Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W211 (e-clasa) impuls kilometrów do taksometru

09 Lip 2008 19:42 5541 4
  • Poziom 20  
    Witam.Podłączam właśnie taksometr do Mercedesa W211 2000r po liftingu(na CAN-ie) i mam problem z wpięciem się z licznikiem impulsów.Gala w raadiu odpada bo transmisja jest po Canie i są zakłucenia na szynie (błędy ABS i ESP).Podobno tylko do czujnika w kole można się podpiąć.
    Proszę kolegów znających temat o pomoc.
    Pozdrawiam
  • Spec od Mercedesów
    Jest na pewno sygnał prędkości w którymś z progów - nawet jest wykorzystany jako miejsce do oryginalnego taksometru. Ale w którym, i jaki kolor kabla to nie pamiętam. Jeszcze muszę nie zapomnieć, to jutro może uda mi się sprawdzić... :)
  • Poziom 20  
    Dzięki za odpowiedź
    :arrow: Byłbym BARDZO..BARDZO wdzięczny:D
  • Spec od Mercedesów
    No więc trochę się przechwaliłem...
    Przejrzałem dzisiaj fabryczną instrukcję doposażania do taksówki i wszystko związane z prędkością wyciągane jest z CAN-u
    Przejrzałem schematy, i również tutaj nie znalazłem nic obiecującego: czujniki wchodzą do SBC i dalej znowu CAN :|
    Pamiętam, że jak gościu zakładał większą partię taksometrów do nowej A-klasy (dla korporacji), to zakładał interfejsy czytające sygnał prędkości bezpośrednio z CAN-u.
    Pewnie tutaj będzie podobnie.

Pzdr. Gerri
  • Poziom 20  
    Witam.Dzięki za odpowiedź
    I tu jest dokładnie tak samo nie obyło się bez interfejsu przekszztałcającego sygnał z CAN-u.Jako ciekawostkę powiem,że po podłączeniu sie do CANU przy radiu,taksometr działał prawidłowo,jednak zakłucał pracę ABS i SRS(wyskakiwały błedy na desce rozdzielczej)