Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Forum warezowe zamknięte przez IFPI

DjHoster 09 Jul 2008 19:52 1838 0
 • IFPI wraz z włoską Guardia di Finanza (policja skarbowa) ogłosiły, że zamknęły forum, na którym podobno użytkownicy wymieniali się plikami. Forum to nosi nazwę Downrevolution.net, a prowadzący je są podejrzani o wielokrotne łamanie praw autorskich.

  W związku ze sprawą aresztowano cztery osoby, wobec których wszczęte zostało postępowanie karne. Według doniesień tylko jedna z nich ma ukończone 18 lat, reszta to nieletni. Podczas nalotu w jednym z domów zajęto 17 komputerów, trzy zewnętrzne twarde dyski i setki płyt CD oraz DVD.

  Osobom prowadzącym forum grozi do czterech lat pozbawienia wolności oraz wysokie grzywny.  Downrevolution.net, jak wiele innych podobnych forów warezowych zamieszczało linki do ściągnięć z Rapidshare.com oraz Megaupload.com, dzięki czemu 30 000 użytkowników mogło udostępniać muzykę, filmy oraz inne pliki, chronione prawem autorskim. Właściciele czerpali zyski z działalności strony, wyświetlając reklamy i otrzymując dotacje w zamian za status VIP’a.

  Jeremy Banks, dyrektor jednostki IFPI ds. piractwa internetowego powiedział: „Pokazuje to duże zaangażowanie władzy w powstrzymywanie kradzieży materiału chronionego prawem autorskim w Sieci i podkreśla, że podobne fora łamią prawo.”

  Guardia di Finanza zwykle wszczyna postępowania dotyczące własności intelektualnej na wniosek Ministra Finansów.

  Więcej o odpowiedzialności administratorów podobnych stron możecie przeczytać w artykule Odpowiedzialność prawna administratora serwisu torrentowego

  Źródło: http://news.torrent.pl/n1340-forum_warezowe_zamkniete_przez_ifpi.html

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  DjHoster
  Level 1  
  Offline 
  DjHoster wrote 1 posts with rating 0, helped 0 times. Live in city Ełk. Been with us since 2007 year.