Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektronarzędzia z Tesco - wartość

xbox3600 18 Lut 2009 15:37 71304 92
  • #61 18 Lut 2009 15:37
    gadem
    Poziom 16  

No wreszcie kilku kolegów pisze to co oczywista oczywistość znaczy .
    Jeśli kupujecie chłam to nie wymagajcie i nie próbujcie samym sobie udowadniać, że to coś jest warte.
    Niedawno na innym forum próbowałem udowodnić że chinina na przykładzie chińskiego inwertora jest kiepska ale gdzie tam, zaraz znalazło się kilku tłuków, którzy zaczeli przekonywać, że jest zupełnie odwrotnie.

• Relpol
  • #62 18 Lut 2009 15:39
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • Relpol
  • #63 18 Lut 2009 15:43
    gadem
    Poziom 16  

Widzisz sam jak jest.
    Polecam wiertła firmy Havera (dostawca Bosch'a) .
    Tam jak byś im pokazał skrzywione wiertło to by im szczęka opadła.

• #64 18 Lut 2009 16:18
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #65 18 Lut 2009 18:43
    pukury
    Poziom 35  

Witam.
    Jak tak piszemy o wiertłach .
    Mój kumpel kupił komplet wierteł ( nie wiem jakiej firmy ) .
    Oglądałem je sobie i tak bezwiednie udało mi się wygiąć φ 5 .
    Okazało się że nie są wcale zahartowane !
    Żeby było śmieszniej były wykonane ze stali hartującej się .
    Pozdrawiam .

• #66 18 Lut 2009 20:09
    Chris_W
    Poziom 36  

Może miały '*'.

* - zahartować samodzielnie przed użyciem.

• #67 19 Lut 2009 07:34
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #68 19 Lut 2009 08:33
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #69 19 Lut 2009 08:41
    Chris_W
    Poziom 36  

Te wiertła z tesco są bezobsługowe - tzn wiercisz, a jak padnie to do kosza, nie trzeba ani smarować ani polewać - chyba że wódkę którą kupiliśmy za zaoszczędzone na wiertłach pieniądze.

• #70 19 Lut 2009 10:39
    gadem
    Poziom 16  

Tak to jest ,że teskowy sprzęt " doda ci skrzydeł "

• #71 19 Lut 2009 10:48
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #72 19 Lut 2009 11:31
    assan
    Poziom 12  

wiertla przy wierceniu w stali macza sie w oleju ale nie w smarze

• #73 19 Lut 2009 11:44
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #74 19 Lut 2009 18:50
    pukury
    Poziom 35  

Witam.
    Nie ma tak dobrze !
    Wiem gdzie wyginać - 25 lat praktyki pozwoliło mi się nauczyć :D
    Pozdrawiam .

• #75 20 Lut 2009 15:19
    warczyk_nbr
    Poziom 13  

Po co jeszcze tyle wypisywać?!

Wiadomo już że wiertła oryginalne są lepsze niż takie z hipermarketu, lecz są droższe.

Moim skromnym zdaniem lepiej jest kupić "raz" jakiś sprzęt w firmowym sklepie niż co tydzień "latać" do np. TESCO.

pozdero!

• #76 20 Lut 2009 15:45
    pukury
    Poziom 35  

Witam.
    Myślę że wypisywać należy po to żeby inni nie kupowali śmieci .
    Generalnie to temat powinien mieć tytuł - czego NIE kupować .
    Można popaść w złudne przekonanie że da się kupić coś dobrego za parę złotych - i jest problem .
    Jak to mówią - " co tanie - to drogie " .
    Pozdrawiam .

• #77 20 Lut 2009 23:27
    Marksrz
    Poziom 20  

o wiertłach juz wszysko zostało powiedziane to wracajmy do elektronarzedzi
    przez ponad 2 lata obserwuje na niedzielnych giełdach jak to ludziska ządni czegos nowego i markowego kupuja
    podróby chinskie u cyganów rumunów itp handlarzy
    a szczytem bezszczelnosci sa wkretarki z napisem BOSCH MAKITA idntycznie wygladaja jak typowe chinczyki jakich wiele pod róznymi nazwami ,a wygladem nawt jeden detal nie przypomina oryginału
    nawet oznaczenia ładowarek sa podobne np, Maikta DC 1414 T tyle ze do 18 V-wej
    pózniej taki delikwent przynosi toto do domu i jest swiecie przekonany ze ma markowy sprzet okazyjnie
    a jak juz sie przekona co to jest to sprzedaje na allegro
    a jak zwóciłem jednemu uwage że to nic nie warte to sie burzył ze go chce podkupic
    opowidał mi pewien gośc ze na poczatku nakupił od razu kilkanascie maszyn jednorazowo , bo była okazja
    a za niedługo wszysko wyrzucił na złom ze złosci aby tego nie oglądac więcej
    jak pomysle ile kontenerów tego badziewia ludziska kupili to szok

• #78 21 Lut 2009 00:09
    Chris_W
    Poziom 36  

Przecież to widać na pierwszy rzut oka - marność. A tam gdzie nie widać, to i jakość jest lepsza - mimo że podróbka.

• #79 21 Lut 2009 09:32
    mac9366
    Poziom 13  

Jak ktoś nie widział markowego sprzętu to poprostu niewie jak on wygląda tylko kupuje co mu w ręce wpadnie bo widzi słynny napis BOSCH, a pod nim jest EUROTEC.

• #80 21 Lut 2009 16:22
    warczyk_nbr
    Poziom 13  

W hipermarketach same podróbki.

• #81 21 Lut 2009 18:06
    Marksrz
    Poziom 20  

warczyk_nbr a gdzie to widziałes te podróbki w
    marketach czy wogóle wiesz co to jest podróbka ??, jesli to cos ma swoja nazwe czyli marke np. Topex Ferm Einhell it. to dlaczego nazwywasz to podróbka
    łopate tez ktos pierwszy zrobił ale nastepny zrobił podobna to tez jest podróbka ??

• #82 21 Lut 2009 23:24
    mac9366
    Poziom 13  

Podobo w castoramach (czy w innych marketach) sprzedają podróbki agregatów Hondy,narzędzi boscha i makity.

• #83 22 Lut 2009 11:51
    Topolski Mirosław
    Specjalista AGD

Marksrz napisał:
    warczyk_nbr a gdzie to widziałes te podróbki w
    marketach czy wogóle wiesz co to jest podróbka ??, jesli to cos ma swoja nazwe czyli marke np. Topex Ferm Einhell it. to dlaczego nazwywasz to podróbka
    łopate tez ktos pierwszy zrobił ale nastepny zrobił podobna to tez jest podróbka ??

A czy nie zauważyłeś że te Twoje pseudomarki mają wspólny wygląd i wspólnego producenta?Ilu jeszcze naiwnych ludzi będzie łapało sie na ten badziew?
    Kolego zdaj sobie sprawę z tego że marka wiąże sie z dostępnością serwisu i części nawet po zakończeniu produkcji .W Boschu części są dostępne nawet do maszyn 40-to letnich,a w przypadku Twoich pseudomarek części nie masz serwisu też ( pamiętaj ze serwis to naprawa maszyny a nie wymiana na nową).
    A co do łopaty : jeden zrobił dobrą którą możesz pracowac a drugi zrobił też łopatę tylko że wygina się w różne strony i może być jako ozdoba a nie do pracy.

• #84 22 Lut 2009 12:34
    warczyk_nbr
    Poziom 13  

Marksrz - hehe jak chcesz to kupuj sobie w TESCO te twoim zdaniem oryginalne rzeczy.
    Ciekawe ile ci podziała haha.
    wg. polecam EUROHOME<--- haha.
    Dla mnie to jest śmieszne ;)
    Osobiście wole dołożyć kilka złotych do tego interesu i kupić coś firmowego.

P.S

Dam ci jeszcze przykład BUTY NIKE TOTAL 90 oryginalna rzecz, a na rynku są buty ze znaczkiem nike tylko że zakrzywionym końcem, taki sam wygląd i są tańsze. AIR to firma podrabiająca różnego typu buty.
    I jak myślisz Marksrz to jest oryginalne? bo twoim zdaniem chyba tak haha AIR

• #85 22 Lut 2009 12:50
    artibpl
    Poziom 17  

Do tego typu badziewnych elektronarzędzi powinna być doliczona konkretna opłata recyklingowa. Jakby jeden z drugim zdał sobie sprawę jaką ilość śmieci produkuje to może by się zastanowił, ale to jest możliwe tylko przez jego portfel, a nie poczucie przyzwoitości.

• #86 22 Lut 2009 13:09
    Marksrz
    Poziom 20  

dziwie ci sie mirosław że nie rozumiesz o czym pisze.
    O jakosci tanich narzedzi jaka jest w marketach wszyscy wiemy ale nie nazywajcie podróbka czegoś co nie odwzorowuje jakiegos markowego narzedza
    znam doskonale od środka niemal wszyskie marki wkretarek od Makity Dewalta Hilti Hitachi po tanie modele i moge je sobie porównac jak która zbudowana
    ale dla przecietnego zjadacza chleba nic to nie mówi i nie wiedza ze pewne podzespoły sa wspólne dla wielu marek
    robi je ten sam producent ,
    Sa firmy jak Wurth co nie produkuja tylko kupuja i sprzedają pod własna marka narzedzia Bosch AEG Hitachi itd. i tak robi wielu stąd te podonienstwa chinskich tanich narzedzi

a do wypowiedzi młodzienca -warczyk_nbr nawet nie bede sie odnosił , szkoda słów

• #87 22 Lut 2009 13:41
    kaczor91
    Poziom 13  

Pozwólcie, że wrzuce swoje 3 grosze ;).

Jestem totalnym amatorem, czasami potrzeba coś przewiercić, przeciąć itp... Miałem wiertarkę Pegasus - wiadomo Chińczyk, służyła kilka lat, używałem jak potrzebowałem, powiesić szafki, obrazek na ścianie itp... Zepsuła się, dałem szwagrowi, naprawił(chyba szczotki wymienił) i dalej jemu służy.
    Wiertarko wkrętarka Toya - działała idealnie dopóki nie pożyczyłem sąsiadowi - nie wiem co robił, ale zaczęła mieć straszne luzy(z tego co wyczytałem wybiło łożysko).
    Szlifierka kątowa Eurotec - kolejny typowy market, niezła do moich amatorskich prac. Znów podobna sytuacja - pożyczyłem sąsiadowi do obcięcia śruby... Yhy... przyszła w stanie pół żywym, iskrzy z silnika i nie startuje...
    Ten sam, szwagier posiada również marketówkę wyrzynarkę i służy ok. 5 lat, a duuużo nią zrobił już.

Generalnie - sprzęt z marketu do zastosowań amatorskich. i nie pozyczać sąsiadom!

A co do wierteł. Miałem komplet z bazarku, chciałem przewiercić blachę ok. 3mm, wiertło się zgieło, odbiło i wkręciło mi bluzkę, jakby wkrętarka miała większą moc to mogło by być nie ciekawie... Od tej pory nie kupuję tanich wierteł.

• #88 22 Lut 2009 18:23
    Chris_W
    Poziom 36  

kaczor91 - to samo pisałem ileś postów temu. Ktoś kto jest księgowym i nie używa na codzień elektronarzędzi do pracy - to po co mu kupywać doskonałej jakości narzędzia za cenę wyrażającą się 3 zerami - skoro on potrzebuje raz na 3 miesiące otworek wywiercić i starczy mu taka 'marketówka' za 30pln.
    Najważniejsze to przyjąć do wiadomości że ten marketowy sprzęt nigdy nie dorówna tym z wysokiej półki - ale wielu o tym zapomina i traktując je jednakowo, dziwi się że te 'marketówki' tak padają.

• #89 26 Mar 2009 16:28
    kazitor23
    Poziom 15  

słyszał ktoś o wiertłach firmy "reca"? ostatnio zaatakował mnie ich przedstawiciel i nie wiedziałem jak z nim postąpić :)

• #90 26 Mar 2009 17:26
    Topolski Mirosław
    Specjalista AGD

Marksrz napisał:

Sa firmy jak Wurth co nie produkuja tylko kupuja i sprzedają pod własna marka narzedzia Bosch AEG Hitachi itd. i tak robi wielu stąd te podonienstwa chinskich tanich narzedzi

Nie ma co mówić o narzędziach Wurth-a bo ich jakość każdy zna. Można nie produkować a zlecać produkcję jeśli dba sie o jakość i dostępność części zamiennych-w chińczykach to opcja zerowa. Pod tym wzlędem porównywanie chińczyków do uznanych firm to absurd i niema czegos takiego jak markowe maszyny chińskie.