Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel corsa b-radio(car300)

kompx 09 Jul 2008 22:20 11944 6
    kompx
    Level 2  
    Witam , mam problem, kupiłem niedawno corse b, i jest założone oplowskie radio(Car300) a chce wymienić to radio , czy jak zmienie to radio na nieoryginalne to czy wyświetlacz zniknie? bo czytałem na forum że jak sie chce podlączyć nieoryginalne np.pioneer i żeby wpółpracowało z wyświetlaczem to trzeba specjalny interfejs?Prosze o pomoc ...:D
    bartek_j
    Level 35  
    Tak zniknie. Musi być radio które obsługuje wyświetlacz DID / TID czy co tam masz w tej corsie. Co więcej, przy załączeniu radia będzie znikać jego zawartość zupełnie. Ale odłączając jeden kabelek można ten problem wyeliminować i będzie się cały czas data świeciła
    kompx
    Level 2  
    a to tylko będzie się wyświetlacz data? albo też temperatura i godzina ?a ta data będzie ciągle świecić czy jak wyłącze radio to wyświetlacz również zgaśnie ? bo chce zakupić jakieś radyjko a nie zabardzo wiem jakie , żeby współpracowało z wyświetlaczem ?jakie proponujecie ?
    Blicek
    Level 26  
    kompx wrote:
    a to tylko będzie się wyświetlacz data? albo też temperatura i godzina ?a ta data będzie ciągle świecić czy jak wyłącze radio to wyświetlacz również zgaśnie ?

Po wlaczeniu radia zgasnie data, choc nie zawsze,zalezy od radia (obsadzenia pinow w kostce). Godzina i temperatura pozostanie. Jak odepniesz kabelek z kostki do wyswietlacza, to data tez bedzie.
    kompx
    Level 2  
    a jakie proponujecie radyjko ? żeby to wszystko grało .....cena tak max.do 350zł ...te radio musi posiadać "Możliwość podłączenia fabrycznego sterowania"??
    dreddi
    Level 10  
    Ja miałem car 300 i wymieniłem na zwykłego pionnera za 350 zł. To czy jest data, godzina i temperatura na wyswietlaczu zależy bardziej od włączonego zapłonu niz radia. Drugi temat nawet jak zapłon nie jest włączony to właczenie świateł również powoduje odpalenie wyświetlacza. Ja mam Tida. a jak chcesz do 350 zł znaleźć coś co jest kompatybilne z wyświetlaczem w aucie to niestety ale raczej nic z tego. Ja temat wałkowałem jakieś 1,5 roku temu i mam listę odbiorników , którena tamten czas mogły współdziałać, alewszystkie kosztowały w granicach 2000 zł. Wtedy doszedłem do tego:

NIE ma orginalnego radia oplowskiego mp3 o rozmiarze 1 Din, czyli standardowego. Sa tylko 2 din czyli wbudowane w konsole (nowsze modele - astra 3, vectra, omega, corsa c itd)
    Proponuje Ci kupic dobre radio z mp3 i nie bawic sie z wyswietlaczem. Do wyswietlacza masz opis pasujacych radii:

112. Tak sobie przeglądałem forum Vectry i natknąłem się na ciekawy post dotyczący radioodtwarzaczy współpracujących ze sterowaniem w kierownicy i wyświetlaczem. Dane zebrał forumowicz Olorin. Był to post dość stary więc wybrałem tylko istotne dane. Zestawienie dotyczy interfejsów dających funkcjonalność sterowania w kierownicy i wyświetlacza z radiami _NIEfirmowymi_Opla_.
    *- Na początek radia Alpine,
    CDA 9830; CDA 9831; CDA 9833; CDA 9835 Do tego interfejs KCE970 i kabelek KWE971 Starsze radia Alpine (nie licząc tych najprostszych)współpracują tylko ze sterowaniem w kierownicy i w wym celu należy zakupić: Interfejs KCE870 Kabelek KWE871
    *- Kenwood:
    Interfejs PC9-706
    Te będą działały ze sterowaniem w kierownicy i wyświetlaczem:
    KDC-6021,KDC-6024,KDC-M6021G,KDC-M6024/G,KDC-W6027,KDC-WV6027,KDC-MV6521,KDC-V6524,KDC-W6527,KDC-W6527SE,KDC-7024
    KDC-7027,KDC-W7027,KDC-M7024,KDC-8021,KDC-8024,KDC-W8027,KDC-M9021,KDC-W9027,KDC-M907,KDC-PSW9521,KDC-PSW9524
    KDC-PSW9527,KMD-6527
    Jeszcze są takie, które zadziałają ze sterowaniem w kierownicy tylko ale trzeba już konkretny model sprawdzić.
    *- Sony:
    Sterowanie w kierownicy: Interfejs PC9-106 działa ze wszystkimi które mają port joysticka RM-2XS lub RM-4XS
    Interfejs PC9-509 sterowanie + wyświetlacz
    Jest jeszcze interfejs DOPS002 co daje współpracę ze sterowaniem i wyświetlaczem.
    W 2004 roku dla radioodtwarzaczy Sony wyszły interfejsy DOPS004 (dla radio z pojedynczym DIN) i DOPS005 (dla radio z podwójnym DIN).
    *- Pioneer:
    Sterowanie w kierownicy:
    Interfejs PC9-806, działa z radiami:
    Działa między innymi z DEH-1600R/RB, DEH-1630R, DEH-P2500R/RB, DEH-P2530R, DEH-P3500MP i DEH-P77MP, DEH-P3600MP, DEH-P3630MP, DEH-P5600MP,DEH-P5630MP, DEH-P7600MP, DEH-P80MP, DEH-P8600MP, DEH-P9600MP
    I wszystkimi innymi z portem remote jack.
    Jest jeszcze Sterowanie w kierownicy
    Interfejs SVXPI001.
    *- JVC:
    Sterowanie w kierownicy:
    Interfejs KS-RC102, sterowanie w kierownicy.
    Interfejs SVXJ001.
    *- Blaupunkt:
    Sterowanie w kierownicy
    Interfejs SVXB001.
    *- Clarion:
    Sterowanie w kierownicy
    Interfejs SVXC001.
    *- Panasonic:
    Sterowanie w kierownicy
    Interfejs SVXP001.
    Jak rozszyfrować oznaczenie interfejsu:
    Pierwsza litera to: S- sterowanie w kier, D- sterowanie i Display. Następne 2 litery marka VX-Vauxhall, następny znak to nazwa producenta radia: S-sony, PI-Pioneer, P-Panasonic, C-Clarion, J-JVC, K-Kenwood, B-Blaupunkt, A-Apline. (Peper)
    zoHa.
    Level 2  
    ja mam takie pytanie. A jak to dopasować mocowo? Będzie mi współpracować z głośnikami? Po co mi jakos super watów jak głośniki nie pozwolą na więcej, jakie radio najlepiej kupić? 4x50W; 4 x 45W; 4x60W jakieś dziwne wyjścia, subwoofery, mam normalny fabryczny zestaw głośników. Normalnie idzie sygnał a potem do jakiejs zwrotki w srodku corsy? No bo przecież są dwie wysokie z przodu i dwa na dole nisko-tonowce. Z tyłu to tam jedne są no ale jak to wygląda?