Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Texa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Forum Komputerowe - Opinie, spostrzeżenia wnioski

LEM 25 Gru 2014 14:38 246639 350
    DriverMSG
    Admin grupy komputery
    W planie jest takowa zmiana. Obecnie "Co kupić" jest spięte z działem serwisowym, by łatwiej przenosić tematy.
  • Texa Poland
    Matuzalem

Poziom 43  
    Przepraszam uniżenie, że ośmielam się zauważyć, iż łatwiej to ma być, ale chyba nie Wam. Jeżeli jednak moja supozycja w tej kwestii jest nieuprawniona, to może w ogóle warto z Użytkowników... zrezygnować?
    Matuzalem

Poziom 43  
    To ja - flooder dyżurny.
    Chciałbym zapytać o to, jakie są obecnie obowiązujące wytyczne w kwestii przewagi ilości nad jakością?
    Za kanwę posłużą mi te oto:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2956859
    3.1.16, 3.1.17.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2956857
    3.1.16, 3.1.17.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2956880
    3.1.15, 3.1.16, 3.1.17.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2956856
    3.1.16, 3.1.17
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2956844
    3.1.17.
    przykłady wybrane spośród 14 tematów z najświeższymi odpowiedziami (wybór zapewne daleki od pełnego, bo dokonany wyłącznie na podstawie tytułów - one decydowały o tym czy zajrzę "głębiej", czy nie).

Punkty regulaminu tylko te, dla każdego z postów otwierających, najistotniejsze merytorycznie, wskazuję.
    Czy naprawdę musimy za wszelką cenę pielęgnować Użytkowników, którzy nie potrafią skorzystać z wyszukiwarki (i tej na forum i tej "ogólnosieciowej", bo uważają, że "forum jest po to aby pomagać" i zaspokajać ich potrzeby wynikające z lenistwa, ignorancji i poru innych - równie godnych pochwały - cech?
    Jeżeli "musimy", to chciałbym to wiedzieć na pewno - po co mam się męczyć z raportami. Jednak jeżeli "nie musimy", to może lenistwo jest postawą powszechną? - W ramach bratania się z ludem pod hasłem: "Patrzcie, jesteśmy tacy jak i Wy - też mamy regulamin w nosie (albo po przeciwnej stronie ciała i dużo niżej)!".
    Matuzalem

Poziom 43  
    W związku z "reformą" forum - zniknięcie Piaskownicy - może warto byście rozważyli założenie własnego "kwadratu z piaskiem", bo znacząca cześć tematów, które się w komputerach pojawiają, a są zakładane przez początkujących Użytkowników, nie mieści się ani w kategorii Początkujący Naprawy, ani Forum Początkujących Elektroników (o ile trzymać się tego co AND! w opisie przeznaczenia tych części elektrody zawarł).
    Oczywiście można z wdrożenia w/w rozwiązania zrezygnować, ale... jakoś nie mam, na podstawie dotychczasowych doświadczeń, przekonania czy starczy większości z Was - funkcyjnych "od komputerów" - samozaparcia, by odsiewać "plewy" wprost do Kosza.
    Matuzalem

Poziom 43  
    Dziękuję - o coś takiego szło.
  • Texa Poland
    Matuzalem

Poziom 43  
    Dawno mnie nie było.
    Rozważcie, proszę, czy nie da się wypracować jakichś skonkretyzowanych zasad związanych z Początkującymi. W tej chwili to co tam trafia sprawia wrażenie kompletnego - piszę o poziomie i zakresie pytań i opisów problemów - grochu z kapustą. Niektóre wątki - przykłady sobie daruję, bo przejrzenie dowolnej strony działu ich dostarcza - mogłyby z powodzeniem i bez "obrazy uczuć" funkcjonować w działach serwisowych. Inne rzeczywiście nadają się tylko do Początkujących, albo nawet i nie, ale to juz zupełnie inna historia.
    I jeszcze jedna prywata z Początkującymi związana: naprawdę muszą one być listowane w serwisie?
    To samo pytanie pewnie mogłoby dotyczyć i linuksa, z tym jednak zastrzeżeniem, że uprawnione byłoby również, w wypadku tego poletka, odwrócenie kota ogonem :wink: - odpięcie go od Użytkowych, a zostawienie tylko w serwisie.

Tak czy inaczej - to dotyczy obu wymienionyhc elementów - takie przenikanie się serwisu i "użytków" powoduje bałagan związany z tym, iż zaczynam w serwisie, a kończę w użytkowych mimo, że wcale tam trafić nie chciałem.
    DriverMSG
    Admin grupy komputery
    Matuzalem napisał:
    Rozważcie, proszę, czy nie da się wypracować jakichś skonkretyzowanych zasad związanych z Początkującymi
    Zasady są te same co w innych działach, ale możemy rozważyć wszelkie zmiany. Propozycje?
    Matuzalem napisał:
    naprawdę muszą one być listowane w serwisie?
    W sumie nie. Zostało tak ustawione, by można było łatwiej przenosić tematy (menu szybkiego przenoszenia), po ostatnich zmianach w silniku forum przemyślimy lekką reorganizację.
    Matuzalem napisał:
    zaczynam w serwisie, a kończę w użytkowych
    Fakt, mnie też to zawadza.
    Matuzalem

Poziom 43  
    DriverMSG napisał:
    Propozycje?

Ty mnie pod włos nie bierz, ja się nie dam złapać na "weźmiemy się i zrobicie" (chyba, że jakąś koszulkę czy innego pendrive'a mi - za marchewkę - przed nos podstawisz :wink:).

Poważniej zaś, to muszę być jakieś wspólne Wasze - funkcyjnych - kryteria "maksymalne", powyżej których wątek w Początkujących nie powinien tkwić Bo już jest "za mądry").
    Wariacją na ten temat mogłoby być, znane - przynajmniej teoretycznie - z Początkujących w innych sekcjach forum, przyglądanie się rozwojowi tematu i na tej podstawie przenoszenie go do części serwisowej. To czy w toku dyskusji, czy dopiero po konkluzji to sprawa do "przespania się" z nią. Jednak już takie rozwiązanie pozwoliłoby choć częściowo odsiać te bardziej zaawansowane tematy z listy Początkujących.
    TONI_2003
    Moderator
    Piotrze takowe dyspozycje z Początkowych Naprawy czy też Początkowi Elektronicy przynajmniej ja robię od zawsze, ale to są jednostkowe sprawy. :D

Większym czynnikiem jest raczej tematyka i brak takowych w dziale serwisowym. Zresztą odwrotność też była stosowana aczkolwiek poziom serwisowy i tak sięgnął dna ot i tyle w temacie. :cry:
    Matuzalem

Poziom 43  
    TONI_2003 napisał:
    poziom serwisowy i tak sięgnął dna od i tyle w temacie :cry:

No to, a co mi tam, pójdę za ciosem: Może w takim razie zlikwidować serwisową część, a zostawić tylko tę użytkową?
    Nie powiem, że to nie jest kuszący pomysł. :wink:
    TONI_2003
    Moderator
    Zatem inaczej... Warsztat może mieć każdy lecz nie koniecznie aż serwisowy :D
    DriverMSG
    Admin grupy komputery
    Matuzalem napisał:
    naprawdę muszą one być listowane w serwisie?
    Od dziś przestają być listowane.
    Matuzalem

Poziom 43  
    Dziękuję.

PS
    Rozważ jeszcze sprawę tego czy Linux nie powinien być przeniesiony.
    Zsyłanie go do "użytków" może być odbierane jako dyskryminacja :wink:, skoro Windows jest tu gdzie jest.
    Matuzalem

Poziom 43  
    O, znowu sobie floodnę.

A może by tak zebrać w jakiej kupie* te wszystkie "solucje" dot. upgrade'u i czystej - po opcji upgrade'u - instalacji Windows 10? Wątków "w koło Macieju" zaczyna się mnożyć, a pewnie zaraz będzie ich jeszcze więcej. Wszak łatwiej spytać "nowy" temat zakładając niż poszukać, bo to wymaga wysiłku. W dodatku te wątki najczęściej zaśmiecają software, choć nawet do Początkujących się nie bardzo nadają (zakładam, że analfabeci na forum nie bywają, a tylko ta ułomność mogłaby usprawiedliwiać brak możliwości dotarcia do wyjaśnień w tej sprawie opublikowanych).

Nie to żebym się upierał, ale...

*Nawet jako zbiór linków pod wspólnym tytułem.

PS.
    Na mnie nie patrzcie.
    czasnaczok
    Poziom 24  
    Witam! Elektrode czytam od początku jej istnienia, a nawet jeden dzień wcześniej. I zastanawia mnie jedna arcyważna rzecz. Dlaczego jest tak dużo porzuconych przez aktywnych autorów tematów? (np. pierwszy lepszy przykład znaleziony w 3 sekundy: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13824491#13824491 ) Powinny być ostrzeżenia za niedoprowadzenie tematu do końca lub po prostu usunięcie tematu. Z m.in. takich postów robi się na Elektrodzie śmietnik. Wiem, że zaniedbywaną od początku sytuację trudno będzie ogarnąć, ale może warto spróbować. Pozdrowienia dla moderatorów.
    Robert B
    Poziom 43  
    @czasnaczok zgadzam się w pełni, że tacy autorzy powinni dostawać ostrzeżenia za niedoprowadzenie tematu do końca a tematy powinny być usuwane, bo przez to w szukajce coraz trudniej znaleźć rozwiązania. Niestety tym Elektroda nie podnosi swojego poziomu. Ciekaw jestem czy Szanowna Administracja również to zauważyła?
    katar83
    Poziom 25  
    Któregos razu, poprzegladalem moje tematy i pokonczylem gdzie sie dalo to ktorys pseudo wtedy moderator bodajze, jeszcze mi nawyzywal czy lache komus robie.

Nie dziekuje wiec, jakkolwiek przyznaje racje.
    Sebastian.R
    Poziom 20  
    Robert B i Czasnaczok - widzę u Was zapędy dyktatorskie. Najchętniej byscie banowali :D . Zapomnieliście z jakiej to idei powstał ten portal ? By pomóc. Może nie czujecie mojej wypowiedzi ale już od dawna zaczeli ludzie się śmiać z elektrody za "zmień zasilacz" jako najczęstszej diagnozy wśród pseudekspertów dostępnych na tym portalu. Sam doświadczyłem takiego podejścia jak "eksperci" zaczeli mnie przepytywać z urządzeń , których nie potrzebowałem a którymi się szczycili że kupili , no i za pomocą nich zrobili setkę telefonów. A problemu w którym się udzieliłem żaden nie rozwiązał , ja dałem radę i to bez pomocy boxa za 850zł a rozumu danego od narodzin.
    Dlatego , w temacie , więcej bałaganu przynoszą pseudoodpowiedzi niż nie zamknięte tematy. Z takiego nie zamkniętego czasem można się więcej dowiedzieć , jak z 20 błędnych odpowiedzi.
    czasnaczok
    Poziom 24  
    Sebastian.R napisał:
    Robert B i Czasnaczok - widzę u Was zapędy dyktatorskie. Najchętniej byscie banowali :D . Zapomnieliście z jakiej to idei powstał ten portal ? By pomóc. Może nie czujecie mojej wypowiedzi ale już od dawna zaczeli ludzie się śmiać z elektrody za "zmień zasilacz" jako najczęstszej diagnozy wśród pseudekspertów dostępnych na tym portalu. Sam doświadczyłem takiego podejścia jak "eksperci" zaczeli mnie przepytywać z urządzeń , których nie potrzebowałem a którymi się szczycili że kupili , no i za pomocą nich zrobili setkę telefonów. A problemu w którym się udzieliłem żaden nie rozwiązał , ja dałem radę i to bez pomocy boxa za 850zł a rozumu danego od narodzin.
    Dlatego , w temacie , więcej bałaganu przynoszą pseudoodpowiedzi niż nie zamknięte tematy. Z takiego nie zamkniętego czasem można się więcej dowiedzieć , jak z 20 błędnych odpowiedzi.

Witam. Nikt nie mówi o "banowaniu", tylko o dawaniu ostrzeżeń lub usuwaniu tematów forumowiczów, którzy być może nawet domyślili się rozwiązania problemu ze zlepku informacji podanych przez "ekspertów", ale zupełnie zapomnieli podzielić się rozwiązaniem na forum (wierzę, że w Twoim przypadku tak nie było). Po co takie tematy? ELEKTRODA jest, by WZAJEMNIE SOBIE POMAGAĆ. Po co nierozwiązane tematy zaśmiecające forum? O to właśnie chodzi. Pozdrawiam.

PS. Jeśli masz wątpliwości, co do merytorycznej wartości jakiegokolwiek postu, możesz (powinieneś) go zgłosić do moderacji. To podwyższy poziom całego forum.
    Robert B
    Poziom 43  
    Sebastian.R napisał:
    widzę u Was zapędy dyktatorskie. Najchętniej byscie banowali

@Sebastian.R Czytaj ze zrozumieniem. Nam chodzi o autorów, którzy nie podzielili się rozwiązaniem, przez co post ma zerową wartość merytoryczną.
    Takie posty raportuję w miarę możliwości.
    Sebastian.R
    Poziom 20  
    To musiałbym zgłosić prawie wszystkie odpowiedzi w danym temacie , które nic nie wnoszą. To raczej kopanie się z koniem i szybciej ja dostanę jakieś ostrzeżenie za zawracanie 4 liter. Lepiej nie być nadgorliwym.
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis
    @czasnaczok Jeśli to zapewni ci spokojny sen, to spełniam twą prośbę i wątek ląduje w koszu.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2870898
    Nie jesteśmy w stanie odtwarzać każdego z tematów od początku istnienia elektrody i sprawdzać kto odpowiedział, zamknął temat itp.
    Gdy mamy na bieżąco styczność z wątkiem archiwalnym, tematem pozostawionym bez odpowiedzi itp, wykonujemy odpowiednie działania.
    czasnaczok
    Poziom 24  
    Dzięki za troskę o mój sen ;) Jest ok :) Umieściłeś wątek w koszu, bo tam było jego miejsce. Sam tak zdecydowałeś, a ja nie mam z tym nic wspólnego. I nie mam żadnych zastrzeżeń do Ciebie. Przysięgam, że temat był wybrany losowo. Stwierdzam tylko, że forumowiczom chyba podoba się stan obecny (bo nie raportują niepotrzebnych postów) i ogólnie mówiąc zaniżają poziom forum. A mi się to nie podoba. Ale to tylko moje zdanie. Może jakaś kontrola by się przydała? Ale nie "ręczna", tylko automatyczna... Brak odpowiedzi przez 30 dni, wątek otwarty - propozycja zakończenia do autora - 7 dni - brak reakcji - zamknięcie tematu, kosz i ostrzeżenie. Może nie będzie miliona użytkowników, 10 milionów postów, ale będzie porządek. Tak to widzę. Wesołych Świąt!
    marek216

Poziom 43  
    czasnaczok napisał:
    Brak odpowiedzi przez 30 dni, wątek otwarty - propozycja zakończenia do autora - 7 dni - brak reakcji - zamknięcie tematu, kosz i ostrzeżenie.

1. Temat może być porzucony ale zawierać jakieś naprowadzenia, które komuś innemu mogą się przydać - wywalanie do kosza to wylewanie dziecka z kąpielą.
    2. Wskaż mi punkt w regulaminie nakazujący zamykać wątki - nie ma. Skoro nie ma to ostrzeżenia będą nadawane niesłusznie.
    RADU23
    marek216 napisał:
    2. Wskaż mi punkt w regulaminie nakazujący zamykać wątki - nie ma. Skoro nie ma to ostrzeżenia będą nadawane niesłusznie.

3.2. Autor tematu, po uzyskaniu odpowiedzi będącej rozwiązaniem problemu, jest zobowiązany zamieścić podsumowanie ze wskazaniem rozwiązania oraz zablokować wątek poprzez kliknięcie w przycisk rozwiązano.
    marek216

Poziom 43  
    RADU23 napisał:
    po uzyskaniu odpowiedzi będącej rozwiązaniem problemu,

Tyle, że najczęściej pomimo całej serii poprawnych podpowiedzi ktoś nie potrafi naprawić sprzętu. Dla niego nie ma informacji rozwiązującej problem.
    RADU23
    Jasne. Nadawanie ostrzeżeń za nie doprowadzenie tematu do końca będzie zbyt wygórowanym działaniem.
    Ktoś może być bardzo pomocny dla użytkowników przez długi czas. Znajdzie się jednak jego kilka tematów z czasów gdy zaczynał swoją przygodę z forum i w tym momencie dostanie 5 ostrzeżeń jednocześnie, co będzie automatycznie wiązało się z blokadą konta.
    marek216

Poziom 43  
    @RADU23 pomysł jest kompletnie oderwany od rzeczywistości.
    Tylko czekać, aż ktoś wpadnie na ostrzeżenia za nieodpowiadanie w temacie. Najlepiej zacząć od tych co mają "wysokie statystyki" - przecież to ich obowiązek odpowiadać.
    Ja bym proponował kasować/blokować konta nieaktywne dłużej niż rok, oraz takie co nie udzielają odpowiedzi/pomocy przez dwa lata. To by miało sens, może kolega od cytatu
    czasnaczok napisał:
    Może nie będzie miliona użytkowników, 10 milionów postów, ale będzie porządek. Tak to widzę.

podzieli moje stanowisko?
    RADU23
    marek216 napisał:
    Tylko czekać, aż ktoś wpadnie na ostrzeżenia za nieodpowiadanie w temacie.

Hehe :-) Nie odpowiesz w ciągu godziny, warn :-)