Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Forum Komputerowe - Opinie, spostrzeżenia wnioski

09 Lip 2008 22:46 259278 351
 • Poziom 33  
  Witam Serdecznie

  Jak wielu z Was zapewne zauważyło, ostatnio na forum zaszło wiele zmian. Chcemy, aby forum komputerowe jak najlepiej Wam służyło. Dlatego w tym temacie zwracam się z prośbą o wyrażenie tutaj wszelkich opinii - zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych - wszelkich uwag i wniosków. Być może jest coś co można będzie zmienić, coś poprawić ...

  Za wszystkie uwagi z góry dziękuję i zapraszam do dyskusji.
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 21  
  Podział jak dla mnie miał swoje + i - rozdrobnienie na dosłownie poszczególne elementy jest tragiczne... No ale z drugiej strony inaczej się nie dało! Coś za coś no tak już jest w naturze :P Jak dla mnie elektroda "pcha" się w jeszcze lepszą stronę :) ale może być lepiej!!
 • TermopastyTermopasty
 • Użytkownik usunął konto  
 • Użytkownik usunął konto  
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  winh8r napisał:
  ale o dużych literach nie zawsze na początku zdania, pojedyńczych przeoczeniach polskich znaków..bezwzględne ściganie tego z to już jest przesada i zniechęca do korzystania z tego forum.
  Zwłaszcza na "komputery hardware" miałem wrażenie, że jeden moderator bardziej skupił się na nauczaniu języka polskiego

  Ponieważ jest to adresowane do mnie (ciekawe dlaczego autor postu nie powiedział tego wprost? Przecież nie gryzę) to ustosunkuję się do tego.

  Nie jest prawdą, że "czepiam się" pojedynczych błędów typu brak dużej litery czy też brak polskich znaków diakrytycznych. Proszę pokazać moderowany przeze mnie post ze zwracaniem uwagi na te właśnie znaki. Pojedyncze błędy albo pomijam, albo sam je poprawiam. Natomiast kaleczenie języka ojczystego wynikające z lenistwa i niechlujstwa będę tępił. Również będę tępił posty z taką składnią zdań, w których niezbyt wiadomo co autor miał na myśli. W technice ważne jest PRECYZYJNE I JEDNOZNACZNE formułowanie swoich myśli, w przeciwieństwie do prac poetyckich, w których to niekoniecznie jest potrzebne.

  Regulamin forum dość jednoznacznie precyzuje sprawę poprawności językowej. A ponadto zadać sobie należy pytanie, jaka to nadludzka siła nie pozwala piszącym post skorzystać z funkcji PISOWNIA? I proszę nie pisać o różnych chorobach, których nazwy zaczynają się na dys ...
  Jeżeli jest to faktyczny przypadek chorobowy, to należy się leczyć. A najczęściej jest to choroba, którą nazwać można DYSLENISTWO.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 21  
  Jak dla mnie kolega jankolo ma u mnie pełne poparcie w sprawie błędów! Widzę np. młodszego brata który siedzi na epulsach i innych takich portalach i po prostu to woła o pomstę do nieba jak tam ludzie piszą! Dzięki elektrodzie na j. polskim zacząłem zwracać uwagę na błędy itd oraz zauważyłem znaczny poziom poprawy w mojej pisowni :) Nie mówię że wyleczyłem się z błędów bo jesteśmy ludźmi i zdarzają się one :) A co do ,,ogonków" jak dla mnie ciężej jest przeczytać tekst bez nich! Musimy też pamiętać o tym żeby ,,podtrzymywać" język polski a nie dać mu się amerykanizować itp.!!
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  @Marcin230 przyglądam się sprawie klikania w linki do subfor i faktycznie jest jak mówisz. Klikając w zakładkę trafiamy do działu bez ogłoszeń natomiast z linku tekstowego ogłoszenia są. Działam na Firefox 3.0.1. Przed sekundą zrobiłem rekonesans w innych działach i np. w audio czy inne przeglądanie z zakładek subfor jest ok i pojawiają się ogłoszenia więc problem dotyczy tylko Komputery Serwis.
 • Użytkownik usunął konto  
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  To jest celowe zachowanie forum.

  Klikając na zakładki nakładamy filtr na forum-index, a nie przechodzimy do konkretnego działu - subforum (mimo że wygląda to podobnie).

  Tematy ogłoszenia są dość specyficzne, wyświetlają się na każdej podstronie na samym początku forum. Gdyby były wyświetlane w forach / indexach to musiały by wyświetlić tematy przyklejone ze wszystkich subfor (podobnie jak tematy wyróżnione), w dziale komputery było by to 53 tematy przyklejone. Sens forum nadrzędnego jako forum, które miało wyświetlać bieżące tematy znikł by (dla przykładu: poprzednia konfiguracja forum zakładała że na stronę przypada 50 tematów).
  Jedyne ogłoszenia jakie w tym dziale powinny się wyświetlać, to ogłoszenia zamieszczone w dziale nadrzędnym. W dziale "Komputery Serwis" nie ma żadnego ogłoszenia w związku z tym żadne się nie wyświetla po klikaniu na zakładki.
 • Użytkownik usunął konto  
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Problem został przekazany w ręce administracji i z tego co się dowiedziałem oraz sprawdziłem jest już rozwiązany. Teraz klikanie w zakładki w Komputery serwis powoduje prawidłowe wyświetlanie subfor wraz z ogłoszeniami.
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 33  
  Właśnie po to ten temat założyłem, aby między innymi wszystkie niedociągnięcia w miarę możliwości technicznych poprawić. To Wy tworzycie forum i to Wam elektroda ma służyć, a w tym wypadku szczególnie mam na myśli działy komputerowe.

  Później proszę nie mówić, że administracja forum nie słucha użytkowników ;)

  Dziękując za dotychczasowe opinie zapraszam równocześnie do dalszej dyskusji.
 • Użytkownik usunął konto  
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  Faktycznie można byłoby puste miejsce zagospodarować w ten sposób.
 • Poziom 13  
  Może by tak wyodrębnić z działu o oc dział do moddingu.
 • Poziom 43  
  :arrow: Marcin230
  Doskonały pomysł z tym krótkim przypomnieniem paru punktów Regulaminu (którego większość nie czyta).
  Co do Kolegów wymigujących się różnymi dys...lenistwami - to proszę kliknąć w "Bykom STOP" i wszystko będzie jasne :)
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 39  
  Bardzo dobry pomysł. Po rejestracji mało kto czyta potwierdzony regulamin.
 • Poziom 21  
  K!lleR napisał:
  Bardzo dobry pomysł. Po rejestracji mało kto czyta potwierdzony regulamin.


  w ogóle mało kto czyta...
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 43  
  Niezłe, ale trzeba też wziąć poprawkę na to, że posiadacz padniętego sprzętu pisze "na kompie kolegi" :)
  Alternatywnie można dołożyć jeszcze punkt:
  "Twój system operacyjny i wersja Service Packa".
 • Użytkownik usunął konto  
 • Spec od komputerów
  Jak dla mnie podstawowym problemem jest balagan z tematami typu "problem z komputerem". Powinien byc bezwzględny nakaz pisania symboli sprzetu (poprawnych, przepisanych z pudelka jak ktos nie wie, a nie "kingstone", "gugabyte" itp - jak to znalezc w wyszukiwarce potem?) i opis usterki poza "problem".
  Inna sprawa, ze póki tematów "problem z komputerem" nie bedzie sie usuwać, a jedynie pisać nieskuteczne prosby o poprawe, to za dwa lata większosc tematów będzie się składała z samego słowa "problem".

  Wyjściem jest zablokowanie tematu aż do zastosowania sie autora do zaleceń moderatorskich. Teraz można mieć je głeboko w poważaniu, bo "gromada frajerów" (bez urazy, ale czuje, ze tak traktowani sa odpowiadajacy boardowidze w "smieciowych", niechlujnie napisanych tematach. N) i tak sie naprodukuje, zeby pomóc.
 • Poziom 20  
  Witam może się wypowiem na temat forum o sieciach.

  1. Piąty raz piszę komuś jak skonfigurować usługę ICS zaczynam osłabienia dostawać możecie trochę lepiej przeglądać forum albo podpiąć "Usługa ISC, Podział internetu na kilka kompów" dać linka opis no nie wiem.

  2. Jednym słowem istny syf się zrobił.

  3. Na razie tyle przychodzi mi do głowy, ale jak coś zobaczę to dopiszę do posta.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 33  
  Marcin230 napisał:
  Nie wiem w czym masz problem. Zrób wzorem innych użytkowników ładny temat z opisem i poproś moderatora o podwieszenie.


  Baaa ... taka inicjatywa może być nagrodzona punktami ...

  Tak na marginesie za syf w dziale odpowiadają sami użytkownicy - po części Ci co piszą i Ci co nie raportują. Nie jestem w stanie obsadzić każdego działu tłumem moderatorów.
 • Poziom 43  
  none12 napisał:
  ...Piąty raz piszę komuś jak...

  I tak następni nie czytają :(
  Ja po raz n-ty piszę o czytnikach kart i dalej to samo.
  www.elektroda.pl/rtvforum/topic1128399.html