Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komunikacja bluetooth komórka J2ME <--> mikroprocesor

Jozefczuk 10 Lip 2008 09:17 5533 2
  • #1 10 Lip 2008 09:17
    Jozefczuk
    Poziom 10  

Witam , potrzebuję wykonać komunikację pomiędzy telefonem a modułem BT-240 (lub BTM - 222). BT-240 jest gotowym "pudełeczkiem" konwerterem bluetooth <-> RS232. Temat jest ciekawy bo umożliwiłby komunikację pomiędzy telefonem a dowolnym mikrokontrolerem ( w moim przypadku jest to PLC) ale nigdzie nie mogę znaleźć na ten temat informacji. Chodzi mi o aplikację na komórkę która potrafiła by rozpoznać ten BT-240 (bluetooth w windows XP wykrywa to jako port szeregowy) i wysłać cokolwiek co dało by się odczytać na wyjściu tego RS232. Może zna ktoś jakąś gotową aplikację lub jest w stanie przybliżyć mi ten temat. Czy istnieje coś w rodzaju hyper terminala w J2ME gdzie można by w prosty sposób wysyłać i odbierać jakieś dane poprzez serial port????

Ja ze swojej strony znalazłem coś takiego"
    Projekt robota sterowanego z J2ME przez bluetooth.

http://birg.epfl.ch/webdav/site/birg/shared/bluetooth/downloads/report-final.pdf

0 2
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 23 Lip 2008 17:04
    lucas_mcs
    Poziom 22  

Witam
    Również poszukuję informacji odnośnie tego czy można stworzyć połączenie szeregowe za pomocą midletu z innym urządzeniem (uK) przez BT.

Informacje w internecie podają różne dane.
    Na razie doszedłem do tego:
    Profil MIDP 1.0 na pewno nie pozwala na obsługę połączenia szer.
    Profil MIDP 2.0 już udostępnia.
    Nie każda komórka nawet mając bluetooth ma udostępnione wewnątrz API Javy do sterowania połączeniem bluetooth.
    Udało się stworzyć połączenie Serial Port PC-Komórka i sterowanie komórką za pomocą terminala.
    Chciałbym uzyskać cos odwrotnego, lub za pomocą midletu łączyć się szeregowo przez BT z inną komórką/uK i nią/nim sterować.

Napisałem prosty midlet sprawdzający czy dana komórka ma dostępne porty COM oraz podający kilka innych informacji odnośnie dostępnego API javy.
    Emulator widzi porty COM1 i COM2 ale nie ma zaimplementowanej obslugi więc i tak nie działa.
    Na chwile obecną nie mam żadnej komórki do testowania
    pliki w załaczniku
    W załaczniku zdjęcie uruchomionej aplikacji na nokii e61i która ma dostępne porty, widać wyraźnie port com.

Nie potrafie określić czy można oprogramować te porty tak aby uzyskać zamierzony efekt.

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 25 Lip 2009 15:26
    kofel
    Poziom 9  

Odkopuję stary temat, ale próbuję odczytać wartość z portu ładowarki/usb poprzez j2me, czy jest to możliwe?

0