Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa 1.0 12v 99rok obroty

10 Lip 2008 11:00 4830 8
  • Warunkowo odblokowany
    Mam problem z obrotami w tej corsie.Jak po nocy odpale silnik praca jego jest nierówna i nie może wejsc na obroty.Po paru minutach problem znika i tak do następnego dnia.Po jeżdzie jak postoi nie odpala na dotyk,lecz trzeba go troszkę pocheblowac.W czasie jazdy potrafi się zapalic kontrolka silniczka wtedy traci na moment moc.
  • Poziom 24  
    Witam!
    Podlączyc kompa i zczytac bledy. Najprawdopodobniej bedzie blad zwiazany z nastawnikiem przepustnicy, jesli tak to da sie to naprawic lub ewentualnie uszkodzony element wymienic.

Pozdrawiam!
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 35  
    Jeżeli to nastawnik to można też zregenerować ;)

Ale kluczem odczyt błedów. W tym silniczku niestety tylko "narzędziowy"

Edit:

Ale w sumie racja, objawy raczej chyba nie nastawnikowe.
  • Warunkowo odblokowany
    Jedyny błąd jaki odczytał komputer to czujnik położenia wału ale już wymieniony.Zawór EGR już rozbierałem był nieruchomy.Po namoczeniu go puścił lecz nie wiem czy pracuje prawidłowo.
  • Warunkowo odblokowany
    mam jeszcze pytanie czy przeplywomierz da sie naprawic?
  • Poziom 22  
    Mam nadzieje ze nikogo nie uraze podpinajac sie do tematu.mam pod opieka dwie corsy rocznik i model silnika jak w temacie.
    Po zdjeciu nogi z gaz,wolne obroty na chwile bardzo spadaja..5-10 sekund i powracaja do wartosci okolo 900 obr/na minute.Auta nie gasna,nie ma bledow w kompie.Niby wszystko dobrze ale efekt jest nieprzyjemny,auta przez chwile trzesa sie smiesznie.
    Wie ktos cos o tym?