Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to znaczy "System Jack Check" w wieży LG ?

cyferblat 17 Lut 2004 20:34 3345 5
  • #1 17 Lut 2004 20:34
    cyferblat
    Poziom 23  

Nie umię poradzić sobie z naprawą tej wieży -FR686AX . Składa się z dwu elementów . W jednej jest zasilacz , wzmacniacz i radio i grają ok .
    Druga nie daje znaków życia - nic nie działa (wyświetlacz nic nie pokazuje ., swięcą się tylko małe diody przy cd1 i cd2 - ponieważ mechanizm jest trzypłytowy ..
    Kable łączące ok . Napięcia ok . Wyświetlacz nie działa . Kręcą się silniki magnetofonów . CD miał przestawiony mechanizm i to było powodem uszkodzenia wieży . (zaklinowała się płyta - wyszarpywali , wywracali więżą by wyciągnąć płytę - od tego czasu na wyświetlaczu pojawia się napis jw. Czy więża jest połączona z drugą częścią (cd , megnetofony) czy nie - napis występuje - oczywiście tylko na wyświetlaczu z części radiowej . O co tu chodzi ...może mnie ktoś naprowadzić na próbę naprawy ?
    dzięki .
    Mam schemat .

1 5
    Załączniki:
  • #2 18 Lut 2004 07:16
    Vault Dweller
    Poziom 29  

Zobacz czy przez te "machinacje" nie poprzecinały się na płytce żadne ścieżki ani nie poodrywały się kable. Poszukaj też nienaturalnie wygiętych krańcówek mechanizmu.

1
  • #3 18 Lut 2004 09:40
    cyferblat
    Poziom 23  

mam pytanie - czy kiedy nie jest podpięty mechanizm CD albo Magnetofonów , lub obydwa razem wyświetlacz z tej częśći powinien coś pokazać czy nic ?
    Czy procesor znajdujący się na panelu z wyświetlaczem (100pinowy) LC886224 sprawdza podłączenie wszystkich urządzeń i dopiero potem da informację na wyświetlaczu ... Jak to działa ?

0
  • #4 19 Lut 2004 00:53
    Zbynia
    Poziom 31  

to jest błąd połączenia segmentów ze sobą - druga część nie dizała bo ma jakiś błąd - sprawdzaj taśmę i wszystko co od niej.......

0
  • #5 19 Lut 2004 09:30
    cyferblat
    Poziom 23  

Jak nie podłączę drugiej części to też wypisuje ten sam komunikat .
    Taśmy ok . A może być uszkodzenie w pierwszej częśći ?
    Wieża miała przestawione CD i elektromagne z megnetofunu cały czas załączał silnik . Kilka razy włączałem i wyłączałem i się uspokajał .
    Napięcia wyszystkie są ok i w jednej częśći i drugiej,.Taśmy przedzwonione..

0
  • #6 29 Paź 2006 15:53
    darro82
    Poziom 14  

Witam wszystkich! NIe wiem czy jeszcze ktoś śledzi ten temat ale mam ten sam problem z wieża LG FR 686 , tak samo jak koledze Cyferblatowi nie działa górny segment, z tym ze mi on wogóle nie żyje, nie kreca sie żadne silniki ani nie świecą żadne światełka podświetlenia przycisków! Równiż mam komunikat SYSTEM JACK CHECK na dolnym segmencie! Przelutowałem juz wszystkie procesory pod kątem przerw - bez efektó! Na taśmach mam wszystkie napiecia jakie byc powinny, ale nic nie działa! Podejrzewam ze któryś z procesorów jest padnięty? Proszę o jakaś rade!

Dodano po 17 [sekundy]:

Witam wszystkich! NIe wiem czy jeszcze ktoś śledzi ten temat ale mam ten sam problem z wieża LG FR 686 , tak samo jak koledze Cyferblatowi nie działa górny segment, z tym ze mi on wogóle nie żyje, nie kreca sie żadne silniki ani nie świecą żadne światełka podświetlenia przycisków! Równiż mam komunikat SYSTEM JACK CHECK na dolnym segmencie! Przelutowałem juz wszystkie procesory pod kątem przerw - bez efektó! Na taśmach mam wszystkie napiecia jakie byc powinny, ale nic nie działa! Podejrzewam ze któryś z procesorów jest padnięty? Proszę o jakaś rade!

2
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo