Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Strona startowa nadawana przez router

piotrek693 10 Lip 2008 17:59 3981 4
  • #1 10 Lip 2008 17:59
    piotrek693
    Poziom 2  

Witam,
    nigdzie wczesniej nie znalazlem tego tematu wiec pytam:

Mam w sieci lan pare komputerów i internet DSL rozdzielony przez routera na linuxie opartego na iptables. Co mam zrobić żeby na tych komputerach niezależnie od tego jaka jest ustawiona w przeglądarce strona startowa, wyswietlala sie strona główna nadana przezemnie (jakas strona na wewnetrznym serwerze www)..

wiem, ze kiedys widzialem taka opcje w routerze asmaxa, tylko jak to mozna zrobić samodzielnie??

Pozdrawiam

0 4
  • Pomocny post
    #2 10 Lip 2008 19:29
    Darektbg
    Poziom 21  

radius - nic innego mi nie przychodzi do głowy. User będzie się łączył przez www,, a więc możesz wyświetlić na niej co chcesz.
    PS. Takie praktyki bardzo rzadko się stosuje, przeważnie tylko w hotspotach

0
  • #3 11 Lip 2008 14:28
    piotrek693
    Poziom 2  

ciekawe, ciekawe, czytam i moze nawet sie przyda, tylko gdyby cos prostrzego bylo... :), moze jakas komenda iptables ..

0
  • #4 11 Lip 2008 15:18
    Darektbg
    Poziom 21  

Z tego co wiem, to iptables może ew. zablokować oglądanie stron www,, a w zamian wyświetlanie innej strony. Ustawianie stron głównej to rzecz należąca do danego usera.
    A tak, żeby ustawić z góry komuś stronę startową i żeby nie mógł jej zmienić to raczej się nie da.
    Chociaż może można pokombinować z serwerem proxy. Ale to też jak user zmieni proxy to internet nie będzie działać.
    Generalnie nie jest to takie proste ;)

0
  • #5 18 Lip 2008 20:33
    kuna_mir
    Poziom 1  

Witam

Być może mogę troszkę pomóc, choć w sposób dość nietypowy (no i niestety nie wiem na ile będzie użyteczny). Dość owijania w bawełnę.

Skoro ruter postawiony jest na Linuksie to może skorzystać z pakietu

Code:
    dsniff
    , a konkretniej programem z tego pakietu -
    Code:
    dnsspoof
    ...
    Cytat:
    Narzędzie dnsspoof z pakietu dsniff pozwala na podmianę odpowiedzi serwera DNS. Umożliwia to przekierowanie połączenia na nieprawdziwy adres. Znajduje zastosowanie przy realizacji różnych ataków typu man-in-the-middle

Code:
    dnsspoof [-i interface] [-f hostfile] [expression]

gdzie i to interfejs
    - określa plik z danymi

Plik z danymi powinien mieć format
    Code:
    adres_ip nazwa_dns

(np. 192.168.1.2 www.wp.pl)
    W nazwach można wykorzystywać jokery "*"

Można się tym fajnie pobawić, automatycznie przerzucając każde zapytanie "www" np. na stronę Radia Maryja, lub inną (miny kolegów oglądających Rydzyka zamiast gołych panienek- bezcenne) ;)

Można założyć, że większość stron startowych to albo google, albo onet etc, i przekierować ich ruch na domowy serwer. Niestety przekierowanie takie będzie każdorazowe, ale myślę, że jakoś można z tym powalczyć- dla chcącego nic trudnego.

Aha, i jeszcze na koniec- adres stronki, z której korzystałem- i tam też odsyłam po głębszą wiedzę: http://wiki.kis.p.lodz.pl/lab/index.php/Spoofing

Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo