Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra F `97 1.6 16V wentylator chłodnicy...

andrzejckp 11 Jul 2008 11:28 5969 4
    andrzejckp
    Level 10  
    Witam wszystkich :)
    Mam problem ...otóż w tym roku zachciało mi się uruchomić klimę...nie działającą odkąd zakupiłem auto...udało się..klima działa...ale powstał mały (lub jak kto woli) duży problem. Dotychczas wentylator chłodnicy załączał się standardowo...po osiągnięciu 100 stopni...Po naprawieniu klimy grubo przekracza 100 stopni i nic. Problem rozwiązuje się po włączeniu klimy...wenylatory i klimy i chłodnicy zasuwają na pełnych obrotach....Jak przy jeszcze gorącym silniku wyłączę klime wentylator chłodnicy nadal pracuje zbijając temperature do książkowych 93 stopni...W czym może lezeć przyczyna??
    carrot
    Moderator of Cars
    Sprawdź wyłącznik termiczny wentylatora w chłodnicy
    andrzejckp
    Level 10  
    znaczy się ten czujnik na 3 styki ??

Regulamin, p.11. Proszę poprawić tytuł tematu. [MS]
    bartek_j
    Level 35  
    tam są dwa termowyłączniki, jeden 2 stykowy i jeden 3 stykowy. Ten dwustykowy włącza pierwszy bieg wentylatoró (oba szeregowo) a drugi, ten 3 stykowy włacza waitraki na pełny gaz, a jak to nie pomoże to wyłącza klimę zdejmując masę ze sprzęgła sprężarki. Spróbuj zewrzeć piny od tego pierwszego i zobacz cyz ci wystartuja dwa wentylatory.
    andrzejckp
    Level 10  
    Dzięki...Problem rozwiązany...okazało się że przy górnym czujniku kabelek był przerwany. Pozdrawiam!