Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ARM i system plikow FAT16 na karcie MMC.

kotlar 11 Jul 2008 12:41 2853 4
Computer Controls
    kotlar
    Level 13  
    cześć
    do napisania mam program który odebrane dane z UARTa będzie zapisywał na karcie MMC. Odbieranie z UARTa, konfiguracje SPI oraz komunikacje z karta MMC mam już napisane(głownie opierałem się na przykładach zawartych w książce "LPC2000 Lucjana Bryndzy")

doszedłem do etapu w którym chciałbym na karcie zrobić system plików FAT16(tak aby po włożeniu karty do PC można było bezproblemowo odczytać dane).
    przestudiowałem takie linki jak:
    fat16
    FAT File System Module
    oraz poczytałem kilka podobnych wątków(AVR) na elektrodzie.

niby wszystko jest tam opisane i są przykłady na AVRa ale jakoś nie mogę sobie z tym poradzić:(

jeśli ktoś wgłębiał się w ten temat w ostatnim czasie bądź zna jakieś przykłady pod ARM to byłbym bardzo wdzięczny za jakakolwiek pomoc:)
    pozdrawiam kotlar
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Computer Controls
    User removed account
    User removed account  
  • Computer Controls
    kotlar
    Level 13  
    aha
    wiec rozumem ze do projektu pisanego przeze mnie w Keilu mam dołączyć pliki: ff.c ff.h integer.h diskio.h oraz diskio.c w którym mam napisać te 6 funkcji
    * disk_initialize - Initialize disk drive
    * disk_status - Get disk status
    * disk_read - Read sector(s)
    * disk_write - Write sector(s)
    * disk_ioctl - Control device dependent features
    * get_fattime - Get current time
    nio i tutaj jest problem bo nie wiem co mam napisać w tych 6 funkcjach:(
    widzę ze tam za pomocą switch jest wybieranie pomiędzy ATA MMC i USB domyślam się ze mogę to edytować i zostawiać samo MMC.

wcześniej idea mojego programy była taka ze dane z UARTa odbieram do bufora i jak zbiorę 512B to cały blok wysyłam na kartę po SPI. jak teraz z tym FATem ma to wyglądać bo nie bardzo to widzę. gdzie w mój program napisany w keilu mam wstawić jakieś wywołanie tego FATa??
    User removed account
    User removed account  
    kotlar
    Level 13  
    wielkie dzięki za pomoc
    teraz mniej więcej to rozumiem:)
    w razie jakieś wątpliwości będę jeszcze pytał:)
    pozdrawiam kotlar