Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak znaleźć na klawiaturze ekranowej niemieckie litery?

11 Lip 2008 12:49 21746 5
 • Poziom 2  
  Pomóżcie. Nie wiem jak znaleźć na klawiaturze ekranowej niemieckie litery-małe i duże o, u, a oraz te duże B wymawiane jako "s". A jeżeli się nie da, to jak zainstalować niemiecką klawiaturę ekranową? Z góry dziękuję! :)
 • Poziom 26  
  Wybierasz Ustawienia ---> Czcionka ---> I szukasz "WST_Germ" albo w tym okienku nad lista wpisujesz "WST_Germ" i dajesz "Ok".
 • Poziom 2  
  Uwstawiłam sobie tak jak mówiłaś, tylko jest jeden problem. Nie wyskakują i te niemieckie literki. Co mam wcisnąć na tej klawiaturze, aby było to niemieckie o, u, a itp.?
 • Poziom 13  
  1 W Panel Sterowania -> Opcje regionalne i językowe na zakładce JĘZYKI kliknij SZCZEGÓŁY
  2. Jeśli nie masz na liście niemieckiej klawiatury, to ją dodaj za pomocą przycisku DODAJ...
  3. Kliknij poniżej listy układów klawiatur PASEK JĘZYKA... i zaznacz tam opcję POKAŻ PASEK JĘZYKA NA PULPICIE.
  4. Zatwierdź wszystkie zmiany
  5. Kliknij na program, w którym chcesz pisać po niemiecku
  6. Kliknij na ikonkę układu klawiatury i wybierz układ niemiecki. (pomiędzy punktem 5 i 6 nie klikaj na program klawiatury ekranowej)
  7. Ciesz się niemieckimi literkami.

  To tak za pierwszym razem. Kolejnym razem wystarczy powtórzyć punkty od 5 w dół.
  Przechodząc do innego programu, układ klawiatury zmieni się automatycznie na ten, który w danym programie był ustawiony. Po powrocie do tego programu w którym pisałeś po niemiecku niemiecki układ klawiatury znów się włączy (chyba, że wcześniej zmieniłeś go na inny albo zamknąłeś program lub w niektórych programach typu Word Excel itp konkretny dokument i na nowo go otworzyłeś)
 • Poziom 12  
  Można też tak: Trzymaj lewy "alt" i wpisz liczby
  ä - 132
  Ä - 142
  ö - 148
  Ö - 153
  ü - 129
  Ü - 154
  ß - 225
  Może to trochę uciążliwe, ale nie trzeba nic przestawiać w ustawieniach.
 • Poziom 13  
  radtka zapomniałeś dodać, że te liczby trzeba wpisać na klawiaturze numerycznej, bo jak je wpiszesz używając klawiszy pomiędzy funkcyjnymi i pierwszą linią klawiszy literowych, to nie zadziała.
  Uciążliwe jest i to bardzo, zwłaszcza na klawiaturze ekranowej. Nie mówiąc już o laptopie, który nie ma klawiatury numerycznej, tylko trzeba przełączyć Fn+NumLock.
  A co to za przestawianie w ustawieniach dodać nowy układ klawiatury. Standardowo ikonka układu klawiatury jest już widoczna, bo tuż po instalacji Win XP PL mamy 3 układy klawiatury: Angielski, Polski Programisty i Polski 214.
  Więc, żeby prościej dodać układ klawiatury wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na tę ikonkę i wybrać: USTAWIENIA a następnie DODAJ, wybrać niemiecki układ klawiatury i potwierdzić wszystkie zmiany.
  Punkty 5,6 (i 7) z poprzedniego postu to po prostu sposób zmiany układu klawiatury dla konkretnego programu. Korzystając z klawiatury ekranowej tak jest łatwiej. Ja zamiast tego w komputerze z klawiaturą normalną używam skrótu (standardowo lewy ALT+lewy Shift, ale skrót można zmienić w ustawieniach)