Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podlaczyc mp3 do KD Panasonic? - prosze o pomoc

44pavo 11 Lip 2008 18:45 1989 12
  • #1 11 Lip 2008 18:45
    44pavo
    Poziom 9  

Witam, dostalem zestaw kina domowego Panasonic taki i teraz pytanie, czy da sie do niego podlaczyc odtwarzacz mp3? Daje zdjecie jak dvd wyglada z tylu, z przodu jest jeszcze wejscie na sluchawki. Jesli sie da to napiszcie jaki kabelek trzeba dokupic. Z gory dzieki za pomoc.

0 12
  • Pomocny post
    #2 11 Lip 2008 19:01
    WITEK1952
    Poziom 28  

Witam serdecznie.Da się.Wystarczy do gniazda słuchawek podłączyć kabelek mini jack stereo-2x cinch. Cincze podłącz do aux in i gotowe.Masz super maskotkę( tę z różowymi uszami)Bardzo ubawiła mnie i moją żonkę.Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.

0
  • Pomocny post
    #3 11 Lip 2008 19:01
    Szymciosek
    Poziom 19  

Podłączasz do wejścia AUX kablem Jack>>2xChinch

Jack do mp3
    Chinch do wzmacniacza

I we wzmacniaczu zmieniasz na AUX

0
  • #4 11 Lip 2008 21:09
    44pavo
    Poziom 9  

Dziekuje za wskazowke, jutro moze kupie stosowny kabelek.

Szymciosek napisał:
    I we wzmacniaczu zmieniasz na AUX

Obawiam sie ze nie ma tam takiego przelacznika, wiec skoro nie ma to powinno dzialac od razu.

0
  • #5 11 Lip 2008 21:10
    Szymciosek
    Poziom 19  

Chodziło mi właściwie o przełączenie funkcji
    Funkcje np RADIO CD TAPE AUX :P

I dobra rada
    Nie kupuj najtańszego kabla

0
  • #7 12 Lip 2008 18:50
    44pavo
    Poziom 9  

OK, kupilem, podlaczylem, dziala. Tylko jest jedno 'ale' jak slucham muzyki z mp3 to odtwarza tylko w 2 glosnikach i subwooferze, 3 pozostale nie graja. Da sie cos z tym zrobic? Dodam ze jak slucham plyt audio to wszystko jest w porzadku.

0
  • #8 12 Lip 2008 19:43
    chudy788
    Poziom 15  

Hmm wiesz co w mp3 nie potrzeba dźwięku przestrzennego bo słuchasz tylko na dwóch słuchawkach a nie na 5 + sub.

0
  • #9 12 Lip 2008 21:20
    44pavo
    Poziom 9  

Tak, ale jak juz ma 5 glosnikow to nie chce zeby 3 staly bezczynnie. Wymyslilem ze podlacze po 2 glosniki do jednego gniazda i wtedy przynajmniej 4 beda graly.

0
  • #10 13 Lip 2008 10:06
    Szymciosek
    Poziom 19  

3 głośniki będą grały zawsze, 2 fronty i subwoofer
    Fronty to właśnie wyjścia L/R z tyłu a subwoofer jest połączeniem wszystkiego więc zagra zawsze

Jeszcze możesz zrobić zdjęcie jakie są podłączenia z subwooferem

0
  • #11 13 Lip 2008 10:40
    44pavo
    Poziom 9  

Dwa u wejscia gory to FRONT, potem dwa SURROUNT i ostatnie CENTER. Jak mam podpiete po 2 glosniki do obu FRONT to 4 graja.

0
  • Pomocny post
    #12 13 Lip 2008 10:54
    kortyleski
    Poziom 40  

w ten sposób dość szybko upalisz wzmacniacz - dajesz mu impedancję obciążenia mniejszą niż zalecana do prawidłowej pracy. Po za tym rezygnujesz z dźwięku 5.1 np w filmach.
    Trzeba by w ustawieniach poszukać funkcji która stworzy "pseudo surround" z dźwięku stereo.

0
  • #13 13 Lip 2008 12:04
    44pavo
    Poziom 9  

OK, teraz wszystko dziala jak trzeba, wystarczylo ustawic w opcjach surround > music. Musze jeszcze o cos zapytac, jak chce ogladac tv przy wlaczonym dvd to mam tylko dzwiek, nie wyswietla obrazu, ktos moze wie jak sobie z tym poradzic? Probowalem chyba wszystkiego na pilocie ale nic nie pomaga. Moze to wina telewizora, bo mam starego Grundiga. I jak dokladnie dziala opcja SFC?

Moderowany przez Artur k.:

Do czego służy funkcja SFC to proszę sobie sprawdzić w instrukcji obsługi.
    Co do problemu - tak jest i już. TV się automatycznie przełącza na DVD jeśli ono jest włączone (dostaje taki "rozkaz" od DVD). Wyłącz DVD na czas oglądania TV i problem zniknie. Inaczej się nie da.
    Temat uważam za wyczerpany - zamykam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo