Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniwersalny kod telefonu Nokia

ufomak 11 Lip 2008 19:59 35961 14
  • #1 11 Lip 2008 19:59
    ufomak
    Poziom 16  

Mam strszy typ Noki ,Na telefonie jest tylko Logo NOKIA i nie wiem jaki to konkretnie model
    A problem jest taki że gdy miałem karte z abonamentu Orange to byl do niej pin ,abonamentu już nie mam i wlożyłem karte ze startera tez Orange i ona mi krzyczy o kod zabezpieczający telefonu ,a ja go nie znam
    Czy jest jakis uniwersalny kod?
    Dzięki za pomoc i
    Pozdrawiam

• #2 11 Lip 2008 20:03
    poochone
    VIP Zasłużony dla elektroda

Podaj jaki to jest dokladnie model telefonu.
    Ze starych telefonow simloka mozna bylo sciagnac generujac kod kalkulatorem. Jezeli sie rozchodzi o kod telefonu to tez go mozna wygenerowac.
    Podaj model i ci powiemy

• #3 11 Lip 2008 20:11
    kuba989898
    Poziom 19  

Ale jemu nie chodzi o zdjęcie simlocka z telefonu tylko o kod zabezpieczający przed uruchomieniem telefonu z obcą kartą SIM.

Trzeba by włożyć starą kartę SIM, gdzieś w menu telefonu zmienić kod zabezpieczający telefonu i przy włożeniu nowej karty wpisać go ale jak kolega wyżej napisał bez modelu nic nie poradzimy.

• #4 11 Lip 2008 20:13
    Stefan_2000
    Poziom 17  

Jeżeli jesteś w stanie uruchomić ten telefon to możesz wstukać

Code:
    *#0000#

i wtedy się dowiesz co to za model. Wydaje mi się, ze ta sztuczka działa z większością modeli Nokii, a poza tym to pod baterią jest zawsze napisane co to za telefon :-)

pozdrawiam

• #5 11 Lip 2008 20:31
    ufomak
    Poziom 16  

Po wstukaniu tego szyfru wyskoczylo:
    V 5.22
    15-11-02
    NPL-1
    (c) NMP

• #6 11 Lip 2008 21:42
    poochone

Masz nokie 6310i kod na simloka wygenerujesz sobie za pomoca kalkulatora ktory jest ogolnodostepny w necie.
    Musisz podac Imei i kod sieci na ktora byla zablokowana.
    Lub mozesz podejsc do serwisu w katowicach i tam ci to zrobia za jakies 15-20zl

• #7 11 Lip 2008 23:50
    kociol96
    Poziom 21  

http://nfader.z-host.ru/
    Tym sobie wygenerujesz kod zabezpieczjacy (po wpisaniu nr imei *#06# bez wlozonej karty sim, lub spiszesz z nalkejki - zreszta model tez jest podany na naklejce)

http://simlock.neostrada.info/
    Tu znajdziesz kalkulator do blokady simlock, nokia 6310i to dct 4 (nie przejmuj sie jak tam nie bedzie modelu 6310i).
    Kod generujesz na podstawie numeru imei i operatora na ktorego jest blokada.

• #8 12 Lip 2008 01:36
    Kristoff10

Czytać nie potraficie? Przecież napisał kod zabezpieczający to przecież to nie simlock... kod zabezpieczający to co innego... i jeżeli go nie zna to nie zmieni go nawet jak będzie miał starą kartę... generowanie kodów zabezpieczających chyba tylko było do DCT3, można było to zrobić po kablu programem fbus2 bymaestro ale jeżeli autor nie znał nawet modelu telefonu to polecam serwis...

• #9 12 Lip 2008 02:03
    kociol96
    Poziom 21  

Kristoff10 przeczytalem co napisal ufomak,
    wyzej podalem link do stronki generujacej mastercode na podstawie imei (wczesniej link sie nie wkleil). Stornke testowalem na nokii 6230i i 6810. Generuje dobre mastercody.

• #10 12 Lip 2008 07:40
    ufomak
    Poziom 16  

Wiec tak telefon jest bez simloka ,i mam takie pytanie bo włożyłem od kumpla karte abonamentową z Orange i w menu jest opcja zmiana kodów dostepu czy tam można zmienic ten kod nie znając sarego?

• #11 12 Lip 2008 09:21
    dickheadGSM
    Poziom 31  

Sproboj uzyc kodu master jako "nieznany" i klepnij potam 2 razy wlasny.

Dodano po 3 [minuty]:

Poprawka:
    Nie sproboj tylko uzyj :)
    Dziala 100% ;)

• #12 12 Lip 2008 10:27
    Kristoff10

ufomak jeżeli nie znasz właściwego kodu to go nie zmienisz... teoretycznie możesz skorzystać z pierwszego generatora który dodał kociol96

• #13 12 Lip 2008 10:37
    dickheadGSM
    Poziom 31  

Kristoff10 napisał:
    ufomak jeżeli nie znasz właściwego kodu to go nie zmienisz... teoretycznie możesz skorzystać z pierwszego generatora który dodał kociol96

Zmieni, generator praktycznie 100% ok, przed chwila spawdzilem na swojej 6310i.
    Pozdr

• #14 12 Lip 2008 12:21
    kociol96
    Poziom 21  

ufomak korzystasz z generatora
    http://nfader.z-host.ru/
    wpisujesz mastercode jako stary kod i dalej podajesz kod jaki sam wymylisz i potwerdzasz go wpisujac drugi raz. Postepuj ze wskazowkami jakie podpowiada telefon w ustawieniach zabezpieczen> zmiana kodu zabezpieczajacego.

• #15 13 Lip 2008 15:38
    ufomak
    Poziom 16  

Niestety ale wszzystkie linki podane nie dzialają ,ale juz byłem w serwisie i mi zmienili ten kod za 10 zl.
    Dzie ki za pomoc
    Temat zamknięty

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME