Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kilka pytań o różnice w rozwiązaniach - czyli KD 10 pytań do

kaczortrex 11 Jul 2008 21:06 2327 11
    kaczortrex
    Level 13  
    Witam koledzy, nadeszły wakacje a wraz nimi troche czasu na przeglądanie elki; po miesiąciu nasuneło mi się kilka pytań dotyczących audio, a konkretnie kina domowego 5.1.

Do rzeczy:
    1. z założenia docelowym sygnałem audio ma być Asus Xonar lub Creative X-Fi.
    2. jakie róznice będe odczuwał między kolumnami własnej roboty na Teselkach + Visatony (biore pod uwage fronty 3-way/2-way), a np budżetówkami Kody z allegro itp sprzętem
    3. jak wyglądać będzie scena przy napędzaniu czegoś takiego Yamaha (amp) serii v4xx lub wyższej.

P.S na kolumny jestem w stanie wydać 1k do tego używana Yamaha ok 600zł
    P.S2 chce uzyskać dobre efekty w grach typu CoD4
    P.S3 słucham takiej muzyki jak etno, pop, new age, melodyjnego rocka
    P.S4 audofiliem nie jestem ale na mój pokój plus moje uszy - głośniki Creative się nie nadają

pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    kaczortrex
    Level 13  
    @refresh

Witam, czy taki amplitunerek rzeczywiście może mieć ponad 500 W mocy ciągłej i czy jest wystarczający na kino domowe (dotyczy Yamaha rx-v357)
    Pablo1964
    Moderator
    Nie może. Yamaha podaje moc przy wysterowanym jednym kanale. W dużym uproszczeniu - sprawdź pobór mocy na tylnej ściance, pomnóż przez 0,5 (sprawność) następnie podziel przez liczbę kanałów. Otrzymasz przybliżoną ale realną moc wyjściową urządzenia.
    DIGIPROCOMP
    Level 18  
    Jaki model Kody?, bo czasami trafiają się jej perełki, które całkiem pozytywnie brzmią.
    kaczortrex
    Level 13  
    @pablo , czyli rozumiem że musiałbym zainwestować w dodatkową końcówkę mocy na fronty? które mają 100 W a satki ok 20-max50
    hmm wiesz co nie wiem na razie mam w myśli fronty TMM/MTM Vifa25dx plus ARN150/jakiś Tonsil plus Vifa/ARN na satki; pozatym fronty chciałbym 3way - może polecisz jakąś Kode co bym określił czy warto DIY

pozatym przymierzam się do Yamy 357/461
    Pablo1964
    Moderator
    Nie sądzę, żebyś musiał stosować dodatkową końcówkę mocy. Model wyższej serii zagra lepiej, szczególnie w muzyce, choć to słaba strona wszystkich budżetowych amplitunerów KD.
    kaczortrex
    Level 13  
    Hmm no dla mnie 5k albo więcej na amplituner to za duzo :) także chyba jakaś używana Yamaha jest jedynym słusznem wyborem

Dodano po 45 [minuty]:

@RX-V590 - co o nim sądzicie?
    zeberko
    Level 32  
    Dobrze przemyślane i zrobione poprawnie własne kolumny nie będą gorsze od budżetowego zestawu.
    Tylko, że przy własnym „ręko dziele” pojawia się kwestia poprawnego wykończenia, takiego by można było to (kolumny) ludziom pokazać i nie tłumaczyć się, że to na razie - prowizorka.
    Co do sprzętu KODA - kolega kupił zestaw 5.0 Tagi (KODA) i jest bardzo zadowolony gra to z Yamahą 6xx.
    Przy dobrym rozstawieniu głośników plus system kalibracji amplitunera (461, 463 już mają) powinno być dobrze.
    Porównuję własne monitory na arn150/8/3 z przodami Maudio (w zestawie z Onkyo) jakościowej różnicy nie ma, są drobne różnice w brzmieniu.
    Więc jest tak, przez jakiś czas (2miesiące) grają jedne potem drugie i nie widzę 100% faworyta.
    Z ukłonami
    kaczortrex
    Level 13  
    Hmm chyba jednak pójdzie w ruch Yamha RX-V461 lub wyższa i do tego ARN150/Vifa25(dx); chyba że ktoś ma coś lepszego do zaproponowania; btw z Creative czy Geniusa 5.1 (małych satek) już zrezygnowałem.

Dodano po 1 [minuty]:

zeberko wrote:

Porównuję własne monitory na arn150/8/3 z przodami Maudio (w zestawie z Onkyo) jakościowej różnicy nie ma, są drobne różnice w Z

@zeberko - różnica w barwie dźwięku?
    zeberko
    Level 32  
    Naprawdę gra to podobnie na pierwszy "rzut" ucha.
    Ale dokładnie wsłuchując się, wysokich jest więcej w monitorkach na ARN (jest w nich podróbka GDWK 11/100), są pewne różnice w stereofonii, może jakieś różnice w detalach ale przy tej klasie sprzętu pewnie nie warto tracić czasu na dokładne porównania.
    Co do basu tu i tu jest podobny, kiedy podpieram to subwooferem to przy kolumnach własnego rękodzieła jak i tych M-Audio ( HTS 700) wyraźnie słychać, że pojawia się to co ma do zaoferowanie subwoofer.
    Tak na marginesie w kinie trzęsie ścianami i podłogą.
    A to z czym czasem gra Onkyo (na przedzie);
    http://www.skapiec.pl/site/cat/29/comp/86667
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic404360.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic639320.html
    Co do tych kolumn z STXami (GDN18/120/6 SW) to te grają jaśniej, żywiej oraz trochę głośniej jak te Maudio, bas jest podobny, ale jak by minimalnie (STXy) maskują detale w średnich i mają trochę mniej przestrzeni w stereo.
    Więc zasadniczo, żadna z tych konstrukcji nie jest na tyle lepsza by móc słuchać jej cały czas więc co jakiś czas przepinam i słucham „nowego sprzętu”.
    Z ukłonami
    przemo-lukas
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Przepraszam, ja tylko zapytam. Tysiąc złotych przeznaczasz na kolumny frontowe? Bo czytam o amplitunerach wielokanałowych. Czy ma to być system 5.0?
    kaczortrex
    Level 13  
    przemo-lukas wrote:
    Przepraszam, ja tylko zapytam. Tysiąc złotych przeznaczasz na kolumny frontowe? Bo czytam o amplitunerach wielokanałowych. Czy ma to być system 5.0?

hmm jeżeli to do mnie było to ja chce 5.1 - w miare przystępnej cenie, natomiast nie chce żadnych satelitek typu creative - z tego co czytałem, to ARN+Vifa na front to wydatek rzędu 500+-100zł, a userzy sobie chwalą

amplituner jakiś budżetowy Yamaha albo może Onkyo, najprawdopodobniej lepszy, ale uzywany - nie jestem audiofilem, a pozatym mam ważniejsze wydatki - także chciałbym się z 5.1 i ampem zmieścić w 2k