Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nokia e61....początek zabawy,kilka pytań

ipower 11 Jul 2008 22:26 6830 2
    ipower
    Level 10  
    Nie wiem czy to dobry dział bo pytania dotyczą różnych tematów(proszę o ewentualne przeniesienie go)

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem noki e61 :D no ale mam kilka pytań dotyczących fona:

1. na pulpicie gdzie jest to podręczne menu brakuje mi 2 ikonek czym jest to spowodowane(zmieniałem motywy ale to samo)???

2.Fona kupiłem prawie nowego(jeszcze 23 miesiące gwarancji z plusa) obecna wersja firmwere to 2.0.....(penie jakoś ograniczone przez operatora chociaż znalazłem do tej pory 3 pliki od operatora) a najnowsza to 3.0.... itd... no i moje pytanie czym różnią sie te wersje oprogramowania(czy warto zaktualizować)??? zaktualizowałbym je sobie sam ale nie wiem czy po takim procesie uznają mi gwarancje;/ a może w ramach gwarancji można zrobić uploade firmwere?? aha jeżeli chciałbym złąmać system czycoś podobnego to utrace gwarancje??
    3.udało mi sie zainstalowaći podpisać pare aplikacji(symbian signed) ale niektórych nie da sie podpisać dlaczego??? co zrobić gdy pojawia sie komunikat certyfikat wygasł(czy coś takiego). Acha jak można sprawdzić ściągając na pc plik sis czy jest podpisany czy nie(oprucz próby instalacji??)

4.mam zainstalowaną opere 4.5(jeszcze przez poprzedniego użytkownika) ale nie wiem w jaki sposób łączy sie ona z netem(przy standardowej przeglądarce można wybrać sposób połączenia a tu nie)

5. zainstalowałem sobie program memory up - który podobno przyśpiesza w jakiś sposób telefon,jak jest w rzeczywistości??? acha żeby działął musi być uruchomiony w tle czy wystarczy go włączyć na chwile ??

6. wczoraj próbowałem napisać tego posta z e61 ale miejsce do wpisywania treści posta jest jakoś ograniczone(jedynie krótkie posty;/) bo gdy pisałem nie widziałem juz kursora bo przeglądarka nie przesuwała mi sie w dół- da sie to jakoś zmienić usprawnić??? aha jeszcez kiedy chciaęłm wysłać skrócony post wylogowywało mnie z symbianosa;/???

7.jaka powinna być szybkość korzystania fona z wi-fi(mam neostrade 1mb/s) gdy wybrałem opcje załadowywania plików dźwiekowych i obrazków kożystanie z neta nie jest juz takie szybkie-za mało ramu za słabe możliwości sprzętowe fona??? czy da sie to jakoś usprawnić?? jak jest w przypadku nowszych fonów e71,n95 8gb ,n82 itp???

8. jak usprawnić prace systemu na fonie???-jakiś programik modyfikacje itp??

9.poprzedni użytkownik zainstalował pare programów w aplikacjach jest ich kilka ale gdy sprawdzałęm w menadżerze plików było tego wiecej a w wiekszości to nie wiedziałem co to za aplikacje i gdzie sie one znajdują(niekture jakieś takie wymyślne nazwy mają-wiec kolejne moje pytanie jakie są standardowe aplikacje na noki e61??? aha jeżeli zrobiłbym czyszczenie pamięci uznają mi gwarancje???

10. polećcie kilka przydatnych programów i króciutko opiszcie do czego one służą - wiem że było sporo takich tematów ale nie było opisane do czego służą (chodzi mi tu o jakieś użytkowe przydatne a nie jakieś zabawki typu czytnik kodów kreskowych itp)

oprócz tego jakiś programik do ściągania plików z neta bezpośrednio do fona( taki program pobiera pliki z sieci czy z jakichś specjalnych serwisów tylko dla fonów czy coś podobnego??
    ,program do podpisywania aplikacji na fonie
    programik do radia internetowego przez wifi

no i to chyba wszystko co chciałem wiedzieć jak mi sie coś przypomni albo nie bede czegoś wiedział bede pisał w kolejnych postach w tym temacie
    (przepraszamza wszystkie błedy ortograficzne i źle sformułowane zdania - pisałem to w pośpiechu a pozatym mam udowodnioną pisemnie dysortografie....:D )
    rafal149135
    Level 17  
    1.poszukaj w ustawieniach "Tryb gotowosci" tam sie ustawia ikonki

2.Przez NSU mozesz wgrac nowego softa bez uktraty gwarancji (pobierzesz ze strony noki)

3.nie wiem czasami pomaga przesuniecie daty w tyl o rok :) zeby podpisac aplikacje musisz miec plik cer ktory generuje sie w... poszukaj na googlach jest tego mnostwo i jeszcze troche

4. Wsyzstko jest w ustawieniach!!

5. Jesli nie widzisz roznicy to po co Ci ten program?

6. Jaka przegladarka? Sprawdzales na innej?

7. Uaktualnij softa jest troche poprawy aczkolwiek to nie jest PC... uruchom neta na pentiumie 200mhz i 32mb ramu zobaczysz jak bedzie to chodzilo :)

8-10 Lenistwo strasznie
    kociol96
    Level 22  
    Przede wszystkim polecam Ci pasjonujaca lekture instrukcji obslugi Twojego telefonu.

Odp na pytanie nr 1.

"Ustawienia trybu gotowości
    Wybierz Tryb gotowości, a następnie wybierz jedną z następujących opcji:
    • Aktywny tryb gotow. — Wybierz Tak, aby w aktywnym trybie gotowości dostępne były skróty do różnych aplikacji.
    • Lewy klawisz wyboru, Prawy klawisz wyb. — Zmień skróty otwierane lewym i prawym klawiszem wyboru na ekranie w trybie
    gotowości. Naciśnij joystick, wybierz funkcję z listy, a następnie OK.
    • Kl. nawigacji w prawo, Kl. nawigacji w lewo, Kl. nawigacji w dół, Kl. nawigacji w górę, Klawisz wyboru — Zmień skróty
    otwierane przez poruszanie joysticka w różnych kierunkach. Te ustawienia są niedostępne po wybraniu Aktywny tryb
    gotow. > Tak.
    • Apl. trybu gotowości — Wybierz aplikacje dostępne w aktywnym trybie gotowości.
    • Skrzynka pocztowa aktywnego trybu gotowości — Wybierz skrzynkę odbiorczą lub pocztową widoczną w aktywnym trybie gotowości.
    • Dodatki plug-in aktywnego trybu gotowości — Wybierz dodatki plug-in widoczne w aktywnym trybie gotowości. Można na przykład zobaczyć ile jest wiadomości poczty głosowej. Nawet jeśli wyłączono powiadomienia aktywnego trybu gotowości o połączeniach nieodebranych i wiadomości wciąż będą one wyświetlane w powiadomieniu domyślnym. Niektóre
    dodatki plug-in mogą być niedostępne."

To jest w instrukcji !!

Odp na pytanie nr 2.
    http://www.nokia.pl/A4835059
    http://www.symbianos.pl/Artyku%B3y/Porady/Aktualizacja_firmware_przy_pomocy_NSU/

W zaktualizowanym oprogramowaniu porparawione sa bledy, ktore wystepowaly we wczesniejszych wersjach. Mozesz zrobic to sam jak w linkach powyzej, badz zaniesc telefon do serwisu. Nie utracisz gwarancji, jezeli zrobisz to w sposob podany przez producenta tylko poczytaj o tym w linkach powyzej i pozniej zadawj pytania.

Quote:
    aha jeżeli chciałbym złąmać system czycoś podobnego to utrace gwarancje??

Nie rozumiem co ty chcesz lamac, jak lamac po co lamac? To nie jest windows na kompie, jezeli chcesz zlamac w jakis "sprytny" sposob, to utracisz gwarnacje - polecam lekture warunkow gwarancji na stronie ponizej oraz tej co dostales z telefonem.
    http://www.nokia.pl/A4466342

Odp na pytanie 3.
    Nie wiem co sie dzieje jezeli sygnatura dla danej aplikacji wygasa, ale polecam szukanie darmowych aplikacji.
    Mozesz pobierac rozne aplikacje do tego telefonu najwazniejsze aby byly dla symbiana s60v3 czyli 3ciej edycji (z odpowednia dla nokii e61 rozdzielczoscia).

Odpowiedz na pytanie nr 4 nie jest mi znana, bo do konca nie rozumem pytania, moze w ustawieniach opery jest podany punkt dostepu... ale nie wiem.
    http://www.symbianos.pl/Nowiny/Z_ostatnich_dni/OperaMini_4.1_-_wersja_finalna/

Programu w pytaniu numer 5 nie uzywalem, ale mozesz pokombinowac sam, uruchamiajac program badz nie oraz w tym samym czasie cos co pochlania duzo pamieci np jakas gre i sprawdzic jak sie spisuje sprzet z wlaczona a jak z wylaczona aplikacja, o ktorej piszesz.

Odpowiedz na pytanie numer 6. co rozumiesz przez
    Quote:
    wylogowywało mnie z symbianosa;/???

Zamknela sie przegladarka czy co?
    Moze zbyt dlugiego posta chciales napisac, ale nie wiem czy sa jakies ograniczenia.

Odpowiedz na pytanie 7:
    http://europe.nokia.com/nokia/0,,63922,00.html
    Jak bedziesz przerzucal mniejsze kawalki napewno telefon sobie z nimi latwiej poradzi. Nie mialem mozliwosc porownac wymienionych przez Ciebie telefonow pod tym katem.
    Mozesz sprobowac wykorzystac program, o ktorym piszesz w pytaniu nr 5 i sprawdzic czy szybciej bedzie przebiegal transfer plikow.

Odpowiedz na pytanie nr 8.
    Jezeli chcesz aby telefon sprawniej dzialal, mozesz usunac z pamieci zbyteczne aplikacje, wgrac nowe oprogramowanie, nie uzywac wielu aplikacji na raz, zamykac aplikacje korzystajac z polecenia zamknij/wyjdz (a nie poprzez klikniecie czerwonej sluchawki), zamykac aplikacje pracujace w tle.
    Modyfikacji raczej wielkich nie porobisz, ale poszukaj na stronach poswieconych symbianowi.

Odpowiedz ma pytanie nr 9.
    Mozesz zrobic czyszczenie pamieci, kodami podamymi w instrukcji obslugi, grwarancji nie utracisz. Przywroca sie ustawienia fabryczne, zniknie to co zainstalowales. Powinny sie przywrocic standardowe aplikacje, badz z wgraniem nowego softu bedziesz mial te aplikacje standardowe.

Co do formatow i resetow.
    1) Normal Reset (*#7780#) : Restores ini files from rom but preserves user data (photos, 3rd party apps etc)

2) Deep Reset (*#7370#) : This reformats completely the C: drive. All
    applications and files stored on this drive will be lost and clean
    default files will be rewritten.

3) TWARDY FORMAT (robisz na wlasne ryzyko)

1) Upewniamy się, czy bateria jest naładowana conajmniej w 3/4

2) Wyłączamy telefon i wyjmujemy z niego kartę SIM i kartę pamięci

3) Wciskamy kombinację klawiszy: [zielona słuchawka] + [gwiazdka(*)] +
    [klawisz nr 3] + [przycisk włącz/wyłącz] i trzymamy je wciśnięte aż do
    momentu pojawienia się ekranu formatowania

4) Po skończonym formatowaniu wyłączamy telefon i wkładamy do niego spowrotem kartę SIM i kartę pamięci

5) Włączamy telefon. Jeśli zrobilismy wcześniej kopię ustawień (za pomoca nokia pc suite) i danych na karcie pamieci, to przywracamy te ustawienia.

Odpowiedz na pytanie 10.
    www.google.pl
    www.symbianos.pl
    Kazdy potrzebuje badz korzysta z innych aplikacji wiec sam musisz poszukac i zdecydowac co Ci jest potrzebne.

Nie ukrywam, ze nie wysililes sie i liczysz na gotowe, a to czyste lenistwo...

Poswiec troche czasu i poszukaj sam.

A na koniec to z regulaminu

https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php
    * Wszyscy polscy użytkownicy forum podlegają tej samej ocenie w zakresie: poprawnej pisowni, ortografii i sposobu logicznego formułowania myśli. Nie jest stosowana żadna taryfa ulgowa dla użytkowników z różnymi dysfunkcjami w tym zakresie.
    * Za podstawowe przesłanie w działalności na forum uznaje się bezinteresowność, własną inicjatywę i przedsiębiorczość użytkowników. Nie będą akceptowane wszelkie formy lenistwa, i roszczeniowego charakteru prezentowane przez użytkowników.

Wielu bledow mnie zrobiles wiec Ci sie upieklo ;)