Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Probem z podlaczeniem kompa do TV

18 Lut 2004 01:22 1294 4
  • Poziom 2  
    Witam

Kupilem sobie karte graficzna z wyjsciem oczywisice svhs, ale w domu mam same telewizory z cinchami albo scart. Wlasciwie to nie ja, tylko przyszly tesc, wiec zalezaloby mi zeby to zrobic :D . Widzialem na stronie schemat euro-zlacza i artykul o konwerterze svhs. Wlasnie w nim jest napisane ze warto sprawdzic czy tv nie ma wejscia chrominancji na 15 nozce. Jak to sprawdzic?

I ogolnie jesli ktos moze mi powiedziec jak najprosciej zrobic taka przejsciowke, czy lepiej przerabiac na scart czy na cinche?

Prosze o wyrozumialosc, jestem informatykiem i elektroniki to mialem 1 semestr gdzie liczylismy oczka, a jedyne w zyciu co stworzylem z elektroniki to byl konwerter BCD na kod Graya :P

No ale lutownica umiem sie poslugiwac, wiec prosze o pokierowanie co i jak, dokladnie jaki schemat.

Z gory dzieki,
    Michal
  • Poziom 18  
    Możesz także kupic gotowa przejscówke z eura na scart z chinch.
    Sa też gotowe kable, z tego co wiem nie ma problemu z dostaniem.
    Ale możesz się pobawić i zobić samemu.
  • Poziom 28  
    Jeszcze, pszed podloczeniem, w opciach pszeloncz system corov na PAL, bo naogul, majo popszestawiane na NTSC.
  • Poziom 30  
    można też zrobić tak- zakupić w sklepie (z możliwością zwrotu w razie czego) kabelek, z jednej strony euro, z drugiej wtyczka s-video, czy też jak wolisz svhs, często lecą też zakończone chinchami wtyczki audio, podpinasz to wszystko do telewizora, i jeżeli jest obraz kolorowy z kompa, to znaczy, że ta 15 nóżka w telewizorze jest wykorzystana...
    a ręcznie... widać na rysunkach wyżej mniej więcej rozkład nóżek we wtyczce svideo, ciągniesz osobno ekranowaną luminancję i chrominancję do odpowiadających im punktów we wtyczce euro...szczególy na forum były już