Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ER8662b - ciągła praca kompresora

faraus 12 Lip 2008 12:44 3494 6
  • #1 12 Lip 2008 12:44
    faraus
    Poziom 2  

Mam taki problem z moją lodówką i nie wiem co może być tego przyczyną. Mianowicie na tylnej ścianie lodówki zbiera się szron. Czy to jest normalne? Dotykałem silnika lodówki i jest bardzo ciepły, poza tym silnik od lodówki prawie w ogóle się nie wyłącza. Macie jakąś radę na ten problem?

Pozdrawiam.

0 6
  • #2 12 Lip 2008 13:09
    krzychS
    Poziom 29  

Oszronienie jest związane z tym na jaką temperaturę chłodzenia ustawiona jest lodówka.
    To że "cały czas działa" jest związane z upałami (dużą różnicą nastawionej temperatury) i jest to normalne.
    Zawsze można zwiększyć temperaturę nastawy.

0
  • #3 12 Lip 2008 21:35
    faraus
    Poziom 2  

Tak tylko że u mnie (zachodniopomorskie) jest teraz 20 stopni Celsjusza, a chłodzenie lodówki nastawione jest na min. Szron jest grubości ok. 3cm

0
  • #4 12 Lip 2008 22:50
    krzychS
    Poziom 29  

Więc jest uszkodzony czujnik temperatury, który powinien wyłączyć silnik przy zadanej temperaturze.

0
  • #5 12 Lip 2008 23:34
    yrmark
    Poziom 20  

ja ostatnio miałem przypadek że pięknie się zeszraniał parownik chłodziarki a nie wyłączała się sprężarka i co?
    okazało się że termostat dobry tylko rozprężenie gazu było tam gdzie niepowinno. Wykonałem głęboką próźnię i bardzo dokładnie (58gr R600) i po problemie - to tylko sugestia
    pozdrawiam

0
  • #6 13 Lip 2008 11:59
    stach19
    Poziom 15  

Witam.
    Yrmark ma rację . Proponuje ponowne napełnienie układu czynnikiem chłodniczym. Przy uszkodzonym termostacie chłodziarka się nie załączy lub będzie w komorze chłodziarki mrozić artykuły.
    Pozdrawiam.

0
  • #7 14 Lip 2008 22:14
    faraus
    Poziom 2  

Tylko powiedzcie mi w jaki sposób taki gaz uzupełnić? Wezwać specjalistę? a jeżeli tak to ile by taka operacja kosztowała?
    Pozdrawiam.

1