Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Onkyo A-8830 przerywa jeden kanał

koza_fr 12 Lip 2008 14:10 1836 4
  • #1 12 Lip 2008 14:10
    koza_fr
    Poziom 2  

Witam mam takie pytanie od jakiegoś czasu w wzmacniaczu przerywa prawy kanał. Po włączeniu czasami wszystko ok a tu nagle ten kanał zacznie trzeszczeć i potem juz nic nie słychać po zmienieniu głośności wszystko wraca do normy prawie, bo jak gra normalnie to po ustawieniu balansu tylko na ten kanał gra on odczuwalnie gorzej ciszej i dynamika juz nie jest taka. Co może być tego przyczyna, bo jestem ogólnie zadowolony i nie myślę o wymianie sprzętu.

0 4
  • #2 12 Lip 2008 17:37
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 13 Lip 2008 10:08
    koza_fr
    Poziom 2  

Ok. sprawdzę. Mogę jeszcze dodać ze zauważyłem ze jak mam podłączone inne części więzy do wzmacniacza a nie do gniazdka to objawy nasilają się.

0
  • #4 14 Lip 2008 22:01
    zembe
    Poziom 20  

Sprawdzenie zimnych lutów to pierwsza czynność, a jeżeli piszesz, że jak bierzesz napięcie na inne części wierzy to pogarsza się sprawa to proponuje obejrzeć kondensatory w zasilaniu wzmacniacza, czy nie są wybrzuszone a najlepiej je wymienić - te po stronie pierwotnej, koszt nie taki wielki a będziemy mieć pewność.
    Pozdrawiam

0
  • #5 14 Lip 2008 22:18
    koza_fr
    Poziom 2  

Ok dzięki w weekend zabiorę się za to i jak cos to napisze, co zaobserwowałem

0