Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kombajn Bizon czujniki wody i oleju źle wskazują

12 Lip 2008 15:12 12607 7
  • Poziom 12  
    Witam,

W kombajnie zbożowym BIZON ZO56 swego czasu wymieniany był silnik. Wstawiony został od samochodu bo to blok identyczny, natomiast inne były czujniki temperatury wody i oleju. Zegary zostały oryginalne. Według zegarów (sprawdzałem potencjometrem) rezystancja w zależności od temperatury jednego i drugiego (wody i oleju) powinna się zmieniać w zakresie - 25 Ohm (maksymalne wychylenie) do 530 Ohm (minimalne wychylenie). Czujniki te wkręcone mają zakres 117 Ohm (zimny) do 140 Ohm (wsadzałem go do gotującej wody).
    I teraz moje pytanie: Czy dałoby radę w jakiś sposób dopasować zegar do tego czujnika lub czujnik do zegara?
  • Poziom 18  
    Czujników nie przerobisz, ewentualnie wskaźniki. Wiąże się to z ingerencją w ustrój pomiarowy. Wg mnie gra nie warta świeczki, do wymiany wskaźniki.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Skoro blok silnika taki sam, to może pasują czujniki od starego? Wtedy tylko je przekręcić.
    Jeśli nie, to z jakim autem ten kombajn ma wspólny silnik?
    zaadoptować zegary z niego i tez po sprawie.
    Chociaż to dziwne, że nie pasują, bo w polskiej motoryzacji panowała "urawniłowka" i sporo tych podzespołów było identycznych w wielu autach. Podejrzewam, że najtaniej będzie wybrać się na szrot i ogołocić z zegarów i czujników jakiegoś żuka lub nysę.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Błażej napisał:

Jeśli nie, to z jakim autem ten kombajn ma wspólny silnik?
    zaadoptować zegary z niego i tez po sprawie.

Stary poczciwy Star (samochód ciężarowy).
  • Poziom 12  
    Tak dokładnie to jest silnik STAR-oski.
    Zakupiłem już oryginalny czujnik temperatury wody/oleju i podłączyłem po pomiaru temperatury oleju- gra i buczy;)
    Jeszcze trzeba będzie zakupić do temperatury wody. Koszt 50 zł takiego czujnika- drogie ale potrzebne
  • Poziom 13  
    w starach o ile wiem fabrycznie nie był montowany taki silnik, najbardziej popularne to autobusy autosan. W bizonie stosowane jest dwa rodzaje czujników w zależności od wskażnika.
  • Poziom 33  
    Dokladnie jest to /leyland/ sw400 nie bylo ich w /STAR/ ale mozna wstawic. Sa w autosan H9-21. Czujniki sa pasowane z zegarami, tak jak i w samochodach.
  • Poziom 11  
    wiem cos na ten temat miałem taki problem po wymianie silnika i sprawqa wygląda tak musisz zmienić czujniki na czujniku ciśnienia oil jest nr są dwa rodzaje z końcówką ...03 i ...13 zobacz jaki masz i zmież na inny ja tak miałem a te silnikie też były montowane w starach i autosanach :] w kombajnie temperatura wody oleju i ciśniemnie oil musi być widoczne i pod kontrolą pozdrawiam