Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VDO MS5000 i kamera cofania

johnypl1 12 Jul 2008 22:13 2761 4
    johnypl1
    Level 13  
    Witam
    Mam pytanie czy ktoś ma pojęcie jak podłączyć do nawigacji VDO MS 5000 kamerę cofania ? Ze schematu podłączenia w instrukcji wynika że jest do tego przystosowana ale podają tylko że we wtyczce A pin 6 podłączyć do świateł cofania i na tym koniec informacji. Więc jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat i zechce się nią podzielić będę wdzięczny.:D
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    Witam
    Sygnał w kostce ISO potrzebny jest aby nawigacja nie "głupiała" przy jeździe na wstecznym. Do podłączenie kamery cofania potrzebny jest:
    1) specjalny kabelek i specjalna kamera VDO lub
    2) specjalny kabelek i tuner TV VDO i kamera lub ;
    3) specjalny interface .
    Pozdrawiam
    navservice
    Level 11  
    No jakby posługując sie elementami Vdo ale można i trochę taniej ...

bieg wsteczny podłącza sie do navi aby po jego włączeniu ekran pokazywał obraz z kamery który z kolei podłącza sie jak w poście powyżej przy czym w wersji z interfacem który wpina się pomiędzy czytnik a monitor można go przerobić na złącze chinch i tańszą kamerę zamontować byle miała odbicie lustrzane
    johnypl1
    Level 13  
    Znalazłem jeszcze prostszy sposób gniazdko jack z boku ekranu jest to wejście na dodatkowe urządzenia wideo ( jack stereo na czubku wideo środek audio na końcu masa) wystarczyło przerobić gniazdko w ekranie aby przełączało obraz po włączeniu wstecznego i działa pięknie.
    jarokuba
    Level 1  
    Witam. Chciałbym odświeżyć temat bo mam ten sam problem i chciałbym więcej informacji co do przerobienia gniazda żeby uruchamiał się monitor po włączeniu wstezcnego