Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Circuit Maker 2000 trial extended

13 Lip 2008 00:30 4728 11
  • Poziom 12  
    Witam

Do tej pory często używałem programu Circuit MAker 2000 trial pobranego z Elektrody do symulacji układów. Trial programu trwa jak to zwykle bywa w takich przypadkach 30 dni, do tej pory nie miałem z tym problemu ponieważ na starym komputerze zawsze mogłem przeinstalować windowsa i wgrać CM2000 od nowa. Ostatnio zmieniłem komputer na nowego laptopa z oryginalnym windowsem Vista i tu pojawił sie problem z CM2000 nie chcę ciągle kasować oryginalnego i dobrze ustawionego windowsa by mieć możliwość korzystania z CM2000. Skasowałem program, użyłem prostego programu do czyszczenia rejestru i zainstalowałem CM2000 ale ciągle wyskakuje mi komunikat "Trial extended".
    Ma ktoś może pomysł co można zrobić by móc ponownie wgrać tego triala i odpalić go?

Pozdrawiam i proszę o pomoc
    M.G1
  • PCBwayPCBway
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Możesz użyć darmowej wersji studenckiej CircuitMaker Student v6.2c
  • Poziom 12  
    Bardzo dziękuję za pomoc.
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 15  
    Witam. Nie wiem czy zakładać nowy temat czy nie, ale chciałbym żebyście mi pomogli w tworzeniu ścieżek w tym programie. Ściągnąłem go dzisiaj + spolszczenie. Jak się do tego zabrać. Zrobiłem najprostszy na świecie układ elektroniczny i teraz chce zrobić do niego płytkę ale jak? ( układ to dioda led, rezystor, switch, zasilanie- oczywiście nie mam zamiaru wytrawiać płytki pod takie coś tylko chce się nauczyć programu).
    Pomóżcie. :|

Może mógłby ktoś zrobić print screeny jak się robi płytkę w tym programie?
    Choćby taki oto prosty układ.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Już mam. Usunąłem baterię i załączył się trax maker. Miałem na kupce same części. Odpowiednio je poobracałem, poukładałem i połączyłem ścieżką.
    I to już idzie do druku?
    Czy to zawsze muszę sam układać od nowa elementy i ścieżki? Bo przy większych układach zajmie to dużo czasu. Program nie może sam od razu ze schematu ideowego robić ścieżki, a ja ewentualnie będę je edytował? ( tz. ścisnąć lub rozszerzyć rezystory itp.?)
  • Poziom 15  
    Jak sie korzysta z takiego automatu i czy można np. zaktualizować biblioteki? Dodać jakieś TDA, Atmegi....
  • Poziom 15  
    Już wszystko wiem co chciałem.
    Dzięki Ci wielkie za udzieloną pomoc.