Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stroboskop J-23 Full i Przeróbka

Marro8 15 Sep 2005 00:22 168290 811
Altium Designer Computer Controls
    pdmk
    Level 18  
    sas260 wrote:
    no tak tylko jak zastosujesz konde. o malej pojemnosci to bedziesz musial wstawic jakis wentylator co zajmie jeszcze wiecej miejsca niz konensator 100 uF

przedstawian dwa kondensatory jeden 10000 uF ( wymiar :5 cm wysokosci ) a drugi 330 ( wymiar : 4 cm ) i co czy one sa za tak wielkie ????

LooL :) Elektrolity do stroba? ;) Userzy sie "sie znaja" na rzeczy, nie ma co... :D
    Delma dobrze napisal: "kondensatorach przystosowanych do pracy impulsowej np MKSE a nie wybuchające elektrolity..."
  • Altium Designer Computer Controls
    sas260
    Level 17  
    ok zgodze sie ze MKSE sa lepsze bo przystosowane do takiej pracy ......
    ale jezeli chce sie zrobic cos po najmiejszych kosztach to trzeba kombinowac i niektore rzeczy zastepowac !!!
    jak by sie chcialo wszystko brac co najlepsze to wogole by sie nie oplacalo robic tego strobo J-23 tylko kupic jakis lepszy ....
  • Altium Designer Computer Controls
    delma
    Level 18  
    sas260 BRAWOOO!!! BRAWO!!!! doszedłeś do słusznego wniosku tego stroba wogóle nie opłaca się robić chyba ze jest to pomieszczenie 1.5x1.5m bo za same kondensatory trzeba zapłacić ok 150-200zł a nie elektrolit !! uwierzcie mi robiłem tego jabela i teraz załuje ze wogóle wydałem na niego pieniadze bo mogłęm dołozyc jszcze 50zł i miałbym strobo 1500W !!!!!
    ozzman
    Level 26  
    Uszol 1990 wrote:
    witam wiecie gdzie mozna kupic taki palnik "swinski ogonek" jak tu kolega ozzman napisał ???? i mniej wiecej za ile zł ??
    najlepiej dajce jakiś link do stronki
    pozdro
    chyba www.tme.pl albo www.tme.com.pl. Ja za moj chyba dalem mniej niz 20 zl.
    Uszol 1990
    Level 29  
    wielkie dzięki ozzman
    a jakimi ty kondenstorami zasilasz ten palnik :D:?::?::?:
    chodzi o palnik FT218:?:
    pozdrooooooooo
    dzięki
    ozzman
    Level 26  
    Nie pamietam dokladnie jaki ja zamawialem palnik, bo to bylo juz dawno. W strobie mam kondensatorki z zasilacza od kompa chyba 330uF/200V??, ale po dluzszej pracy bez wentylatora grzeja sie. Dlatego chce je wymienic na baterie 30 kondensatorow np 10uF/400V na strone, czyli razem wyjdzie chyba 60 kondensatorow, ale na razie nie mam czasu zeby to zrobic.
    Uszol 1990
    Level 29  
    witam ja myśle zmienić palnik na FT218 bo w swojim strobo mam 4 IFK-120 połączone w szeregu a do tego
    bkateryjki z kondensatorów 100+47+22 =około 170uF na strone daje nieźle po oczach chodzić tez może chwile chłodzenie lamp i elektroniki pomaga
    a i dodam ze mam to zrobione na kicie J-23
    a zamias rezystora zerówa 60w
    pozdroooooo
    Uszol 1990
    Level 29  
    witam wszystkich i proszę o pomoc :D
    ja zrobić przy moim j-23 zeby szybciej błyskał ? zmieniłem kondensator C3 , R2 i R3 i troszkę szybciej błyska ale co mozna zrobic zeby jeszcze sybciej błyskał ??
    dodam ze błyski sa czasami nierównomierne moze to dla tego ze kondensatory sie nie nadążają ładować ?? prosze o pomoc i zadnej prpozycji nie odrzuce!!!!!!!
    opis: kondensatory elwa 170µF na strone zamiast rezystora żarówka i te rezystory 10Ω zmieniłem na 10Ω 5Wat i do tego 4 palniki połączone w szeregu
    poniżej załanczam schemacik
    pozdrooo i z góry dziękuję !!
    krawczyk.a
    Level 21  
    Witam Planuje złorzyć stroboskop od podstaw.
    Tz. wytrawienia płytki, kupno elementów, złorzenia całego układu.
    I mam takie pytanko!
    Chciałbym złorzyć ten stroboskop do domowych potrzb czyli niechce jakiegoś wypasu tylko dobry stroboskop niezadrogi!!!
    Jaki Palnik polecacie???
    Jaki schemat układu do wytrawienia???
    Jakie podzespoły???
    Prosze o konkrety i własne opinie???
    tomahawk_
    Level 18  
    hej, jednak te 4.7uF / 350V nie były dobre, po 40 minutach jeden zamienił się w maszynke do robienia dymu, i cholernie gorące były, jakie dać żeby było dobrze, żeby się nie grzały, myśle o 100uF / 300V, ewentualnie inne, zna ktoś ich ceny ??
    Mati 87
    Level 16  
    Uszol 1990 wylutuj R2 i R3 i daj zamiast ich zwory.
    Uszol 1990
    Level 29  
    Mati 87 wrote:
    Uszol 1990 wylutuj R2 i R3 i daj zamiast ich zwory.

witam
    zrobiłem tak jak pisałeś moze i troszke szybciej błyska ale to dalej za wolno :| moze pomoże zmiana zarówki na inną np. 100wat bo jak załozylem mniejszą 25wat to jeszcze wolniej błyska
    dzięki pozdroooo
    Mati 87
    Level 16  
    Możesz spróbować, ale wątpię żeby to coś dało. Ja u siebie mam 60W dławik. Możesz także powymieniać rezystorki R4 i R5 na inne mniejsze wartości. Musisz z tym trochę się pobawić, bo zmieniając je zmienisz stałą ładowania kondensatora C3.
    Popak
    Moderator on vacation ...
    Uszol 1990 wrote:
    witam wszystkich i proszę o pomoc :D
    ja zrobić przy moim j-23 zeby szybciej błyskał ? zmieniłem kondensator C3 , R2 i R3 i troszkę szybciej błyska ale co mozna zrobic zeby jeszcze sybciej błyskał ??
    dodam ze błyski sa czasami nierównomierne moze to dla tego ze kondensatory sie nie nadążają ładować ?? prosze o pomoc i zadnej prpozycji nie odrzuce!!!!!!!
    opis: kondensatory elwa 170µF na strone zamiast rezystora żarówka i te rezystory 10Ω zmieniłem na 10Ω 5Wat i do tego 4 palniki połączone w szeregu
    poniżej załanczam schemacik
    pozdrooo i z góry dziękuję !!

Przyczyna moze być nie rozładowanie kondensatorów do końca. Są durzej pojemnosci :) daj równolegle rezystory 2,2M do kondensatorów i zobacz czy coś to dało.

Pozdrawiam
    krawczyk.a
    Level 21  
    Wogule niewiem oco wam chodzi!!!
    Ta żarówka to jest ten dławik tak???
    I ten dławik czyli żarówke wstawia się zamiast rezystora R1 tak???
    Mati 87
    Level 16  
    Zamiast żarówki można równie dobrze dać dławik (statecznik) takie coś jest montowane w oprawach świetlówek itp. Statecznik musi mieć moc 60W.
    Popak
    No ejjj LUDZIE!!!! czy nikt nie wie że są rezystory o mocy 50W!! może ktoś pomyśli i wstawi dwa takie same rezystory i będzie miał moc 100W!!! a nie dawać żarówki i dławiki!
    Popak
    krawczyk.a wrote:
    Wogule niewiem oco wam chodzi!!!
    Ta żarówka to jest ten dławik tak???
    I ten dławik czyli żarówke wstawia się zamiast rezystora R1 tak???

Tak!!! zamiast rezystora dajesz żarówke lub dławik jak inni piszą

A ja proponuje dwa rezystory o mocy 50W
    krawczyk.a
    Level 21  
    Czym się różni żarówka od dławika???
    Ta żarówka jakiej mocy ma być???
    Ten dławik można gdzieś kupić??? W jakich cenmach mniejwięcej stoji???
    Popak
    krawczyk.a wrote:
    Czym się różni żarówka od dławika???
    Ta żarówka jakiej mocy ma być???
    Ten dławik można gdzieś kupić??? W jakich cenmach mniejwięcej stoji???

Czytaj posty a sie dowiesz!!! nie będziemy ciągle wałkować jednego tematu w kółko. CZYTAJ POSTY!!!
    krawczyk.a
    Level 21  
    Czytałem ale i tak nic z tego nierozumiem
    Popak
    To czytaj az zrozumiesz bo prościej sie nie da. A jak nie zrozumiesz to nie bierz sie za elektronike.
    Jak nie wiesz czym sie różni żarówka od dławika to śmieszne. Polecam google.
    Ps. Sory ale taka jest prawda.

Pozdrawiam
    krawczyk.a
    Level 21  
    No dobra mniej wiecej wiem. Ale w takim razie napiszm ico lepiej zastosować żarówke czy dławik???
    Jeżeli żarówke to ilu watowa??
    A jezeli dławik to jaki???
    Popak
    krawczyk.a wrote:
    No dobra mniej wiecej wiem. Ale w takim razie napiszm ico lepiej zastosować żarówke czy dławik???
    Jeżeli żarówke to ilu watowa??
    A jezeli dławik to jaki???

Koleś Kurcze czy ty nie umiesz czytać? wszystko jest napisane wielkimi literami jaki dławik jak zarówka wystaczy przeczytać!!!

Pozdrawiam
    krawczyk.a
    Level 21  
    Dobra dzieki zmotywowałeś mnie do działania już wiem!!!!!!!!!!!!!!!1
    tomahawk_
    Level 18  
    co do rezystorów to i tak będą się grzać tak samo, czy 5W czy 50W, tylko maksymalna moc się zwiększy, ew. zainstalować takie nawijane drutem oporowym, to było by najlepsze rozwiązanie i pokombinować z wartością rezystorów, coby mniejsza moc się wydzielała

hej odpowie mi ktoś na pytanie ??
    tomahawk_ wrote:
    hej, jednak te 4.7uF / 350V nie były dobre, po 40 minutach jeden zamienił się w maszynke do robienia dymu, i cholernie gorące były, jakie dać żeby było dobrze, żeby się nie grzały, myśle o 100uF / 300V, ewentualnie inne, zna ktoś ich ceny ??
    Uszol 1990
    Level 29  
    tomahawk_ wrote:
    [/quote]
    witam
    piszą ze najlepsze są kondensatory rozruchowe od silników ale są drogie :|
    ja mam kond. ze starych TV i nie są złe :D
    pozdroooo
    Mati 87
    Level 16  
    W 100% się z tobą zgadzam DJpopak;), że rezystor 50W będzie najlepszym rozwiązaniem, ale jest taki problem, że nie we wszystkich sklepach mają rezystory o takich mocach.
    U mnie w mieście mają tylko 5W a zamawiać się nie opłaca, bo tanie to one nie są :-(
    Więc jak się nie ma co się lubi to się lubi, co się ma :-) i się kombinuje z dławikami itp.
    Popak
    Mati 87 tak do tanich nie należą ale sprawują się ok.
    Nie prawda że się grzeją jak 5W bo 100 a 5 W jest różnica. Fakt grzać się będą ale nie w takim stopniu jak 5W a cena takiego rezystora to Ok 11zł za sztuka :(

Ale jest jeszcze jedno rozwiązanie zamiast rezystora i dławika wystarcza dwa kondy i dwa diody prostownicze i tańsze i skuteczne :)

Pozdrawiam