Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie oświetleniem zewnętrznym

wholubek 13 Lip 2008 11:39 5884 12
  • #1 13 Lip 2008 11:39
    wholubek
    Poziom 10  

Witam. Posiadam taką koncepcję sterowania oświetleniem zewnętrznym domu. Proszę o pomoc w jej realizacji.

Czujnik zmierzchowy ma załączać oświetlenie, gdy zapadnie zmierzch.
    Do godz 23:00 oświetlenie powinno świecić „jasno”.
    Po godz 23:00 powinno świecić „ciemniej” i równocześnie po wykryciu ruchu powinno świecić „jasno” przez np 10 minut.

Koncepcję „jaśniej”, „ciemniej” można rozwiązać przy pomocy ściemniacza oświetlenia, będzie posiadał dwa stany „jasno” i „ciemniej”.

0 12
  • Relpol
  • #2 13 Lip 2008 12:15
    tyktyk
    Poziom 24  

Całość tej koncepcji mozna zrealizować na dostępnych w handlu aparatach. Chodzi ci o to jak to połączyć?

0
  • #3 13 Lip 2008 12:38
    wholubek
    Poziom 10  

Tak, chodzi mi o to jak to połączyć na dostępnych w handlu aparatach

0
  • Relpol
  • #4 14 Lip 2008 20:22
    Waldek.rj
    Poziom 15  

Ja proponuję Logo! jeśli jest Pan w stanie to zaprogramować to będzie można jeszcze wiele tam dodać. Czas, kiedy ma się załączeniu i jak jasno, można uwzględnieniu dni tygodnia, można sterować to na przyciskach dzwonkowych i np sterować w sposób że po naciśnięciu krótkim będzie światło wł na 15min (obojętnie jak długo) po nacisnięciu powyżej 2sekund będzie na stałe, kolejne nacisnięcie to będzie reset, czyli wył.
    Inna opcja to wył czasowy, jednak bardzo małe możliwości wymaga to użycia przekaźników i jeszcze innych elementów, czyli skomplikowane i małe możliwości, koszt może być większy niż przy logo.

0
  • #5 14 Lip 2008 21:28
    wholubek
    Poziom 10  

Czy za pomocą takiego sterownika będę mógł zaprogramować zgodnie z moją koncepcją?

Jeśli można to proszę o podanie modeli sterownika, które będą odpowiednie dla tego rozwiązania.

-1
  • #6 14 Lip 2008 21:48
    Waldek.rj
    Poziom 15  

Pewnie że tak można jeszcze to rozszerzyć, co na myśl przyjdzie w granicach rozsądku. To Logo!
    Sterowanie oświetleniem zewnętrznym

1
  • #7 14 Lip 2008 21:54
    wholubek
    Poziom 10  

Nie miałem do tej pory do czynienia z LOGO.
    Czy mógłbym otrzymać jakąś stosowną literaturę?

0
  • #10 15 Lip 2008 18:20
    Waldek.rj
    Poziom 15  

Alana
    Young Lady
    Nic z tego nie rozumiem:
    "Cos takiego jak chcesz zbudowac to standardowa "zaliczeniowka" z logo w wieku szkolach elektronicznych. Pogrzeb na stronach uczniow technikow, cos sie powinno znalesc.

"

0
  • #11 15 Lip 2008 19:51
    Alana
    Poziom 37  

Taki projekt jak twoj robilam na zailczenie przedmiotu "automatyka przemyslowa" w technikum elektronicznym.
    Jak masz kogos kto jest w lub skonczyl takie technikum to popros go o pomoc.
    Jezeli bedziesz pewny ze uzyjesz LOGO a nie znajdziesz nikogo pod reka to daj znac - sprobuje napisac program na ten sterownik.

0
  • #12 15 Lip 2008 20:14
    Waldek.rj
    Poziom 15  

To prawda to nie jest trudne, wystarczy tylko wiedzieć co się oczekuje i wprowadzić to do logo.

0
  • #13 16 Mar 2009 14:59
    wholubek
    Poziom 10  

Moja koncepcja została rozwiązana przy pomocy sterownika który zajmuje 1 moduł na szynie TH-35. Ma możliwość ustawienia jasności świecenia w trybie "jasnym" oraz "ciemnym", oraz stopniowego ściemniania i rozjaśniania przy przechodzeniu między trybami. Koszt ok 70zl.

TEMAT ZAMYKAM

0