Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z transmiterem DNT MUSICFLY MINI AUDIO SENDER WEISS

Mateushx 13 Lip 2008 13:24 4548 11
 • #1 13 Lip 2008 13:24
  Mateushx
  Poziom 9  

  Witam.
  Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z wspomnianym transmiterem FM.
  Problem polega na tym, że transmiter fm ma dość mały zasięg (ok 50cm) przy czym moc sygnału zmienia się zależnie od położenia kabla sygnałowego z wtyczką Jack 3.5mm względem odbiornika.
  Transmiter ma 2 tryby zasilania: bateria AAA lub zasilanie z zapalniczki samochodowej 12v (zabezpieczenie 6A //jak na mój gust trochę dużo//) jako źródło sygnału wejściowego używam odtwarzacza mp3 Vanquish R USB (przy podłączeniu pod złącze aux nie występują żadne zniekształcenia , szumy, itp.)
  Moje pytania są następujące:
  W jaki sposób poprawić parametry nadawcze transmitera?
  Czy stosując dodatkową antenę np. w formie smyczy z stalową linką wewnątrz (taką właśnie posiadam) mogę poprawić jego pracę ?
  Jeżeli tak to w który konkretnie miejscu mam ją podłączyć ?

  Link
  Link

  Przepraszam za jakość zdjęć ale aktualnie dysponuję tylko aparatem VGA
  Problem z transmiterem DNT MUSICFLY MINI AUDIO SENDER WEISS
  Problem z transmiterem DNT MUSICFLY MINI AUDIO SENDER WEISS
  Problem z transmiterem DNT MUSICFLY MINI AUDIO SENDER WEISS

  Pierwszy raz piszę na tym forum więc proszę o wyrozumiałość :D

  0 11
 • #2 13 Lip 2008 16:10
  mariann
  Poziom 35  

  Witam
  Skoro zasięg jest tak mały, to wygląda, że coś jest uszkodzone. Dlatego zamiast dodawać większą antenę trzeba by najpierw, to naprawić.
  Jakość zdjęć jest bardzo niska i trudno tu cokolwiek wywnioskować z tych fotek.
  Pozdrawiam

  0
 • #3 13 Lip 2008 17:45
  Mateushx
  Poziom 9  

  No niestety nie jestem w danej chwili w stanie przedstawić zdjęć w lepszej jakości a w necie po kilku godzinach szukania nie napotkałem schematu wspomnianego transmitera.
  Zastanawia mnie pewna sprawa :D podłączając odtwarzacz poprzez przedłużkę jack3.5mm o długości 5m zasięg wzrasta do ok 1-1.5m i także występują problemy podczas np. poziomego usytuowania przewodu sygnałowego, a co do ewentualnego uszkodzenia transmitera to sprawa wygląda tak to jest nowy sprzęt kolega ma taki sam i ma takie same problemy :) ale sobie razi (połączył masę transmitera z masą na odbiorniku i śmiga tylko "zapomnijmy o mobilności" wybrał sobie taki półśrodek) jeżeli już mowa o uszkodzeniu sprzętu to jak mogę to sprawdzić ? Poza tym nurtuje mnie kolejne pytanie 50µW to chyba mało ? I jaki powinien być realny zasięg takiego nadajnika (Producent o tym nie wspomina) ?

  0
 • #4 14 Sie 2008 09:27
  albert
  Poziom 11  

  Witam.Ja mam takie same pytanko jak kolega w pierwszym poście jak poprawić parametry nadawania transmitera FM?Myślę że zdjęcia które załączę pozwolą na jakieś wskazówki.Problem z transmiterem DNT MUSICFLY MINI AUDIO SENDER WEISS
  Problem z transmiterem DNT MUSICFLY MINI AUDIO SENDER WEISS

  0
 • #5 14 Sie 2008 22:06
  mariann
  Poziom 35  

  Witam
  Zasięg zależy nie tylko od mocy wyjściowej nadajnika, ale również od czułości odbiornika.
  Może te transmitery to taka "chińszczyzna" i wielkich osiągów nie ma się co spodziewać. Jednak ja proponuję na początek sprawdzić elementy w okolicy, które zakreśliłem na czerwono.

  Problem z transmiterem DNT MUSICFLY MINI AUDIO SENDER WEISS

  Tu jest blok wysokiej częstotliwości. Trzeba sprawdzić tranzystory, (elementy obok nich) oraz zasilanie tego bloku. Sprawdzić trzeba czy te cewki nie są ruszone i czy właściwie zestrojone.
  Pozdrawiam

  0
 • #6 15 Sie 2008 10:16
  albert
  Poziom 11  

  Dziękuję za odpowiedź,jednakże najbardziej zależałoby mi na poprawie parametrów nadawczych ponieważ samo brzmienie z tego to właśnie transmitera jest naprawdę niczego sobie a wypróbowałem ich już kilka.
  Tak wygląda
  Problem z transmiterem DNT MUSICFLY MINI AUDIO SENDER WEISS
  a tu parametry

  Frequency Response: 20Hz-20KHz
  Separation: >50dB
  Operating Current: 38mA
  Transmission Range: 88.1 - 107.9MHz
  Transmit Distance: > 5 meters
  Distortion: <3% (F=75KHz. f=1KHz)
  Signal to Noise Ratio: >45dB

  0
 • #7 15 Sie 2008 12:35
  mariann
  Poziom 35  

  Witam
  "Transmitery" przeznaczone są zwykle do podłączenia jakiegoś źródła dźwięku, do radia samochodowego, które nie ma właściwego wejścia do podłączenia np. MP-trójki. Dlatego jego moc nie musi być duża. Odległość do anteny to zwykle ok. 1m, lub coś koło tego.
  Jak widać z podanych parametrów tego transmitera, zasięg wynosi ok. 5m. Jednak i to prawdopodobnie jest podane na wyrost. Nie podano z jakim odbiornikiem (czułość) mierzono ten zasięg. Być może dodanie jakiegoś niewielkiego stopnia mocy wysokiej częstotliwości poprawiło by zasięg.
  Pozdrawiam

  0
 • #8 15 Sie 2008 16:36
  albert
  Poziom 11  

  I tu właśnie w sedno sprawy trafiłeś.Nasuwa się pytanie jak najprostszym sposobem to zrobić?Tak więc prosiłbym o wskazówki.

  0
 • #9 26 Sie 2008 13:06
  cekaem
  Poziom 12  

  Ten transmiterek nie jest doskonałością. Auto to kupa blachy, antena radia zapewne na dachu, a więc za ekranem z blach. kabel antenowy koncentryczny, ma oplot -ekran do masy. Sygnału z transmitera nie zbierze.
  Może by spróbować na początku kabla antenowego, już za wtyczką, a wiec w poblizu transmitera, dodać wyprowadzenie z kawałka przewodu rzędu 20-40 cm bez oplotu. Jesli nie pomoże, to może wpiąć w przerwie kabla antenowego coś niby trafo wcz. - nawinąć na rdzeniu ferrytowym np. ze starego przyłącza antenowego, bifilarnie po 1-2 zwoje, podobnie jak w symetryzatorach, i włączyć jeden przewód w kabel antenowy, drugi wolny lub przy braku efektu próbować zbliżyć, lub zrobić pętlę w poblizu transmiterka.

  0
 • #10 04 Sty 2009 13:08
  bertx
  Poziom 1  

  Miałem identyczny problem z zasięgiem musicfly. Tak na szybko to proponuję podpiąć krótką antenkę przez kondensator 10pF w miejscu jak na obrazku.
  Problem z transmiterem DNT MUSICFLY MINI AUDIO SENDER WEISS
  Zasięg zwiększa się do kilku metrów, ale jest jeden problem - czasem nadajnik nie chce się wzbudzić - trzeba złapać antenkę. Da się z tym jednak zyć:)

  0
 • #11 10 Kwi 2009 17:08
  mpx-fm
  Poziom 19  

  ludzie a czy to aż taki wielki problem podać na jakim układzie zbudowany jest transmitter?

  jak wam pomóc , jeśli nie potraficie być na tyle domyślni , by poza dobrymi fotkami opisać na on czym zbudowany ?

  chyba nikt nie zciera papierem ściernym napisów ze scalaków

  0