Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie świeci dioda Power na płycie głównej Asrock K8NF3-VSTA

13 Lip 2008 17:09 2675 3
  • Poziom 16  
    Witam, wczoraj miałem awarię komputera, a dokładnie wsadzałem kość ram oraz podłączyłem dodatkowy dysk, gdy odpaliłem dioda power zaczęła migać, po chwili próby uruchomienia komputera wszystko startuje lecz nie świeci się dioda power, świeci się tylko dioda H.D.D.

Wiatrak od procesora, dyski, wsystkie chodzą, rozkręciłem zasilacz lecz bezpiecznik jest cały.
    Płyta główna ma zasilanie ATX 20 pin oraz 4piny, dokładnie:
    Cytat:
    Asrock K8NF3-VSTA socket754(Athlon 3000XP 64bit).
    Podłaczyłem drugi zasilacz zapasowy jednak to samo, czy prawdopodobnie uszkodzeniu uległa płyta główna ?
    Na monitorze pisze no signal, przełożyłem kartę graficzną do drugiego komputera oraz dyski i wszystko startuje oraz kości ram.
    Czy ktoś może mi pomóc ?
    Jak mogę sprawdzić czy płyta główna jest uszkodzona bo na pewno procesor się nie spalił.
    Pozdrawiam,
    Krzysiek :wink:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Musisz testować pokoleii, najlepiej tak jak napisał kolega powyzej odepnij kość ram i wszystkie inne podzespoły które podłączyłeś, spróbuj włączyć komputer bez dysków itd.
  • Poziom 16  
    Próbowałem z innymi kościami, odłaczyłem dyski, z głosnika nic się nie wydobywa, podłączyłem również drugi zasilacz i dalej to samo, raczej dziś kupię płytę główną bo szkoda nerwów ;) Pozdrawiam