Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka electrolux ERB40003W - straszny szron (zdjęcia)

Adam7000 17 Lip 2008 11:10 32426 41
  • #31 17 Lip 2008 11:10
    Adam7000
    Poziom 9  

Mam zamiar dziś po południu rozmrozić jeszcze raz zamrażalnik.

Może kilka rad na co zwrócić uwagę?

mam pomysł, aby po umyciu i wytarciu zamrażalnika wysuszyć go dodatkowo suszarką do włosów.

zwrócę także uwagę (zgodnie z sugestią Lidmara) "czy zaraz po odmrożeniu po powiedzmy kilku godzinach pracy na górze w zamrażarce (tam gdzie tworzy sie najwięcej lodu) czy nie ma kropelek wody na "suficie"" chociaż nie wiem o czym mogło by to świadczyć.

do końca nie jestem przekonany co do użycia plasteliny w celu dodatkowego uszczelnienia wyjścia aluminiowej rurki. Jak zapcham na maxa tą dziurę to w poniedziałek serwisant może doczepić się, że na własną rękę niepotrzebnie wpakowałem masę plasteliny w dziurę.
    Czy to możliwe, aby ta krzywo założona gąbczasta uszczelka była powodem tak szybkiego szronienia zamrażalnika?

Jakieś dodatkowe sugestie na dzisiejsze rozmrażanie?

• #32 17 Lip 2008 22:51
    Adam7000
    Poziom 9  

Rozmroziłem zamrażalnik.
    wytarłem do sucha.
    wysuszyłem.
    Dziurę zatkałem papierową chusteczką.

Po 1,5 godzinie nie zauważyłem szronu, ani tym bardziej lodu.
    Faktycznie na suficie zamrażarki widać mikroskopijne kropelki, ale jest ich niewiele i nie sądzę, aby mogły się przerodzić w narastający masowo szron.

Po włączeniu mrożenia (poziom 4) lodówka zaczęła chodzić dosyć głośno (typowe dziwne dźwięki), jednak po jakimś czasie uspokoiła się i cichuteńko mruczała (prawie niesłyszalnie ale jednak).
    Potem nastąpił HUK (coś jak odgłos przy pękaniu papierowej torebki) i lodówka ucichła całkowicie.
    Po jakimś czasie znowu zaczęła cichutko mruczeć i znowu po dłuższej chwili huk x2 i cisza.

Tego wcześniej nie było.
    Teraz lodówka mruczy cichutko już dłuższy czas.

Jutro załączę zdjęcie - mam nadzieję że bez szronu....oby.

• #33 18 Lip 2008 07:22
    colcolcol
    Poziom 25  

Adam7000 napisał:

Potem nastąpił HUK (coś jak odgłos przy pękaniu papierowej torebki) i lodówka ucichła całkowicie.
    Po jakimś czasie znowu zaczęła cichutko mruczeć i znowu po dłuższej chwili huk x2 i cisza.

Bez urazy ale to mi wygląda na jakąś obsesję, "strzały" to pękający silnie mrożony lód, objaw normalny po rozmrożeniu i nie tylko, ale żeby słuchać ile razy strzeliło i pisać o tym na forum? W lodówce czasem jest jeszcze fekt przelewania - nie pisz o tym! albo "gotowania" to też normalne!

• #34 18 Lip 2008 13:33
    Adam7000
    Poziom 9  

Nie czuję urazy :-)
    Być może zaczynam zwracać uwagę już nawet na pierdoły, ale ta sprawa zbyt długo się ciągnie. Nie chcę co tydzień rozmrażać zamrazalnika :-(

Jak pisałem zatkałem miejsce gdzie uszczelka była nieco krzywo wsadzona (nie użyłem plasteliny, bo poniżej - 5st.C plastelina kruszeje):

ale niestety NIC TO NIE DAŁO.

Przed chwilą otworzyłem zamrażalnik i wykonałem TO zdjęcie. Jest ono prawie identyczne z pierwszym zdjęciem tego wątku. PO JEDNYM DNIU (nawet nie całym - wczoraj o 20-tej włączyłem zamrażalnik. Dziś o 13-ej zrobiłem to zdjęcie) ZACZYNA POJAWIAĆ SIĘ SZRON (od wczoraj nie otwierałem zamrażalnika nawet na sekundę).

Następnym razem zamrażalnik otworzę dopiero jutro wieczorem i tylko po to aby zrobić kolejne zdjęcie (4 sekundy). Niestety jestem przekonany, że i tak warstwa szronu się podwoi......skąd u diaska płynie to wilgotne powietrze? a może nie tylko wilgotne powietrze może być odpowiedzialne za błyskawiczne szronienie tego electoluxowego wynalazku?

• Pomocny post
    #35 18 Lip 2008 16:44
    colcolcol
    Poziom 25  

W załączniku jest kierunek przepływu powietrza w Twojej zamrażarce:
    ciepłe i wilgotne wpada przez uszczelkę do zamrażarnika, zostaje wychłodzone i wysuszone na rurce jw i wypada osuszone i tu WAŻNE! dołem ! Problemem może być nie tyle nieszczelna uszczelka na górze ( ale też) ile niedolegająca (krzywy zarys lodówki pod uszczelką, nie dolegajace rogi, brak odpowiedniej regulacji na dolnym zawiasie-był zamieniany kierunek otwierania ?) uszczelka na dole. Żadna samoistna siła nie jest w stanie wtłoczyć ciepłego powietrza do zamrażarki od góry chyba, że zrobimy dziure na dole. Na takiej zasadzie działaja zamrażarki przeszklone, otwierane od góry kilkadziesiąt razy na dobę gdzie warstwa szronu po pół roku to czasem tylko 2-2,5 cm! dlatego, że są szczelne na dole, super szczelne :)

oby to pomogło :)

• #36 18 Lip 2008 17:54
    Adam7000
    Poziom 9  

dzięki!
    najbardziej logiczna i rzeczowa odpowiedź na mój problem.
    Wydaje mi się, że wszystko jest jasne.

To że uszczelki przylegają do ścian (test latarką) zapewne nie wystarcza. Pewnie za słabo przylegają.

Nie sądzę aby było inne wytłumaczenie tej sytuacji niż twoje.

p.s. 3 pkt za pomoc.

• #37 21 Lip 2008 10:34
    Adam7000
    Poziom 9  

Witam,

Był dziś serwis, ale niestety sprawdził jeszcze raz drzwi od zamrażalnika i jeszcze raz stwierdził, że są szczelne. Mam przesłać zdjęcia jak powiększa się ilość szronu, którą prześle do Electoluxa.

Otwór w tylnej części lodówki też został sprawdzony. Chociaż uszczelka z przodu jest założona krzywo to jednak z tyłu lodówki nie ma szczelin więc i tą drogę wilgotnego powietrza można wykluczyć.

Pozostaje wtedy chyba jedyna możliwość. Fabryczna wada budowy drzwi?

Mam nadzieję, że Electorlux w końcu znajdzie przyczynę takiego stanu rzeczy bo rozmrażanie lodówki co półtora tygodnia, to jakiś koszmar. Co więcej o klasie A+ mogę zapomnieć przy takim szybkim szronieniu/oblodzeniu, a to był główny powód zakupu tego sprzętu.

• #38 21 Lip 2008 16:00
    nares
    Specjalista AGD

Pozostaje więc wada izolacji.

• #39 21 Lip 2008 19:36
    Adam7000
    Poziom 9  

Czy mógłbyś napisać na czym mogłaby w moim przypadku polegać wada izolacji? I czy można to sprawdzić?

p.s. dzisiejsza akcja:
    21.07.2008 godz. 9.30 - rozmrożenie lodówki
    21.07.2008 godz 10.30 - włączenie lodówki
    21.07.2008 godz 19.20 - zdjęcie poniżej (wcześniej zamrażalnik nawet przez chwilę nie był otwierany).

• #40 07 Sie 2008 09:06
    Adam7000
    Poziom 9  

Serwis uznał, że lodówka powinna zostać wymieniona w całości. Czekam na ostateczną decyzję electroluxa z Warszawy (nie omieszkam Was o niej poinformować).

diagnoza: zakrzywienie dolnej części obudowy zamrażarki (widoczne zwłaszcza po przyłożeniu prostej plastikowej nasadki i nierówne spasowanie elementów zwłaszcza w górnym lewym rogu (bolec mocujący wykrzywił nieco blachę).

• #41 25 Sie 2008 08:58
    waariat
    Poziom 2  

i jak dałeś rade z Tą lodówką? nie pamiętam jaki mam typ, ale też tego badziewnego Electroluxa:\ myślalem że tylko Indesitowe/Aristonowe lodówki są beznadziejne, bo stawią sie na ilośc wyprodukowanych lodówek a nie jakośc,a tu widze że Elektrolux też nie lepszy jest:\

• #42 25 Sie 2008 15:46
    Adam7000
    Poziom 9  

Wada fabryczna - obudowa powyginana na tyle, że uszczelki nie dają rady.

Dostałem oficjalne pismo od serwisu electroluxa na podstawie którego mogę wymienić lodówkę na inną w tym samym sklepie gdzie kupiłem pierwszą. Właśnie czekam na dostawę wybranej lodówki (czas oczekiwania min.14 dni).

Wniosek: odbierając lodówkę (dowolnej firmy) należy wybrać się do sklepu z poziomicą i dokładnie sprawdzić czy spece z 3-świata dokładnie skręcili blachy.