Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co sądzicie o tych kolumnach?

premium333 13 Lip 2008 19:52 4389 27
  • #1 13 Lip 2008 19:52
    premium333
    Poziom 10  

Link

0 27
  • #2 13 Lip 2008 20:06
    Szymciosek
    Poziom 19  

Voice kraft - nie zbyt ceniona firma, nie polecana przez nikogo...

Ile możesz przeznaczyć kasy na to ??

0
  • #4 13 Lip 2008 22:52
    Micharlito
    Poziom 35  

Również wybitne Low end jak przedmówca ile masz na ten cel ?? Czy masz już wzmacniacz czego będziesz słuchał itd opisz swoje wymagania odnośnie sprzętu

0
  • #5 13 Lip 2008 22:58
    -Obywatel-
    Poziom 17  

Nie sugeruj sie opiniami typu 'VK to shit' albo 'Boschmann to kupa'. Takie opinie to czesto puste frazesy powtarzane bezmyślnie przez osoby, które w życiu nie miały okazji wypróbować danego produktu. Moja rada - wypróbuj sam, posłuchaj, oceń i zadecyduj czy Ci odpowiada. Ale moim zdaniem jeśli nie masz jakichś niestworzonych wymagań wobec sprzętu, to spokojnie Ci stykną. Wyglądają solidnie. Takie jest moje zdanie.

0
  • #6 13 Lip 2008 23:10
    premium333
    Poziom 10  

Mam taki wzmacniacz Unitra WS-432

Dodano po 4 [minuty]:

A na razie mam do niego podłączone kolumny estradowe Vermona L 9064.
    http://www.vermona.de/

Dodano po 2 [minuty]:

A słuchać lubię techno,rock,hip hop,pop i jak mi piosenka przypadnie do gustu.

0
  • #7 13 Lip 2008 23:22
    Micharlito
    Poziom 35  

-Obywatel- napisał:
    Nie sugeruj sie opiniami typu 'VK to shit' albo 'Boschmann to kupa'. Takie opinie to czesto puste frazesy powtarzane bezmyślnie przez osoby, które w życiu nie miały okazji wypróbować danego produktu. Moja rada - wypróbuj sam, posłuchaj, oceń i zadecyduj czy Ci odpowiada. Ale moim zdaniem jeśli nie masz jakichś niestworzonych wymagań wobec sprzętu, to spokojnie Ci stykną. Wyglądają solidnie. Takie jest moje zdanie.

Czy kolega takowe posiada i je chwali czy ocenia produkty tylko po wyglądzie bo jak pisze Wyglądają solidnie. W tej kwestii wiem co mówię widziałem wiele na prawdę mnóstwo VK i każdy produkt tej firmy ma naciągnięte parametry dźwięk bardzo marnej jakości i ogólne wykonanie graniczy na najniższej możliwej linii oporu. STX również ten akurat model nic wielkiego nie prezentuje policz sobie koszta takiej produkcji pomyśl o masowej produkcji która zawsze obniża cenę wykonania ale również o tym że zanim to do ciebie trafi każdy pośrednik po drodze coś z tego musi mieć. I nie myl tu proszę nikogo słowami na mój gust bo mi się wydaje albo jestem czegoś pewien i piszę albo nie. Porównania tych VK to strata czasu lepiej sobie poszukać projektów DIY jeżeli nie mamy zbyt dużo funduszy. Poza tym jeżeli wiele osób twierdzi że coś jest nie dobre to najwidoczniej coś w tym musi być ! Po to jest forum żeby promować lepsze przedmiot a wystrzegać się kitu każdy kto miał coś z VK wie że gdyby dostarczyć im tyle mocy ile jest napisane mogli byśmy po gaśnicę lecieć. Mam nadzieję że mimo wszystko autor nie zrobi błędu kupują VK

0
  • #8 14 Lip 2008 02:51
    -Obywatel-
    Poziom 17  

Miałem na myśli to, ze na forach specjalistycznych zawsze dostaje się produktom z niższych półek cenowych bo nie spełniają one oczekiwań audiofili. Wiadomo, że za taką cenę nie są to cuda niewidy, ale tez prawdą jest, że jakościowo zadowolą ogromną większość zwykłych słuchaczy szukających niedrogich rozwiązań. Natomiast na forach zauważyłem tendencję do zniechęcania ludzi do tańszych produktów. Być może ktoś ma właśnie tyle kasy do wydania i zadowoli go właśnie ten poziom brzmienia. Wcale nie najgorszy zresztą, biorąc pod uwagę fakt, że standardem większości polskich gospodarstw domowych jest miniwieża z dyskontu.

0
  • #9 14 Lip 2008 07:37
    Greg1702
    Poziom 20  

Efektywnosc nie jest za dobra a wyglad kolumny o niczym nie swiadczy. Nie wybralbym tych kolumn. Wole dolozyc kilkaset zlotych i kupic cos lepszego.

Dodano po 2 [minuty]:

... gdyby dostarczyć im tyle mocy ile jest napisane mogli byśmy po gaśnicę lecieć. Mam nadzieję że mimo wszystko autor nie zrobi błędu kupują VK. Zgadzam sie z Toba w 100%

0
  • #10 14 Lip 2008 09:35
    premium333
    Poziom 10  

Micharlito to wtedy co sam zdziałam za 200zł. Zbuduje jakieś lepsze kolumny. A jakie głośniki polecasz.

0
  • #11 14 Lip 2008 11:12
    rzezniksas
    Poziom 15  

Cytat:
    gdyby dostarczyć im tyle mocy ile jest napisane mogli byśmy po gaśnicę lecieć
    ja akurat mam vk6300 (niby 60w rms )jako tyły do jamo x550, napędzam je Pioneer A-445 (2x 70w rms 8ohm), podpinałem je tez pod wzmacniacz frontowych HK 970 (tez 2x70w rms 8ohm) i też sie nie spaliły... a najśmieszniejsze jest to ze grają bardziej szczegółowo w średnich tonach niż jamo x550, oczywiście pasmo przenoszenia 40- 20kHz jest przesadzone, nie żucają mięsem tak jak jamo na 40hz, ale zaczyna sie od 80hz, efektywność 90db to poprostu bajka, mają gdzieś tak 80 pare db, naprawede trzeba dać głośniej by grały podobna głośnością jak fronty. Ogólnie za 300zł nie kupi się nic lepszego... czyli do 300zl to polecam zdecydowanie, faktycznie lepsze to niż
    Cytat:
    miniwieża z dyskontu.

0
  • #12 14 Lip 2008 11:51
    Micharlito
    Poziom 35  

Za 300zł nic lepszego ? Postaw obok tego altony 80 to się zdziwisz. Do 200zł dobrym wyborem są zwykłe monitorki np na ARN 150 + visaton SC19N projektów na DIY akustyka jest dużo można wejść i poszukać niedrogich i ciekawych konstrukcji. To że te VK wytrzymują tyle mocy przez 5min nie znaczy że wytrzymują tyle przez całą noc jak zapewne wiesz cewka po dostarczeniu jej mocy nagrzewa się zbyt duża moc może ją przegrzewać zakładając że VK nie stosuje zwrotnic tym prędzej będzie zgon głośnika.

0
  • #13 14 Lip 2008 12:08
    lyndzik
    Poziom 18  

ale można kupić jakieś vk wymienić głośniki i zwrotnice i grał by to rosadnie ja kupiłem kolumny te
    wymieniłem głosniki na GDN-22-120-8-SS i gra to w miare i wyglad tez ma i jest git

0
  • #14 14 Lip 2008 12:11
    Micharlito
    Poziom 35  

Operacja totalnie nie opłacalna zostawiłeś aby obudowy które można zrobić bardzo tanio a zapłaciłeś za nie tyle cóż a kolumny potem zakup innych głośników i zwrotnice całość wyszła tyle co dużo lepszy zestaw który można było kupić na samym początku bez potrzeby zabawy z kolumnami.

0
  • #15 14 Lip 2008 12:31
    -Obywatel-
    Poziom 17  

Micharlito napisał:
    zakładając że VK nie stosuje zwrotnic

Poważnie 8-O :?: No to rzeczywiście trochę kijowo :|

0
  • #16 14 Lip 2008 15:37
    lyndzik
    Poziom 18  

vk stosuje zwrotnice i to nawet nie takie kitowe tylko takie sobie a to co wyjałem z tych kolumn czyli wszystkie głosniki i zwrotnice sprzedałem na allegro za 250 zł a zakup głosników wyniusł mnie 310 zł czyli za całe kolumny zapłaciłem 390 zł i jest super

0
  • #17 15 Lip 2008 00:17
    rzezniksas
    Poziom 15  

Oj widzę Micharlito totalny brak obiektywizmu, troszeczkę mniej uprzedzeń a troszkę więcej faktów.Oczywistym jest ze DIY jest lepsze w tej cenie...

Cytat:
    To że te VK wytrzymują tyle mocy przez 5min nie znaczy że wytrzymują tyle przez całą noc jak zapewne wiesz cewka po dostarczeniu jej mocy nagrzewa się zbyt duża moc może ją przegrzewać zakładając że VK nie stosuje zwrotnic tym prędzej będzie zgon głośnika.
    ... widzę ze nie miałeś okazji zaglądać do wnętrza tych zabawek, gdyż takowe posiadają zwrotnicę. Gdybym nagrzewał je 5 min to bym o tym nawet nie pisał a dobrze wiem co pisze, inżyniera elektroniki i telekomunikacji sie zrobiło.

0
  • #18 15 Lip 2008 00:33
    Micharlito
    Poziom 35  

Szkoda że nie porównywałeś ich z innymi a uwierz mi że w DIY można poskładać dużo lepsze niż te cuda zresztą o czym tu gadać o jednej z najmniej cenionych firm na rynku ? Poza tym co z tego że może i mają zwrotnicę ale całość jest na niskim poziomie słuchałem już wiele na prawdę wiele produktów tej firmy i nigdy nie było to dobre brzmienie. Poza tym po co je promujesz bo masz takowe w domu i w ten też sposób pragniesz udowodnić wyższość swoich racji nad moimi ? Bezcelowe z takiego bowiem względu że każdy wie co ta firma oferuje.

0
  • #19 15 Lip 2008 01:11
    rzezniksas
    Poziom 15  

hmm jeśli promowaniem jest stwierdzenie ze grają lepiej od boom boxa za 100zl, to niech tak będzie.

Cytat:
    Szkoda że nie porównywałeś ich z innymi
    ???? bez komentarza...
    Cytat:
    uwierz mi że w DIY można poskładać dużo lepsze
    ??? a czy ja mówię inaczej? .
    Cytat:
    Poza tym co z tego że może i mają zwrotnicę
    jeśli pisze się zę nie mają a faktycznie mają to jest to dość rażąca nie prawda, która poddawała w wątpliwość rzetelność tego co piszesz. Ja ich nie promuję jedynie przedstawiam faktyczny stan rzeczy, w mojej wcześniejszej wypowiedzi z grubsza napisałem jak przekłamane sa parametry tych zabawek, bo to najlepsze określenie na te kolumny i nie mam zamiaru udowadniać wyższości mojej racji, jedynie upominam sie o fakty.
    Cytat:
    zresztą o czym tu gadać o jednej z najmniej cenionych firm na rynku
    zgadzam się z Tobą,w ogóle co to za firma bez chodź by strony internetowej servisów itp, wątpię nawet iż jest ona z Niemiec jak jest napisane na wielu aukcjach, sądzę iż jest to raczej chiński wyrób...

0
  • #20 15 Lip 2008 10:05
    lyndzik
    Poziom 18  

Cytuje :
    VK nie stosuje zwrotnic
    lecz po chwili ten sam gość pisze
    może i mają zwrotnicę
    A najlepsze jest to ze on :
    słuchałem już wiele na prawdę wiele produktów tej firmy
    i nawet niewie czy maja zwrotnice
    lejesz jakas wode i tyle

Dodano po 6 [minuty]:

Nie ale tak poważnie tymi wyższymi modelami można sie zainteresować np vk7800 ,7820 i wyżej sa zbudowane z grubej płyty 18mm a nisze modele bodajże 11mm jezeli ktos chce takie kolumny np do kina domowego lub tyły do jakis atlusów to mogły by byc
    lecz na impreze to nie polecam

0
  • #21 15 Lip 2008 11:05
    Micharlito
    Poziom 35  

lyndzik napisał:
    Cytuje :
    VK nie stosuje zwrotnic
    lecz po chwili ten sam gość pisze
    może i mają zwrotnicę
    A najlepsze jest to ze on :
    słuchałem już wiele na prawdę wiele produktów tej firmy
    i nawet niewie czy maja zwrotnice
    lejesz jakas wode i tyle

Dodano po 6 [minuty]:

Nie ale tak poważnie tymi wyższymi modelami można sie zainteresować np vk7800 ,7820 i wyżej sa zbudowane z grubej płyty 18mm a nisze modele bodajże 11mm jezeli ktos chce takie kolumny np do kina domowego lub tyły do jakis atlusów to mogły by byc
    lecz na impreze to nie polecam

Sądzisz że za 300zł kupisz dobre kolumny pomyśl z jakich materiałów muszą być wykonane jakie przetworniki dane żeby to było opłacalne odjąć marże itd. Poza tym przeczytaj uważnie co piszę to zrozumiesz nie przeczę że mają zwrotnice bynajmniej kilka modeli które widziałem w środku nie miały, nie mam zamiaru kolejny raz mówić ci co jest lepsze a co nie jeżeli masz takowe to nic mi do tego miej i żyj w przekonaniu że są dobre ale nie doradzaj nikomu innemu żeby robił ten sam błąd co ty bo każdy kto ma trochę wiadomości w tej dziedzinie kategorycznie odradza te firmę. Zresztą użytkownicy VK łączcie się

0
  • #22 15 Lip 2008 11:42
    -Obywatel-
    Poziom 17  

Micharlito napisał:
    nie doradzaj nikomu innemu żeby robił ten sam błąd co ty bo każdy kto ma trochę wiadomości w tej dziedzinie kategorycznie odradza te firmę

Dlaczego wszyscy, którzy mają trochę wiadomości w tej dziedzinie kategorycznie odradzają tańsze firmy i uważają kupno tańszego produktu za błąd? Po to są różne półki cenowe, żeby sobie z nich wybierać produkty dostosowane do naszych możliwości i potrzeb. W dzisiejszych czasach za niewielką cenę można mieć całkiem niezły produkt (oczywiście nie jakiś cud techniki), nie tylko z dziedziny audio. A potentatów branż trafia szlag, że pojawia się konkurencja zdolna wyprodukować kilkakrotnie tańszy produkt o przyzwoitym stosunku ceny do jakości.

0
  • #23 15 Lip 2008 11:56
    Szymciosek
    Poziom 19  

Jeśli gość kupi te kolumny VK to ok, napewno mu się spodoba brzmienie, ale po jakimś czasie mu czegoś zabraknie, więc kupi lepsze :P

Jak chce to niech spróbuje, zawsze można je komuś odsprzedać :P

Na moim przykładzie to wyglądało tak, że na początku miałem wieżę samsunga, pierwsze odpalenie, jestem w niebowzięty, ale po dłuższym czasie, czegoś mi zaczynało brakować, dostałem więc od sąsiada SPACE ''86, zregenerowałem i grają sobie :D zabrakło mi basu to dokupiłem subwoofer :D od [b]takero[b] i póki co jest ok

Zależy też jaki ma pokój, bo jeśli mały to nie warto pakować sprzętu do małego pokoju...
    Bo albo nie będzie miejsca, albo nie zagra to ciekawie

0
  • #24 15 Lip 2008 13:06
    lyndzik
    Poziom 18  

Kolega Micharlito woli wywalic ponad 1000 zł na np atlusy i poczuc sie w czsach PRL powodzenia ja niemógłbym wstawic takich oblesnych pudeł do pokoju i to jeszcze za 1000 zł lecz sa ludzie którzy wolą moga wiec powodzenia zycze mi sie podobaja te kolumny i tyle taobie tamte jest ok lecz jesli sie katos pyta o kolumny do 400zł to niewewalaj mu jakics za 1000 bo to niema sensu albo zeby sam sobie zrobił bo niekazdy ma do tego waruki

0
  • #25 15 Lip 2008 16:18
    rzezniksas
    Poziom 15  

Ale co do dokładnie tych kolumn co przedstawił autor wątku to myśle ze naprawdę zagrają one nie za ciekawie, osobiście mogę z czystym sumieniem z fimry vk polecić tylko model 6300... jako grający w miarę przyzwoicie

Cytat:
    1000 zł na np atlusy i poczuc sie w czsach PRL powodzenia ja niemógłbym wstawic takich oblesnych pudeł do pokoju
    w 100% się z Tobą zgadzam... wcześniej zamiast tych vk miałem jako tyły Altusy 200... na mój gust grały tragicznie uszy bolały od tego tubowego sopranu, ale średnie były świetne ogromna szczegółowość tak więc nadawały sie jako uzupełnienie do mało szczegółowych w tym zakresie jamo x550, jednak ich wygląd po prostu nie pasował mi do wystroju mieszkania(to juz nie czasy ze wszyscy maja takie same brzydkie meblościanki), dlatego kupiłem te vk, raczej jako mebel/ozdoba co przy okazji coś tam plumka, a spotkała mnie niespodzianka, spełniają swoją role równie dobrze jak altusy (które teraz leża w piwnicy), różnica jest tylko w tym że wzmacniacz musi być głośniej ustawiony by był ten sam efekt i basu nie jest aż tyle, ale na tyły w moim zestawie 4.1 jest ok.

Cytat:
    Jeśli gość kupi te kolumny VK to ok, napewno mu się spodoba brzmienie, ale po jakimś czasie mu czegoś zabraknie, więc kupi lepsze
    dokładnie to jest droga audiofila, trzeba sie przesiadać z gorszego na lepsze i tak przez cały czas, nawet jak juz będzie sie miało sprzęt za 200tys zł to i tak ciągle będzie pragnienie czegoś jeszcze lepszego... wiec jesli zacznie swoja przygodę z zabawkami za 300zł to całkiem dobrze, łatwiej będzie mu kupić potem coś lepszego.

Cytat:
    Dlaczego wszyscy, którzy mają trochę wiadomości w tej dziedzinie kategorycznie odradzają tańsze firmy i uważają kupno tańszego produktu za błąd?
    dlatego że doradzają co jest naprawdę dobre, ale czasami trzeba do tego dojść samemu a zabawki za 300zl to dobry początek, lepsze to niż kupić złe kolumny za 1300zl i pluć sobie w brodę, Micharlito dobrze robi gdyż uświadamia premium333 iż nie jest to sprzęt perfekcyjny chodz jest to oczywiste że za 300zł nie kupi się nic nadzywczajnego.

Cytat:
    Zresztą użytkownicy VK łączcie się
    hmm ciekaw jestem co za zestaw audio ma nasz kolega... Altus 200/300 + technics?

0
  • #26 15 Lip 2008 20:01
    -Obywatel-
    Poziom 17  

lyndzik napisał:
    wywalic ponad 1000 zł na np atlusy i poczuc sie w czsach PRL powodzenia ja niemógłbym wstawic takich oblesnych pudeł do pokoju

No to ostro pojechałeś po klasykach. Ja tam Altusy też lubię i w ogóle Tonsila. Sam mam u siebie dwie staruszki z 1974 r, w każdej po dwa GDN 16/30 + jeden GDWK. Chodzą na przodzie pod Radmorem 5102. Na tyle mam też jakieś Tonsile 1 x GDN 16/30 + jakiś średniotonowy + jakiś pimpek wysokotonowy. Ale wcale nie gardzę nowymi niedrogimi produktami bo umożliwiają wielu ludziom odsłuch na przyzwoitym poziomie w porównaniu np. do miniwieży albo boomboxa z Lidla.

0
  • #27 15 Lip 2008 20:02
    lyndzik
    Poziom 18  

Altus 200/300 + technics? 1500zł zniknie z kieszeni a i tak podgłosnisz sobie dwa razy w miesiącu tana 1\2 mocy bo wyżej sąsiedzi nie dadzą no i po co ??????????

0
  • #28 16 Lip 2008 19:10
    premium333
    Poziom 10  

Dzięki za rady.

0