Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor LCD miga "na uziemieniu" - czy to normalne

olfork 13 Lip 2008 22:34 2554 1
  • #1 13 Lip 2008 22:34
    olfork
    Poziom 23  

Bedac ostatnio w urzedzie miasta zauwazylem przypadkiem ze jeden z monitorow LCD - jakas 15" Nec'a miga, pulsuje. Efekt taki jak by na CRT ustawic odswiezanie rzadu 60Hz ( tylko jeszcze bardziej denerwujace). Zapytalem czy on tak zawsze po czym uslyszalem, ze od nowosci, ale informatycy juz sprawdzili i .." jest zly prad w gniazdku". Zaintrygowany ta dziwna odpowiedzia, korzystajac z okazji przecialem kabel kabel odlaczajac uziemienie. Wszystko wrocilo do normy ( wczesniejsze proby przepiecia do listwy filtrujacej czy bezposrednio do gniazdka byly bez efektu). Co ciekawe stajacy obok lcd Samsunga dziala ok.

Czy takie zaburzenia sa normlane ? Czy monitor podlega gwarancji na zbyt slaba filtracje ? ( podobno w innym budynku dziala ok)

0 1
  • Zasilacze Ups
  • #2 17 Lip 2008 00:18
    misiupan
    Poziom 35  

Witam, widziałem podobne migotanie w kasach sklepowych , które działają poprawnie ,ale chyba ma to związek z tym że są podłączone przez zasilacze awaryjne . Warto sprawdzić czy kabel sygnałowy monitora jest dobrej jakości , jak ma słabą izolację przed zakłóceniami to po zbliżeniu do źródła np zasilacza impulsowego obraz będzie zniekształcony .Podam przykład : mam TV przy komputerku , kablówka działa idealnie ,ale jak włączę komputer to na ekranie TV mam kaszanę i muszę kabel antenowy odsuwać od komputera .

0