Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel kadet -pasek rozrządu

13 Lip 2008 23:48 3767 7
  • Poziom 8  
    Mam pytanie mianowicie wczoraj pękł mi pasek rozrządu w oplu kadecie rocznik 91 z silnikiem 1.4 i, benzyna (c14nz) Czy pęknięcie tego paska spowodowało jakieś większe szkody czy tylko ograniczy się to do wymiany paska???????????????????? dodam ze nie jechałem z dużą prędkością ok 20 -30 km/h
  • Poziom 38  
    jak 1,4 to zawory też ucierpiały.
  • Poziom 13  
    Mogło ale nie musiało załóż nowy pasek i przekręć tylko RĘCZNIE i zobacz czy nie blokuje wału możesz sprawdzic tez czy cylinder trzyma cisnienie
  • Poziom 24  
    Silnik ten jest kolizyjny :/
    być może popękały tylko dźwigienki zawrowe...
    Radze zajrzeć pod pokrywe zaworów, zalożyć pasek i zmierzyć kompresje - wtedy bedzie wszystko jasne.
  • Poziom 8  
    jeszcze jedno pytanie czy koło zębate od wału, na który jest założony pasek powinno się kręcić ????bo u mnie nie da sie go obrócić ręcznie
  • Poziom 15  
    ustaw na znaki i wtenczas spróbuj przekręcić ręcznie wałem,po zerwaniu silnik ma co niektóre zawory otwarte i stąd brak możliwości przekręcenia,jednak podejrzewam że co nieco mogło pokrzywić,lub jak koledzy wyżej piszą dżwigienki również mogły pęknąć....pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Ja mam kadecika E18NV i raz mi pasek pękł a trzy razy przeskoczył na zębatce - i nic się nie stało (a wszystko przez zużyty tryb na wale).:D
  • Poziom 24  
    Tak tylko silniki powyżej 1.6 sa bezkolizyjne, a poniżej niestety są kolizyjne :/