Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh 1035 - brudzenie z wałka magn. mimo czyszczenia

14 Lip 2008 11:27 1350 7
 • Poziom 18  
  Witam, mam problem z tą maszyną, chodzi o brudzenie z wałka magnetycznego. Po jego wyczyszczeniu jest ok, ale po zrobieniu kilkuset kopii brudzenie zaczyna wracać. Deweloper nie był wymieniany czy może mieć to wpływ??
 • Specjalista - kserokopiarki
  A jakiego typu to brudzenie? Może masz uszczelki w dewelopingu (na krawędziach wałka) uszkodzone? Jakiego typu toner? Zdarzały się przypadki uszkodzonych wałków magnetycznych, ale to była rzadkość. Ile bęben przerobił? Podaj jakie są odczyty .

  C.
 • Poziom 18  
  Robiąc jedną kopię wychodzi czysta, brudzenie pojawia się przy kserowaniu wielokrotnym wzdłóż krótkiej krawędzi kartki - nasila się im więcej kopii. Po wyczyszczeniu wałka magnetycznego jest dobrze ale problem po kilkuset kopiach powraca. Bęben jest nowy, parametry ok
 • Specjalista - kserokopiarki
  Czyszczenie wałka magnetycznego czy może rolki ładującej (nad bębnem)? Czy jest w niej wałek czyszczący rolkę ładującą? Jego też by trzeba oczyścić, bo lubią się na nim oklejać drobinki tonera. A jak zablokujesz kopię - jak wygląda obraz na bębnie? Listwę bębna i transfer (pas i listwa) sprawdzałeś? To też czasem może być przyczyną różnego brudzenia.

  C.
 • Poziom 18  
  Nie chodzi tu o bęben tylko o wałek magnetyczny on bardzo szybko obłazi nagarem i stąd brudzenie.Pozostaje wymienić deweloper...
 • Specjalista - kserokopiarki
  Jeszcze się z tym nie spotkałem w tych kopiarkach. Częściej zdarzało się to w 350/450 -tkach . Tyle że tam osad najczęściej powstawał na brzegu wałka i był spowodowany uszkodzonymi uszczelkami bocznymi. No i bęben zdzierał po bokach :cry:
  Coż... zatem pozostaje Ci wymiana dewelopera.

  C.
 • Poziom 18  
  Dziękuje za udział w dyskusji, wymiana dewelopera pomogła, zamykam temat