Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz ALTUS V60

08 Paź 2002 13:44 1781 3
  • Poziom 17  
    Witam!

W sumie to nie chodzi mi konkretnie o ten wzmacniacz a o pogłos albo jak kto woli przydźwiek sieci.

Jak odkrece pokrętlo głosności na max bez sygnału wejsciowego słychac brzeczenie w głośnikach.
    Podczas grania to w sumie nie przeszkadza ale jak jest przerwa miedzy utworami to te brzeczenie mnie stresuje.

Jak dotknę wzmacniacza to brzeczenie troszke cichnie.

Gdzie trzeba szukać czym sie zainteresowac w pierwszej kolejności aby zniklo calkiem ??

Pozdro RZezniol
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Najprościej dorobić mu kompresor dynamiki na wejściu , usunięcie tego zjawiska to temat niewdzięczny i tylko w praktyce można przewidzieć efekty różnych pomysłów.
  • Poziom 29  
    może wystarczy uziemić wzmacniacz
  • Spec od TV
    witam
    ............kiedyś jakiś gość miał podłączone źródło sygnału - bodajże z CD pod PHONO we wzmacholu nie było opisów wejść(zatarte chyba)ale za to były w miarę widoczne czułości na poszczegolne wejścia- w jego przypadku 2,8mV - wzmacniacz WANGINE.
    i też strasznie mu sprzęgało.....buczało....- oczywiscie przepiąłem mu na któreś z wejść o czułości 180mV- nawet chyba trafiłem na AUX
    okazało się że też niezaciekawie- uszkodzonym okazał się wzmacniacz napięciowy (dokładnie już nie pamiętam co)- jakiś Q na wejściu
    może sprawdź ów wzmacniacz
    pozdrawiam