Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka pRIVILEG DUO 510 S

14 Lip 2008 13:39 2767 7
  • Poziom 10  
    WITAM!

Prosze o odpowiedź na pytanie jaka może być usterka:
    - po nastawieniu programu, obraca się sam programator aż do stopu, ale niestety pralka nie pracuje, tylko słychać i widać jak się obraca programator. Trwa to bardzo krótko ok. 60 sek.
    Ręczne przestawianie programatora o kilka ruchów do przodu też nic nie daje, programator dokręci do końca programu i się zatrzymuje tak jak normalnie gdy zakończy cykl prania.

POZDRAWIAM Janusz
  • Poziom 15  
    Najczęściej powodem takiego zachowania się programatora jest zabrudzony (zapchany) filtr wody przed pompką - proponuje przeczyścić. Pralka po prostu wykrywa niewylaną do końca wodę i nie zacznie nowego programu.
  • Poziom 10  
    DZIĘKI za podpowiedź !
    Niestety to jednak nie to, bo udało mi sie ręcznie ustawić nabieranie wody jak również opróżnianie wody z pralki.
    Nadmieniam, że nic innego pralka nie wykonuje !!!
  • Poziom 29  
    Witam.

Skontolować silnik( uzwojenia, szczotki ) grzałkę, termostaty.

Dodano po 29 [sekundy]:

Witam.

Skontolować silnik( uzwojenia, szczotki ) grzałkę, termostaty.
  • Specjalista AGD
    jbaronik napisał:
    DZIĘKI za podpowiedź !
    Niestety to jednak nie to, bo udało mi sie ręcznie ustawić nabieranie wody jak również opróżnianie wody z pralki.

Ręcznie to znaczy jak?
  • Poziom 15  
    Sprawdź układ kontroli ilości wody (wężyk podłączony do bębna i do przełącznika sterowanego pneumatycznie) -może być zapchany wężyk lub zacięty przełącznik - działanie przełącznika możesz sprawdzić poprzez odpięcie wężyka i delikatne dmuchnięcie do przełącznika, powinno być słychać przełączane styki.

A co do filtra to mam nadzieję że go mimo wszystko sprawdziłeś.

-------------------------------------------------------------------------------------
    Mam nadzieje że nie pomyliłem modelu pralki. Jak tak to przepraszam.
  • Poziom 21  
    Witam
    Sadzac po datach to problem juz chyba jest nieaktualny. Ale koledzy udzielajacy rad powtarzaja ogolniki.
    Jezeli pralka tak sie zachowuje uszkodzony jest modul sterujacy.
    Pzdr
  • Poziom 10  
    WITAM !

Dzięki "1rycho", jednak po sprawdzeniu podstawowych przyczyn awarii dałem sobie spokój z tą pralką. Podejrzewałem od początku, że to może być coś z elekroniką i nie chciałem już w nią inwestować. Teraz stoi sobie grzecznie w garażu i czeka, może ją komuś podaruję za "free". KUPIŁEM już nową pralkę i cieszę się, że na razie chodzi OK i jest na nią gwarancja.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za rady i pozdrawiam gorąco.