Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radiotelefon Motorola GM-360

14 Lip 2008 19:32 4079 6
  • Poziom 34  
    Witam.
    Potrzebuję fachowej porady kolegów jak zdjąć sygnał mc z radiotelefonu Motorola GM-360 dla potrzeb rejestratora rozmów. Wiem że na piniach 1/16 jest wyprowadzony dodatkowy głośnik i z tym nie ma problemu przy rejestrowaniu odbioru. Problem się robi jak trzeba rejestrować z tego samego radiotelefonu kierunek nadawczy.
    Może ktoś z kolegów ten temat przerabiał.:?:
    Pozdrawiam.[/b]
  • Poziom 34  
    yes2mike napisał:
    Hej.

Niestety to nie takie proste jak wydaje się ;)
    Temat był poruszany i jakaś odpowiedź padła: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4408364

Witam.
    Niestety znam tą odpowiedz i nie wiele wnosi do tematu, ale dzięki za podpowiedz.
    O tym, że temat nie jest prosty to ja wiem, dlatego zwróciłem się do kolegów o pomoc. Nie jestem fachowcem od radiotelefonów a tym bardziej firmy Motorola. Liczę na serwisy tej firmy. Może ktoś mi pomoże.
    Pozdrawiam.

• Poziom 31  
    Jak nie wnosi ? Czy tak trudno pobrać sobie sygnał z kabla sygnałowego idącego z mikrofonu do radia ???

Marcin
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Zutket napisał:
    .. Wiem że na piniach 1/16 jest wyprowadzony dodatkowy głośnik i z tym nie ma problemu przy rejestrowaniu odbioru.

OK
    Cytat:
    Problem się robi jak trzeba rejestrować z tego samego radiotelefonu kierunek nadawczy.

Problemu tez NIE ma.
    Każdy mikrofon współpracujący z radiotelefonami typ GM lub CM , posiada wewnątrz swojej obudowy wzmacniacz . W tzw. "gruszce" znajduje się mikrofon elektrodowy-pojemnościowy i wzmacniacz , po którym to dopiero jest doprowadzany kablami sygnał do modulatora nadajnika.

Wystarczy pobrać ten sygnał z "kabla" mikrofonowego (koniecznie przez szeregowy kondensator) i podać go na wejście karty w kompie. Sygnał ten jest podawany względem masy/GND radiotelefonu o poziomie około 200mV co w 100% wystarczy do wysterowania samej karty dźwiękowej.

Przypomnę tylko , że jeżeli używasz rejestratora mono-fonicznego to musisz zmieszać sygnały odbiornika z nadajnikiem. Najlepiej przez prosty dzielnik oporowy.

I jeszcze jedna uwaga A Propos "VOX-a" systemowego. Na mikrofon jest podawane napięcie +8V do zasilenia wewnętrznego wzmacniacza mikrofonowego. Niestety jest ono podane na stałe a więc sygnały z mikrofonu będą ciągłe a co za tym idzie wewnętrzny VOX może cały czas nagrywać głosy z pomieszczenia (nawet te nie pochodzące z Nadajnika).
    Na to też jest prosty sposób. Do przycisku PTT w mikrofonie dołącz jakikolwiek przerzutnik , który będzie załączał dźwięk tylko w czasie nadawania. Przerzutnik możesz zrobić na tranzystorze, układzie scalonym np. CD4066 albo w ostateczności na małym przekaźniku.

Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Odgrzebuję stary temat ale nie ma sensu zakładać nowego. Na stanowisku kierowania straży pożarnej w której pracuję mam nastepujący problem - rozmowy wychodzące nie są rejestrowane. Schemat podłączenia wygląda tak - pulpit z mikrofonem - przekaźniki wyboru radia (mamy cztery) - przedni panel radia (wyprowadzony na stanowisko pracy) - radio (w innym pomieszczeniu) - z radia przez układ zamieszczony na zdjęciu do multi audio box'a Slican MAB-1101 w konfiguracji Rec do centrali MAC 6400.
    Rozmowy przychodzące są rejestrowane przez centralę, korespondencję wychodzącą słychać ale nie jest rejestrowana. Przypuszczam że kwestia podłączenia, mógłby mi ktoś pomóc? Skoro rozmowy nadawane słychać przez inne radio przypuszczam że jest coś nie tak na linii wyjścia z radia ACC a MABem Silcana.

Moderowany przez c2h5oh:

Regulamin punkt 3.1.19. Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.
    Przeczytaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1725727.html

• Poziom 34  
    skalim1 napisał:

Rozmowy przychodzące są rejestrowane przez centralę, korespondencję wychodzącą słychać ale nie jest rejestrowana. Przypuszczam że kwestia podłączenia, mógłby mi ktoś pomóc? Skoro rozmowy nadawane słychać przez inne radio przypuszczam że jest coś nie tak na linii wyjścia z radia ACC a MABem Silcana.

Jakoś strasznie skomplikowanie to opisałeś. Czy mam rozumieć, że Slican nasłuchuje kanał radiowy na osobnej radiostacji?