Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407 a silnik 1,6 HDI

swir2701 14 Lip 2008 22:38 25710 8
  • #1 14 Lip 2008 22:38
    swir2701
    Poziom 9  

Witam wszystkich
    Czy silnik 1,6 HDI 110KM
    wystarcza, czy może temu autku potrzeba czegoś więcej ?
    Interesują mnie opinie ludzi którzy mieli styczność z tym modelem
    nie mam zacięcia sportowego i bardziej interesuje mnie oszczędność
    no ale wiadomo że przykro by było gdybym ze światel miał ryszać za rowerzystami ;)

0 8
  • #2 14 Lip 2008 23:24
    diagsystem
    Poziom 15  

Witam
    Miałem styczność z tym samochodem, i muszę przyznać że silnik ten jest w zupełności wystarczający do normalnej jazdy. Nie wiem jak jest ze spalaniem, bo nie tankowałem tego autka, ale jeśli chodzi o jazdę to jak najbardziej polecam.

Pozdrawiam

0
  • #3 27 Lip 2008 16:38
    WBART
    Poziom 18  

szczerze moim zdaniem dużo za mało ,jedzie bo jedzie ale dynamiki to tam brakuje , do spokojnej jazdy po mieście wystarczy , na trasę wogule się nie nadaje bo byś sie zamęczył i spalanie też w porównaniu do 2.2 wcale nie jest szokująco niskie , chyba ze 90 max i wolne wyprzedzanie wtedy może to on oszczędny może i jest

0
  • #4 10 Wrz 2008 20:22
    RomanCitro
    Poziom 13  

1,6 to do spokojnej jazy ok, ale jak przedmówca napisał na trasy trochę przy słaby. 2,0 HDI jest super ma 138KM (100KW) a spalanie jest prawie takie same - w mieście trochę więcej, a w trasie mniej, ale to zależy jak kto jeździ. Tu masz ile pali 1,6 a tu masz dane 1,6 i 2,0 HDI

0
  • #5 12 Wrz 2008 12:08
    swir2701
    Poziom 9  

nabyłem już 407 ale z silnikiem 2.0HDI rocznik 2006
    z tym silnikiem spisuje się świetnie

0
  • #6 30 Lis 2008 09:08
    RomanCitro
    Poziom 13  

ja mam C5 z tym silnikiem a 407 to prawie to samo tylko góra inna :)

0
  • #7 10 Cze 2009 08:45
    djvekio
    Poziom 9  

Mam samochód z tym silnikiem i szczerze przyznaje jest zajeb...., wcale nie brakuje mu werwy, bardzo elastyczny, a przy pierwszych 100 kilometrach zatankowałem 5,8 litra po jeździe w korkach i po mieście. Na pełnym baku zrobiłem 1020 kilometrów. Gorąco POLECAM!!!!

0
  • #8 24 Sty 2011 10:15
    77omega
    Poziom 13  

Witam ,moze troszeczke kotlecika odsmaze ,ale mysle ze jeszcze nie raz ktos tu wejdzie ,
    Wiec mialem 407 hdi i silnik 1,6 ,mialem autko 2 lata ,auto bylo prawie nowe kupione dosc okazyjnie rozbite zrobilem sam i jezdzilem ,przebieg byl naprawde maly bo okolo 30tys km ,wiec tak przez te 2 latka nic nierobilem poza servisem (oleje ,filtry ,klocki),.Z auta bylem zadowolony jako ze mieszkam w angli to w tym czasie robilem trasy do polski 4 razy i raz do dani,, Ogolnie auto dobre do jazdy nie za wielkie ale rodzina sie zmiesci ,moja kobieta to go pokochala ja nieco mniej
    Komfort taki sobie siedzenia dobre ,sporo elektroniki seryjne auto z MP3 ,i blu toothem zawieszenie dosc dobre ,jednak w srodku dosc glosno zwlaszcza na autostradzie,jazda na autostradzie z predkoscia 130/h wystarcza na okolo 1050km na zbiorniku czyli calkiem niezle ,przy spokojnej normalnej jezdzie okolo 100/h po polskich drogach zasieg wzrastal nawet do 1250km ,Predkosc na autostradzie 150km/h chalas naprawde spory i spalanie wieksze od mocniejszych diesli

Tak wiec auto idealne dla taxi ,dla ludzi sporo jezdzacych po kraju z pod swiatel daje rade wcale nie jest tak zle auto dla malej rodziny -Bagaznik niezbyt duzy ,auto dla ludzi ktorzy chca zaoszczedzic na spalaniu (na tym silniku wszystko zalezy od stopy)

Sprzedalem to auto dlatego ze wtedy nadszedl kryzys i auta w angli lecialy na leb z dnia na dzien mial wtedy 66tys km przebiegu :cry:
    Kupilem potem Passata sporo starszego ale komfort o niebo lepszy ,potem mondeo auto podobne do 407 (sporo kiepskiego plastiku ),Ale przymierzam sie do obnirzenia kosztow p[aliwa bo sporo jezdze i zpowrotem zastanawiam sie nad 407 1,6 hdi:D

0
  • #9 07 Sie 2012 14:33
    martinuss77
    Poziom 2  

Jestem posiadaczem 1.6 hdi 110 km. Jezeli chodzi o samochod do normalnej jazdy to samochod wystarczajacy.ma ta sama moc co vw passat czy audi a4 1.9tdi a moment obrotowy wiekszy i masa samochodu mniejsza co za tym idzie mniej pali.u mnie to wyglada tak.miasto 8 na 100 i to jest stan faktyczny a nie z komputera ktory zaniza o blisko litr ,na trasie jadac po autostradzie odcinek 1100km przy predkosci 130 150 6litrow trasa po polsce ok 350 km wyszlo 4,8 przy predkosciach 90 100 dwie dorosle osoby plus dwoje dzieci.samochod bardzo komfortowy i dobrze wyciszony,no chyba ze ktos wczesniej jezdzil audi a8 to moze dla niego byc glosno ale w porownaniu z a4 czy passatem to jest cichutenko,polecam.

2